IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря ви за информацията. ХЕС ми е над 8% а не искам да се фокусирам много в едни и същи дружества. Май найстина ще е по-добре да изчакам. Кога ще излезе информацията за Софикс? Другия вариант е да си ги оставя за ИПО-то на Градус, но ще изпусна потенциален дивидент в М+С и Планината...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
      Колеги, продадох ПИБ и се двоумя тук ли да вложа кеш-а или в стара планина холд? Според вас кое е по-правилното решение? В момента планината ми е 7,14% от портфейла, докато М+С хидравлик ми е само 2,15%. Единственото което ме притеснява при М+С е върховата цена в момента, и че имат години в които не са разпределяли дивидент, за разлика от Стара планина холд. И все пак клоня към М+С. Какво е вашето мнение?
      Манчев, изчакай промените в Софикс!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
        Колеги, продадох ПИБ и се двоумя тук ли да вложа кеш-а или в стара планина холд? Според вас кое е по-правилното решение? В момента планината ми е 7,14% от портфейла, докато М+С хидравлик ми е само 2,15%. Единственото което ме притеснява при М+С е върховата цена в момента, и че имат години в които не са разпределяли дивидент, за разлика от Стара планина холд. И все пак клоня към М+С. Какво е вашето мнение?
        каквото и да вземеш+ХЕС , все няма да сбъркаш!

        Коментар


        • Дружество М+Ц е дъщерно на две майки - на Стара планина и на Индустриален капитал холдинг, докато ХЕС примерно е само на Стара планина, а Емка - на Индустриален капитал холдинг. Освен това, чувал съм отнякъде, че дъщерните по-често дават дивидент, отколкото майката. От двете, М+Ц има някакъв риск за извеждане от Софикс, докато за Стара планина е в по-далечен хоризонт. - ако му "изземат" акциите от масовата приватизация.
          Имам от М+Ц, среден обем в портфейла. Преди 1,5 год. разкарах добре майката - поради горните изброени съображения.
          Не е препоръка, просто мое мнение.

          Коментар


          • Колеги, продадох ПИБ и се двоумя тук ли да вложа кеш-а или в стара планина холд? Според вас кое е по-правилното решение? В момента планината ми е 7,14% от портфейла, докато М+С хидравлик ми е само 2,15%. Единственото което ме притеснява при М+С е върховата цена в момента, и че имат години в които не са разпределяли дивидент, за разлика от Стара планина холд. И все пак клоня към М+С. Какво е вашето мнение?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от див осорляк Разгледай мнение
              ако това е добра новина защо акцията поевтинява,само на мен ли ми се губи логиката
              Нашата борса отдавна е извън всякаква логика !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от див осорляк Разгледай мнение
                ако това е добра новина защо акцията поевтинява,само на мен ли ми се губи логиката


                ПАЗАРНИ НАСТРОЕНИЯ .....А ТОВА СА резултатите ;-

                ОБЩО ВСЕОБХВАТЕН ДОХОД за 2017г.= 14 150 за 2016г.=11 849
                Доход на акция*** 0.36 *** 0.30

                Коментар


                • ако това е добра новина защо акцията поевтинява,само на мен ли ми се губи логиката

                  Коментар


                  • -ЗАСЛУЖАВА си ГРИЖИТЕ !!!


                    MCH -22 Февруари 2018 11:32


                    Вътрешна информация

                    М+С хидравлик АД-Казанлък

                    М+С Хидравлик АД обявява продажби за месец януари 2018 година в размер на 10 653 хил. лева. Междинната неокончателна брутна печалба/загуба за месец януари 2018 година е в размер на 1 946 хил. лева. М+С Хидравлик АД обявява прогноза за приходите от продажби през месец февруари 2018 година в размер на 10 500 хил. лева и 21 153 хил. лева с натрупване от началото на годината.
                    Last edited by inta53; 22.02.2018, 12:25.

                    Коментар


                    • Къде е потънала горката на трета страница чак!
                      "М+С хидравлик АД-Казанлък

                      М+С Хидравлик АД обявява продажби за месец декември 2017 година в размер на 7 215 хил. лева и с натрупване от началото на годината в размер на 110 826 хил. лева. Междинната неокончателна брутна печалба / загуба за месец декември 2017 година е в размер на -444 хил. лева и 16 178 хил. лева с натрупване от началото на годината. М+С Хидравлик АД обявява прогноза за приходите от продажби през месец януари 2018 година в размер на 10 050 хил. лева."


                      и нейните резултати са впечатляващи!!!... имам в предвид, ако продължат с разпределението на същите %ти от годишната печалба, дали пък няма да видим 0,34/акц. ???
                      Last edited by inta53; 22.01.2018, 16:15.

                      Коментар


                      • За мен това е много силен резултат, но кой съм аз и какво значение има моето мнение и очаквания!!!

                        личен архив;-
                        13 866 хил 722 хил 11,2016r
                        16 622 хил. 1441 хил 11,2017r

                        Коментар


                        • Въпрос на стратегия драги: ДИВИДЕНТОСНАСЯЩО дружество - Вземах 3,5 % дивидент в началото на Юни, втори след Атерата; Продадох 1500 бр. на цена средна 8,30 лв. в края на Август; Купих си обратно 600 бр. на цена 7,80 лв. в края на Октомври, Спечелил съм достатъчно от риска.
                          И да излезе М+Ц хидр. от Софикс - пак 4 % дивидент са ми вързани в кърпа. Що да се кахъря на 6 цифреn портфейл? За тази година имам 23 % действителна доходност - 7 % от дивиденти и 16 % от продадени (действително) акции.
                          Парите не миришат, нали!

                          Коментар


                          • Отлично, отлично, колко да е отлично, - колкото две неотлични (ако има и по-отлични, - хептен) дано е отлично разбира се
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
                              ОТЛИЧНО ДРУЖЕСТВО: Според 10-месечния отчет, рентабилността на собствения капител е 22,15 %; печалба на акция 0,42 лв.; дивидент 0,33 лв./акция.
                              +++111 111


                              ОТЛИЧНО - отлично , но какво "разбираш ти" ?
                              това ще го вадят от Софикс и като го натисне "Никито" !!!!!.... -ТИи да Видиш!!!
                              Смех, смех ... до просълзяване!

                              Коментар


                              • ОТЛИЧНО ДРУЖЕСТВО: Според 10-месечния отчет, рентабилността на собствения капител е 22,15 %; печалба на акция 0,42 лв.; дивидент 0,33 лв./акция.

                                Коментар

                                Working...
                                X