IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • айде първа спирка 6лева!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Тука ке стане 4 га Фармата е под 1.5
      Нормално е 3:1 минимум съотношението, даже 4.
      Да не приказваме че няма дългове като тях и дивидента е >5 пъти повече.

      ПС Абе що не неправят 1 сплит тука бе, ще дигнат ликвидността.
      Хъх - че колко сплитове - не мисля, че има нужда.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        Хората ви казват че очакват през август продажбите да паднат с 1/3 вие ми говорите за добри новини!!! Айде 5лева чакаааааам!
        Тука ке стане 4 га Фармата е под 1.5
        Нормално е 3:1 минимум съотношението, даже 4.
        Да не приказваме че няма дългове като тях и дивидента е >5 пъти повече.

        ПС Абе що не неправят 1 сплит тука бе, ще дигнат ликвидността.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Не мога да коментирам задълбочено дали са сезонни фактори или клиентите им са зле и спират да поръчват.

          Колкото разгледах на бърза ръка за миналата година за първите 6 месеца са имали 8 мил печалба, а сега за първите 6 месеца са 8.7 мил печалба. За 7-мия месец не можах да намеря данни за миналата година.

          Ще видим след 1 месец как ще са нещата.
          Миналата година имаше едно световно събитие, дето погълна ного продукция и М+С работеше свръх сили, ама такива работи не стават всяка година... и добре, че не стават.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Не мога да коментирам задълбочено дали са сезонни фактори или клиентите им са зле и спират да поръчват.

            Колкото разгледах на бърза ръка за миналата година за първите 6 месеца са имали 8 мил печалба, а сега за първите 6 месеца са 8.7 мил печалба. За 7-мия месец не можах да намеря данни за миналата година.

            Ще видим след 1 месец как ще са нещата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Хората ви казват че очакват през август продажбите да паднат с 1/3 вие ми говорите за добри новини!!! Айде 5лева чакаааааам!
              И аз чакам 4... дано не си останем с чакането !
              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

              Коментар


              • Хората ви казват че очакват през август продажбите да паднат с 1/3 вие ми говорите за добри новини!!! Айде 5лева чакаааааам!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Е тя артията не е за спекула.

                  Държиш я дългосрочно - 5-10 год и прибираш дивидент.

                  Като тръгне пазара и тя ще тръгне. До тогава поне ще стои на едно място и ще ти носи дивидент - тази година 6-7%. Догодина ако е пак толкоз ще е супер.
                  На мен банката ми дава повече от 7% по депозит.Парите мога да си ги ползвам когато си поискам.И не ми се чака 10г.

                  Това е компания,която се влияе много от външните фактори.Влезе ли Европа в криза и тук става лошо.Иначе като цяло е добра,нооо наистина слабо ликвидна

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                    Ми те хубаво ще купуват свободните пари.....ами как ще продават после при липса на ликвидност.
                    Е тя артията не е за спекула.

                    Държиш я дългосрочно - 5-10 год и прибираш дивидент.

                    Като тръгне пазара и тя ще тръгне. До тогава поне ще стои на едно място и ще ти носи дивидент - тази година 6-7%. Догодина ако е пак толкоз ще е супер.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Да я мачка, да я мачка колко да я мачка?. Тук има смисъл да се купува и свободните пари ще използват всяка възможност. Лично аз не вярвам да има големи сътресения при евентуално излизане на индексния. Според мен големия проблем на борсата не е липсата на пари а на емитенти. Има няма 10-15 читави от които половината са АДСИЦ. При това М+Ц е една от малкото добри позиции. Не случайно почти не падна през последните няколко години.
                      Ми те хубаво ще купуват свободните пари.....ами как ще продават после при липса на ликвидност.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                        Перфектна компания...само много лоша ликвидност.

                        Язък,ако я изкарат от Софикс индексният ще я намачка...Дано ПФ вземата да вдигнат оборота ,че ще ме е яд за тук.

                        Ама това е проблем на цялата ни борсичка...
                        Да я мачка, да я мачка колко да я мачка?. Тук има смисъл да се купува и свободните пари ще използват всяка възможност. Лично аз не вярвам да има големи сътресения при евентуално излизане на индексния. Според мен големия проблем на борсата не е липсата на пари а на емитенти. Има няма 10-15 читави от които половината са АДСИЦ. При това М+Ц е една от малкото добри позиции. Не случайно почти не падна през последните няколко години.

                        Коментар


                        • Къде видяхте свиване на печалбата?

                          http://www.infostock.bg/infostock/co...ments/MCH/5246

                          М+С Хидравлик АД обявява продажби за месец юли 2012 година в размер на 6 263 хил. лева и с натрупване от началото на годината в размер на 52 552 хил. лева. Междинната неокончателна брутна печалба за месец юни 2012 година е в размер на 954 хил. лева и 9 635 хил. лева с натрупване от началото на годината. М+С Хидравлик АД обявява прогноза за приходите от продажби през месец август 2012 година в размер на 4 170 хил. лева и 56 722 хил. лева с натрупване от началото на годината.

                          Пак от там, ако може да се вярва на инфото - миналата година са имали.

                          Продажби - 91 851 000 лв. Нетна печалба - 14 471 000 лв.

                          А сега за първите 7 (бях писал 6, правилното е 7) месеца имат 52 мил и 9.6 мил печалба. Според мен до края на година спокойно ще минат миналогодишните нива.

                          На тази компания ПЕ-то ще падне на 5 още малко. При това компанията дава дивидент редовно и прилично.
                          Last edited by mathematician; 24.08.2012, 23:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                            Много добра компания, верно. Ха дано да вдигнат малко оборотите, до 3ти септември има една седмица, дано се вземат в ръце
                            Абе то не е много сложно....Един ПФ купува от друг ...и точкаНе знам как са с броя на сделките....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                              Перфектна компания...само много лоша ликвидност.

                              Язък,ако я изкарат от Софикс индексният ще я намачка...Дано ПФ вземата да вдигнат оборота ,че ще ме е яд за тук.

                              Ама това е проблем на цялата ни борсичка...
                              Много добра компания, верно. Ха дано да вдигнат малко оборотите, до 3ти септември има една седмица, дано се вземат в ръце

                              Коментар


                              • Перфектна компания...само много лоша ликвидност.

                                Язък,ако я изкарат от Софикс индексният ще я намачка...Дано ПФ вземата да вдигнат оборота ,че ще ме е яд за тук.

                                Ама това е проблем на цялата ни борсичка...

                                Коментар

                                Working...
                                X