IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

    Формула за успех по борсите едва ли има. Всеки сам си преценя как и какво да търгува. Казваш преквалифицираме цацата на кит ! Ами то ако тази компания с изредените по долу от мен е цаца, за останалите търгуващи се на борсата не знам те какви би трябвало да бъдат. За съжаление добрите компании се броят на пръсти, затова и няма инвеститори, просто няма къде да влезнат.
    Когато си прав, прав си - просто нивото е много ниско - не на инвестиращите, а на компаниите
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Всичко е тайминг и вътрешна информация и/или огромна доза късмет, докато си мислим, че сме успели да измислим алгоритъм, с който да печелим от борсата/форекс Ама то едно време същото са си мислили и за философския камък.

      Те не са просто с по-високи цени, те са балон, особено М+С, което дори е и с непрозрачно, да не кажа директно лъжовно, ръководство, а П/Е му гони 20 - това да не ти някоя развиваща се високотехнологична компания, че да е оправдано подобно П/Е. Просто на пазара няма риба, поради което преквалифициараме всякаква цаца на кит - мое си мнение и успех с инвестицията тук
      Формула за успех по борсите едва ли има. Всеки сам си преценя как и какво да търгува. Казваш преквалифицираме цацата на кит ! Ами то ако тази компания с изредените по долу от мен е цаца, за останалите търгуващи се на борсата не знам те какви би трябвало да бъдат. За съжаление добрите компании се броят на пръсти, затова и няма инвеститори, просто няма къде да влезнат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Грую отдавна коментираш, че са ти скъпи ! Ами пич, да си влязъл навреме в тях ! Коментара ми беше защо държат цени и падат по малко в сравнение с други компании. Печеливши и дивидентни компании, това мисля е причината да са с по високи цени. Целия ми портфейл е в само дивидентни компании и за сега това ме спасява минуса да ми е много по малък в сравнение със Софикса.
        Всичко е тайминг и вътрешна информация и/или огромна доза късмет, докато си мислим, че сме успели да измислим алгоритъм, с който да печелим от борсата/форекс Ама то едно време същото са си мислили и за философския камък.

        Те не са просто с по-високи цени, те са балон, особено М+С, което дори е и с непрозрачно, да не кажа директно лъжовно, ръководство, а П/Е му гони 20 - това да не ти някоя развиваща се високотехнологична компания, че да е оправдано подобно П/Е. Просто на пазара няма риба, поради което преквалифициараме всякаква цаца на кит - мое си мнение и успех с инвестицията тук
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Дотук изброи абсолютно всички набалончени компании Иначе всички (без Хес - лично мнение) са добри дружества, но на този пазар и тези цени са просто абсурдни, обаче на фона на останалите шитове, които нито дивидент плащат, нито пък някакви перЕспективи имат (макар че то едни перспективи пред М+С - ум да ти зайде), направо великани. Та цените тук казват всичко - просто българинът е толкова капитулирал от липсата на свестни алтернативи на нашия пазар, че дори наглата лъжа с тантиемите и акциите на хорицата тук приема за нещо нормално. Разбира се, само въпрос на време е това крепене да изчезне и тогава ще стане весело - пак лично мнение
          От всички изброени единствено следя Коравото, обаче с тези плащания на 6 месечни дивиденти и липсата на възмжности да влязат в Суфлекса, просто отлетяха назад.
          Не е препоръкЪ
          Грую отдавна коментираш, че са ти скъпи ! Ами пич, да си влязъл навреме в тях ! Коментара ми беше защо държат цени и падат по малко в сравнение с други компании. Печеливши и дивидентни компании, това мисля е причината да са с по високи цени. Целия ми портфейл е в само дивидентни компании и за сега това ме спасява минуса да ми е много по малък в сравнение със Софикса.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Стабилна и печеливша компания, която редовно дава дивиденти. Това е отговора, че няма сериозен спад. За справка и сравнение, същото е и при ХЕС и Стара планина холдинг. Виж още Корадо и Софарма Трейдинг.
            Дотук изброи абсолютно всички набалончени компании Иначе всички (без Хес - лично мнение) са добри дружества, но на този пазар и тези цени са просто абсурдни, обаче на фона на останалите шитове, които нито дивидент плащат, нито пък някакви перЕспективи имат (макар че то едни перспективи пред М+С - ум да ти зайде), направо великани. Та цените тук казват всичко - просто българинът е толкова капитулирал от липсата на свестни алтернативи на нашия пазар, че дори наглата лъжа с тантиемите и акциите на хорицата тук приема за нещо нормално. Разбира се, само въпрос на време е това крепене да изчезне и тогава ще стане весело - пак лично мнение
            От всички изброени единствено следя Коравото, обаче с тези плащания на 6 месечни дивиденти и липсата на възмжности да влязат в Суфлекса, просто отлетяха назад.
            Не е препоръкЪ
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение

              Да, да, добро обяснение, видях го.
              Но все едно е извън пазара тази акция. Да не би да има някой специално да я крепи?! Или нещо
              Стабилна и печеливша компания, която редовно дава дивиденти. Това е отговора, че няма сериозен спад. За справка и сравнение, същото е и при ХЕС и Стара планина холдинг. Виж още Корадо и Софарма Трейдинг.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение

                Да, да, добро обяснение, видях го.
                Но все едно е извън пазара тази акция. Да не би да има някой специално да я крепи?! Или нещо
                Да наистина, много ниска корелация има с пазара, но и аз не знам защо. И това въпреки прословутите тантиеми дето си раздават шефчетата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                  Дивиденти
                  2017 0.295
                  2016 0.26
                  2015 0.22
                  2014 0.22
                  Да, да, добро обяснение, видях го.
                  Но все едно е извън пазара тази акция. Да не би да има някой специално да я крепи?! Или нещо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение
                    Много интересно. От 6 години акцията не е имала съществен спад за разлика от други и индекса.
                    Изкачила се е много над балона от 2007=ма.
                    Дали не е време да се сурне яко надолу?!
                    Дивиденти
                    2017 0.295
                    2016 0.26
                    2015 0.22
                    2014 0.22

                    Коментар


                    • Много интересно. От 6 години акцията не е имала съществен спад за разлика от други и индекса.
                      Изкачила се е много над балона от 2007=ма.
                      Дали не е време да се сурне яко надолу?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inta53

                        Само да не ги приватизират и тях ,- че това вече се сещам как ще завърши...
                        викаш - комай стана традиция, след централата за ток да следва и отписване !? (примери -биовет, свилоза)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



                          Те тава го отхвърлиха преди три години! Знаеш ли пък,- може и да са узрели вече!
                          Е тогава нали им е харесвала цената на тока? Сега не им харесва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Да си сложат фотоволтаици на покрива и да си правят тока сами.
                            +
                            Точно,!! - това е най-логичното, особено, ако тр. да храниш с ток базата и машини за милиони, произвеждащи и иновативна продукция ...вместо да си раздават милионките за тантиеми под най-различна форма,(глупост според мен, това си е капитал изваден от умножението на растежа) И аз това предложих, - да си направят централа за ток (ако ще да е на въглища )обаче вождът им си пада като че ли малко философ а и помним как при Хес наример се купуваха с натрупаната печалба дялове от някаква банка, .... каквото каже вожда един вид... пък той си е маалко непредсказуем , според мен и за това - на таз цена - не пипам )

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Да си сложат фотоволтаици на покрива и да си правят тока сами.


                              Те тава го отхвърлиха преди три години! Знаеш ли пък,- може и да са узрели вече!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                А тези ще са за този ГО.
                                М+Схид. 16,05,2019r
                                П-ба за 18г. 1? 480х.л.
                                2018г.тант-и 1 ?00 000,
                                изп-ни 60% ххх 000,
                                1/3 от 15г, 85 470,+
                                1/3 от 16г, 118 490,+
                                1/3 от 17г, 141 500,+
                                за 18 г.1 ???заети л.
                                1/3 от 16г, = 118 490,
                                ост-2/3 17г = 283 000,
                                40%=3/3 18г=4xх ххх,
                                -
                                М+Схид. 16,05,2019r
                                .год ОСА-гласуват се разпрд. на печ-та ;- дивидент и тантиеми по 1,25%от нет. печ-ба (на калпак от СД =7,5% общо)
                                или 1? 480хил. лв. е приблизтелно неизвестна, затова и тантимите са 1мил и ?неизв. бр. хиляди !
                                Запредните години "всичко е точно"!!!

                                А от тях -гласуваните тантиеми, да речем 1 400х.л. -60% се изплащат през настоящата година , а остатъка от 40%/се дели на 3 и следва разсрочено изплащане през следващите три години-2020+1/3 ;+1/3 2021г; +последната 1/3 в 2022г.!!!
                                Сега се върни на първата рамка и си обясни сам как са получени сумите!
                                Всяка година към 60% от годишните тантиеми се прибавя по
                                +1/3 ост-ък от предходните три години = 60%+3/3 от прдходни.
                                Под годишната заетос на персонал, са разбити остатъчните суми!!!

                                Дано си разбрал!

                                Да го повдигна ако се получи?
                                Last edited by inta53; 17.01.2019, 22:42.

                                Коментар

                                Working...
                                X