IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • отиваме към 10.00 лв

    Коментар


    • Раздвижиха се нещата, инфлацията си дойде на дневен ред!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

        Грую прав си, но пък сравнено с компании, които никога не са давали дивидент, и които от години кретат около номинала заради калпавия мениджмънт и мажоритар пак е по добре. Общо взето на нашата борса избираме измежду лошото и по малко лошото ! То затова и борсата ни е на това дередже, лош материал !
        Няма нужда се примиряваме с по-качественото нискокачествено и по-малкото съмнително. Светът е широк и компании колкото искаш. Е, там по-рядко ще видиш цитирани счетоводните стандарти в доклада за дейността вместо обяснение защо бизнесът върви в една или друга посока, но пак е нещо.

        А иначе защо отворих темата на дружеството - гледам приходите стабилни (т.е. бизнесът си върви, че даже и расте от началото на годината), печалбата расте, 18 млн. лева ликвидни средства по сметките на дружеството. В същото време имат получени 7 млн. приходи от държавна помощ?!
        По принцип съм ЗА "дават ли ти - взимай", но точно в сегашната ситуация изглежда решение не на място.
        Само ще постна как в други държави компании доброволно се отказаха от същия тип помощи.
        https://www.bbc.com/news/business-53465971

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Абсолютно вярно говорили сме си го хиляди пъти. Затова и някои полуеднооки като китайския ребрандировач стават дирижабли, щото масата гледа на тях като на манна небесна. Помня, допреди година, когато имаше квартални кафенета с еврофутбол, все си имаше хорица, които залагат в тях, нищо че по света има хиляди букмейкъри, кой от кой с по-високи коефициенти за залози. Ма хората си няха свикнали с еврофутбола в квартала и си цъкаха там. Същото и с БФБ, затова много се чудя, когато/ако се разкарам от Спиди, дали да не изнеса абсолютно всичко навън, щото нашоте нагли мажовци заслужват точно това - с 5 читави дружества борса не се прави, а от вътрешняри ми е писнало!
          Това с китайското няма да се съглася ! Голяма част от световната електроника идва от Китай и Азия като цяло !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            Грую прав си, но пък сравнено с компании, които никога не са давали дивидент, и които от години кретат около номинала заради калпавия мениджмънт и мажоритар пак е по добре. Общо взето на нашата борса избираме измежду лошото и по малко лошото ! То затова и борсата ни е на това дередже, лош материал !
            Абсолютно вярно говорили сме си го хиляди пъти. Затова и някои полуеднооки като китайския ребрандировач стават дирижабли, щото масата гледа на тях като на манна небесна. Помня, допреди година, когато имаше квартални кафенета с еврофутбол, все си имаше хорица, които залагат в тях, нищо че по света има хиляди букмейкъри, кой от кой с по-високи коефициенти за залози. Ма хората си няха свикнали с еврофутбола в квартала и си цъкаха там. Същото и с БФБ, затова много се чудя, когато/ако се разкарам от Спиди, дали да не изнеса абсолютно всичко навън, щото нашоте нагли мажовци заслужват точно това - с 5 читави дружества борса не се прави, а от вътрешняри ми е писнало!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Е, как да продадеш нещо, което не су купил, щото мениджмънта е шит. Ситуацията тук, а и в огромната част от уж дивидентните ни компании е тип - едноок води слепци. Всички са фиксирани в дивидента (което е супер, даването на дивидент имам из на в пред и зад вид), но даването на дивидент е абсолютно стандартна практика по борсите в развитите държави, където само дирижабли тип тесла не дават нищо. Тук си имаме наши хора с тантиеми и т.н и една торба фпндчета, които явно крепят акцията, щото иначе и една от малкото им положително изглеждащи акции в портфейла с бг акции ще излезе на минус. В реалността имаме овъртяни като свински черва екс комуноидчета, дето си делкат кинтите и подхвърлят по лъжичка на пролетариата с акциите. Всъщност в наглостта си им подхвърлят кинтите, получени от държавата като помощ от ковид мерките - водевил на макс...
              Грую прав си, но пък сравнено с компании, които никога не са давали дивидент, и които от години кретат около номинала заради калпавия мениджмънт и мажоритар пак е по добре. Общо взето на нашата борса избираме измежду лошото и по малко лошото ! То затова и борсата ни е на това дередже, лош материал !

              Коментар


              • Като взехме да лаем и почнаха да се сключват сделки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dancho_o Разгледай мнение
                  В чужбина по-малки ли са бонусите за шефовете?

                  Като знам Илон Мъск, че взе бонус от 3,5 милиарда долара, когато Тесла имаше за последните 12 месеца - 4.5 млрд. долара EBITDA.

                  И друго сумати и хора лаят ама не продават - за последните няколко дни няма никакви сделки.
                  Е, как да продадеш нещо, което не су купил, щото мениджмънта е шит. Ситуацията тук, а и в огромната част от уж дивидентните ни компании е тип - едноок води слепци. Всички са фиксирани в дивидента (което е супер, даването на дивидент имам из на в пред и зад вид), но даването на дивидент е абсолютно стандартна практика по борсите в развитите държави, където само дирижабли тип тесла не дават нищо. Тук си имаме наши хора с тантиеми и т.н и една торба фпндчета, които явно крепят акцията, щото иначе и една от малкото им положително изглеждащи акции в портфейла с бг акции ще излезе на минус. В реалността имаме овъртяни като свински черва екс комуноидчета, дето си делкат кинтите и подхвърлят по лъжичка на пролетариата с акциите. Всъщност в наглостта си им подхвърлят кинтите, получени от държавата като помощ от ковид мерките - водевил на макс...
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • То не е от лаенето , а от зле взетите управленски решения.Ръководството кът си купиха по 1 лв. акцията сега що да дават по 6.80 лв.

                    Коментар


                    • В чужбина по-малки ли са бонусите за шефовете?

                      Като знам Илон Мъск, че взе бонус от 3,5 милиарда долара, когато Тесла имаше за последните 12 месеца - 4.5 млрд. долара EBITDA.

                      И друго сумати и хора лаят ама не продават - за последните няколко дни няма никакви сделки.
                      Last edited by dancho_o; 26.03.2021, 10:15.

                      Коментар


                      • То ако нямаха изгода тези дружества щяха да са пръснати.Или щяха да бъдат продадени на чужденци.Но още немога да разбера до кога ще трупат тази голяма печалба за себеси и няма да дават на акционерите.Колко милиона им трябва да им съберем да им дадем.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
                          Може и да кажа нещо което вече се знае, ама отново се замислих кой и как позволява подобни схеми да се случват. Реших пак да тръгна от началото. Кой в крайна сметка е с решаващ глас при гласуването на ОС. Гледам че 30% е "Стара Планина". Викам си: абе в съседната тема много хвалят собственниците на Стара Планина, Че били коректни. Ето, наскоро предложили повишаване на дивидентите на всички (или почти всички) дружества в които имат решаващ глас. Редовно изплащат дивиденти и въобще всичко е супер с тях.
                          Тогава отново се запитвам: защо тогава не блокират подобни решения, които ощетяват дружеството. Поне АЗ така си мисля че подобни решения ощетяват дружеството, може пък това да е добре за фирмата, знам ли.. Хм. Има нещо което не мога да разбера.
                          Викам си: я да видя дали пък в списъка на управляващите в двете дружества има нещо познато. И започнах да гледам. И се чеша по главата, и пак гледам:

                          Стара Планина: Изпълнителен директор Евгений Узунов
                          М+С Холдинг: Член на управителен орган: ЛОМА ЕООД, представлявано от Евгений Василев Узунов


                          Викам си, абе може да е друг Узунов, случва се съвпадения с имената. я пак да подледна нещо друго:

                          Стара Планина: Член на управителен орган: Васил Велев
                          М+С Холдинг: Член на управителен орган:Велев Инвест ООД, представлявано от Васил Георгиев Велев


                          Ега ти съвпаденията, единия е Велев, другия е Георгиев Велев. Викам си: явно вече съм пиян (или недостатъчно пиян), та търся под вола теле. Просто са съвпадения. И аз познавам един Велев, който не съм виждал поне десетина години. Нищо особенно. Затова се отказах да проверявам Индустриален капитал холдинг с 22% участие в М+С и със изпълнителен директор някой си Димитър Тановски. В крайна сметка ние сме малка държава и имената ни много се повтарят. Нали...?




                          А от ХИКА Милия Милко Ангелов заедно в едно с неделящия Ив. Неделчев, от тук и в Емка и всички останали по същия способ по отъпкания път на Ст. планина във всички останали прилежащи дружества. Десет човека приватизарат-окупират, сами си измислят схемите за възнаграждения и сами си ги и гласуват на ОСА, и всичко това минава и няма кой да ги спре!

                          Коментар


                          • Може и да кажа нещо което вече се знае, ама отново се замислих кой и как позволява подобни схеми да се случват. Реших пак да тръгна от началото. Кой в крайна сметка е с решаващ глас при гласуването на ОС. Гледам че 30% е "Стара Планина". Викам си: абе в съседната тема много хвалят собственниците на Стара Планина, Че били коректни. Ето, наскоро предложили повишаване на дивидентите на всички (или почти всички) дружества в които имат решаващ глас. Редовно изплащат дивиденти и въобще всичко е супер с тях.
                            Тогава отново се запитвам: защо тогава не блокират подобни решения, които ощетяват дружеството. Поне АЗ така си мисля че подобни решения ощетяват дружеството, може пък това да е добре за фирмата, знам ли.. Хм. Има нещо което не мога да разбера.
                            Викам си: я да видя дали пък в списъка на управляващите в двете дружества има нещо познато. И започнах да гледам. И се чеша по главата, и пак гледам:

                            Стара Планина: Изпълнителен директор Евгений Узунов
                            М+С Холдинг: Член на управителен орган: ЛОМА ЕООД, представлявано от Евгений Василев Узунов


                            Викам си, абе може да е друг Узунов, случва се съвпадения с имената. я пак да подледна нещо друго:

                            Стара Планина: Член на управителен орган: Васил Велев
                            М+С Холдинг: Член на управителен орган:Велев Инвест ООД, представлявано от Васил Георгиев Велев


                            Ега ти съвпаденията, единия е Велев, другия е Георгиев Велев. Викам си: явно вече съм пиян (или недостатъчно пиян), та търся под вола теле. Просто са съвпадения. И аз познавам един Велев, който не съм виждал поне десетина години. Нищо особенно. Затова се отказах да проверявам Индустриален капитал холдинг с 22% участие в М+С и със изпълнителен директор някой си Димитър Тановски. В крайна сметка ние сме малка държава и имената ни много се повтарят. Нали...?




                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                              Е ай ся, не се бъзикай все пак. Преди време бяха бонуси, като ревнахме се усетиха и на другата година емитираха акции само за себе си, а за акционера един дебел. После вече станаха заплати. Аре не ни ги хвали. С такова източване няма растеж. Бъркаш се ти и то много. Тука келепира е приключил. Да си играят мажовците. Натам отива

                              Не ми е ясно защо си получил цели два лайка, като си в темна мъгла кога и как си гласуваха измислената схема през заложени бъдещи ебитда и продажби, схема много преди 2016г . Посегнаха и към директорските премиум акции по номинал парчето, за което ТУРАНАГА ги разби при HIDPN.
                              И не се бъзикам, стигнал бях до над 15000акц/М+Схидр. и благодарение на експатци се изнизах с такъв резултат, а го направих единствено заради двУседмичните им заплати за СД от по 21 000лв. расписани и гласувани на ОСА 2014г. имено по горната за тогава нова схема.
                              Не се бъзикам!

                              Коментар


                              • На такъв хал сме, защото почти всички дружества имат мажоритари и ние трябваа да избираме между крадливи и по-малко крадливи. Най-коректните нямат мажоритари.

                                Коментар

                                Working...
                                X