IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

    е тъмън малко и спекулантите на бфб да живнат, ако има още останал такъв вид
    Ох, радост , ох кеф...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

      Да, съвсем нормална практика е, но на развит пазар, какъвто нашия не е. На Запад и да излязат 1% от акциите "на тезгяха" няма да се усети, а тук, при тази ликвидност (на М+С конкретно), не ми се мисли. Освен това на Запад също така има практика работниците и служителите да имат ПРАВО (никой не ги задължава) да купят на преференциална цена (примерно -20%) акции на дружеството, но това да е за сметка на заплатата, т.е. част от заплатата си могат да получат под тази форма, а не по номинал и то само за ръководния персонал, и то за част от него. Тази практика в български условия ще е провал. При нас работят само бонусите и т.нар. тантиеми. Какво пречи да се раздадат Х лв като бонус за добре свършена работа, за постигнати резултати и т.н. И е по-прозрачно и не се обърква капиталовата структура. Всичко е чисто и прозрачно. Сумите са ясни и могат да се съпоставят с минали години. Отново казвам - не подкрепям. Досега съм имал пълно доверие в дружествата от групата на "Стара планина". Надявам се добре да обмислят тази стъпка и да не избързват с въвеждането й. Нека да видим още поне 1-2 години при "Спиди" какво ще стане и евентуално тогава да решаваме. Повече нямам какво да кажа.
      Споделям мнението ти. Може варантите по ТЗ да са опция, но не са честна практика спрямо миноритарните акционери! Не и в условията на БФБ.
      Спестените данъци и разходи по ОПР се прехвърлят върху дребните.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

        Съвсем нормална практика да се емитират акции на преференциална цена за мениджмънт и работници, допринесли за добрите резултати на дружеството (когато има такива). Другите варианти - да се извади много повече кеш, за да им се плати, или да се изкупуват съществуващи акции и да им се надува излишно цената, не са по-добри, за мен.
        Всеки труд, включително и мениджърския си има цена. Когато обаче тя се различава от пазарната/дали случаят е такъв е субективна трактовка на всеки акционер/- вече имаме проблем..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

          Съвсем нормална практика да се емитират акции на преференциална цена за мениджмънт и работници, допринесли за добрите резултати на дружеството (когато има такива). Другите варианти - да се извади много повече кеш, за да им се плати, или да се изкупуват съществуващи акции и да им се надува излишно цената, не са по-добри, за мен.
          Да, съвсем нормална практика е, но на развит пазар, какъвто нашия не е. На Запад и да излязат 1% от акциите "на тезгяха" няма да се усети, а тук, при тази ликвидност (на М+С конкретно), не ми се мисли. Освен това на Запад също така има практика работниците и служителите да имат ПРАВО (никой не ги задължава) да купят на преференциална цена (примерно -20%) акции на дружеството, но това да е за сметка на заплатата, т.е. част от заплатата си могат да получат под тази форма, а не по номинал и то само за ръководния персонал, и то за част от него. Тази практика в български условия ще е провал. При нас работят само бонусите и т.нар. тантиеми. Какво пречи да се раздадат Х лв като бонус за добре свършена работа, за постигнати резултати и т.н. И е по-прозрачно и не се обърква капиталовата структура. Всичко е чисто и прозрачно. Сумите са ясни и могат да се съпоставят с минали години. Отново казвам - не подкрепям. Досега съм имал пълно доверие в дружествата от групата на "Стара планина". Надявам се добре да обмислят тази стъпка и да не избързват с въвеждането й. Нека да видим още поне 1-2 години при "Спиди" какво ще стане и евентуално тогава да решаваме. Повече нямам какво да кажа.
          Vanitas vanitatum...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Тия големи тарикати обаче, първо ще си разпределят 7,5% от печалбата на СД, или над 1 милион.
            После, ще искат да приберат още 2-3 млн. обаче от пазара. Ще шътнат на шефовете /щото повечето акции ще отидат при тях, не при ниските нива/ по левче, като бонуса ще се опитат да си го вземат от пазара...ако има балами да им купят потенциално 390 000 акции на 7 лева на лятото...евала им..
            От доклада за прилагане на политиката за възнаграждения на съвета на директорите:

            т.10 Не са предвидени възнаграждения, включващи акции, вкл. акции на дружеството и права за придобиване на финансови инструменти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
              ...ако има балами да им купят потенциално 390 000 акции на 7 лева на лятото...евала им..
              Дори и на 5 лева да ги разпродадат, пречи ли им?! Нали са ги купили за по лев!

              Коментар


              • Тия големи тарикати обаче, първо ще си разпределят 7,5% от печалбата на СД, или над 1 милион.
                После, ще искат да приберат още 2-3 млн. обаче от пазара. Ще шътнат на шефовете /щото повечето акции ще отидат при тях, не при ниските нива/ по левче, като бонуса ще се опитат да си го вземат от пазара...ако има балами да им купят потенциално 390 000 акции на 7 лева на лятото...евала им..
                Last edited by dex; 19.03.2018, 13:48.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                  е тъмън малко и спекулантите на бфб да живнат, ако има още останал такъв вид
                  Ще живнат, я! Фриито ще се увеличи с около 1%, пък ако решат да ги "изсипят" на борсата и цената ще отиде улево. А като гледам, доста апокалиптици се "отказват" от тая артия - не че изобщо я имат де.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение
                    Но привилигеиите като си получат хартийките ще искат да ги продадат и то бързо. Ще гонят 6 лева на хартийка, преди другите да са им свалили цената. Зер кой ще стои за 30стинки дивидент цела година ако му дават 6 лева накуп.
                    Цената лятоска ще пада може и под 5 лева значи. Щото мъжко дупе веднъж се е..е и нема да има балъци да сипват по 7 на някой дето ги е прередил и взел по левче. Но поне после в Софикса, благодарение на "спонтанната" активност, а от Никито се очаква да я вдига цената обратно във висините. Той нали е затова.

                    Абе смех.
                    е тъмън малко и спекулантите на бфб да живнат, ако има още останал такъв вид
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Доколкото ми е известно и в други компании го правят (на БФБ последно май го направи Спиди), а за чужбина и аз не съм много запознат, но мисля че и там е практика. Да се възнагради мениджърския състав и ценните кадри за добре свършената работа. Факт е че резултатите и дивидента се увеличават, и това мисля е най-важното. Факт е че не е приятно това разводняване (колкото и малко да е) и то на толкова ниски цени, но за мен това би било проблем при падащи резултати. Докато компанията върви напред и печели повече всичко е наред...
                      Съвсем нормална практика да се емитират акции на преференциална цена за мениджмънт и работници, допринесли за добрите резултати на дружеството (когато има такива). Другите варианти - да се извади много повече кеш, за да им се плати, или да се изкупуват съществуващи акции и да им се надува излишно цената, не са по-добри, за мен.

                      Коментар


                      • Но привилигеиите като си получат хартийките ще искат да ги продадат и то бързо. Ще гонят 6 лева на хартийка, преди другите да са им свалили цената. Зер кой ще стои за 30стинки дивидент цела година ако му дават 6 лева накуп.
                        Цената лятоска ще пада може и под 5 лева значи. Щото мъжко дупе веднъж се е..е и нема да има балъци да сипват по 7 на някой дето ги е прередил и взел по левче. Но поне после в Софикса, благодарение на "спонтанната" активност, а от Никито се очаква да я вдига цената обратно във висините. Той нали е затова.

                        Абе смех.

                        Коментар


                        • Баси. И догодина пак така. И после още пак и пак и пак... .. И няма да има проблем.
                          Сега се чудя тази иновация дали няма да прескочи и при ХЕС-а .....
                          Като ще им дават що не си обратно изкупиха малко и да им дадат, а така , някаси ....

                          Коментар


                          • Това решение тук ме отказа от тази компания и я вадя от уиш листата си, като цената спира да ме интересува. Успех на държащите, вярващи в добрия дядо Коледа, дано излезете на плюс!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                              Други компании изкупуват обратно собствени акции и ги раздават като бонуси за добре свършена работа,мислех че това е нормално и така се прави.....Ами те може и догодина така да си гласуват......
                              Напълно си прав ...това е нормалната практика .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от конан Разгледай мнение
                                Незная как ще стане това увеличение без да се съгласи КФН
                                както стана в спиди, ситуацията е същата
                                https://www.investor.bg/news/comments/228162/339/
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X