IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 12млн. печалба за 2012година, мислите ли че ще дадат пак по 40стинки?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Така е - и аз навсякъде залагам песимистически прогнози... ама не баш гадаене - при Жабоците знаем точно, Честните игри почти съвсем точно, при Атерката доста ного приблизително точно.
      Така е, в огромната си част има яснота вече какво ще дойде.
      Да видим при Атерата дали ще разпределят 90 или 99%. Не е без значение...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
        Много е весело с вас двамата. Годишните отчети още не са излезнали, вие почнахте да си мерите..... процентите. С изключение на Софкома Прив. и Хим Прив. всичко друго е стрелба в мрака и гадаене.
        Така е - и аз навсякъде залагам песимистически прогнози... ама не баш гадаене - при Жабоците знаем точно, Честните игри почти съвсем точно, при Атерката доста ного приблизително точно.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Нали.
          Еми там толкоз им се откъсва от сърцето на ОД и ЛП.
          А надеждите за 3Х толкоз ма в светлото бъдеще...са си само надежди.
          Затова и им стана спекулативна акцията.
          зА 3% ....ИМА БАНКА

          За 30% ...спекула

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
            Или при 2 лева цена на акция...около 3% доходност от дивидент....Мноооого добре
            Нали.
            Еми там толкоз им се откъсва от сърцето на ОД и ЛП.
            А надеждите за 3Х толкоз ма в светлото бъдеще...са си само надежди засега.
            Затова и им стана спекулативна акцията.

            И аз напълних немалко тука за спекулата. Ще видим до 1- 2 години как ще са нещата и отношението към дребните - пък ще решим тогава какво ще правим.
            Last edited by pipbel; 16.01.2013, 13:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
              Много е весело с вас двамата. Годишните отчети още не са излезнали, вие почнахте да си мерите..... процентите. С изключение на Софкома Прив. и Хим Прив. всичко друго е стрелба в мрака и гадаене.
              "Имаш крава - пиеш млеко"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Eee, ако я смятам на 38стинки падам до 12.47 %. Пак съм 0.5% над тебе
                Като имаш предвид че даже шитнах малко фпп-ца последните дни и ми падна %-та
                А тия тежките дето си ги изброил и аз ги имам. Даже мисля повече от тебе
                Неото, фазера и елхима също ми "тежат"..
                Много е весело с вас двамата. Годишните отчети още не са излезнали, вие почнахте да си мерите..... процентите. С изключение на Софкома Прив. и Хим Прив. всичко друго е стрелба в мрака и гадаене.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Тони - не излязъл - просто прелях към Трейдингът, в Софарма задържах по-малко бройки. Оценявам на минимум - 6 стинки.Атерата, Пипбелов - смятам тоже минималната - на около 38 стинки. Значи може да те стигна по доходност... а аз все пак имам и по-тежки акции - Любовно послание, Хесовица, Софарма....
                  Или при 2 лева цена на акция...около 3% доходност от дивидент....Мноооого добре

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Тони - не излязъл - просто прелях към Трейдингът, в Софарма задържах по-малко бройки. Оценявам на минимум - 6 стинки.

                    Атерата, Пипбелов - смятам тоже минималната - на около 38 стинки. Значи може да те стигна по доходност... а аз все пак имам и по-тежки акции - Любовно послание, Хесовица, Софарма....
                    Eee, ако я смятам на 38стинки падам до 12.47 %. Пак съм 0.5% над тебе
                    Като имаш предвид че даже шитнах малко фпп-ца последните дни и ми падна %-та
                    А тия тежките дето си ги изброил и аз ги имам. Даже мисля повече от тебе
                    Неото, фазера и елхима също ми "тежат"..

                    Коментар


                    • Тони - не излязъл - просто прелях към Трейдингът, в Софарма задържах по-малко бройки. Оценявам на минимум - 6 стинки.

                      Атерата, Пипбелов - смятам тоже минималната - на около 38 стинки. Значи може да те стигна по доходност... а аз все пак имам и по-тежки акции - Любовно послание, Хесовица, Софарма....
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Имперският индекс ще ми донесе мин. 12% само от дивиденти... ного си е як даже....

                        Туканка и аз поизлязох - ще се върна 14-а година.
                        На колко си оценяваш дивидентите от СФАРМ тази година или вече излезе от там?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Имперският индекс ще ми донесе мин. 12% само от дивиденти... ного си е як даже....

                          Туканка и аз поизлязох - ще се върна 14-а година.
                          Хе хе, слаба ракийка си Импе. Как го смяташ това ?
                          Моя ми е на 13.8% по цени на затваряне от днеска. По придобиване - небесата Атерата я смятам на 0.45 див-т, 48% ми е. Другите са ясни какво ще снесат.
                          Направил съм си и аз портмонето вече над 90% дългосрочно и оттука насетне само чоплим семки и гледаме мача. Само при големи катаклизми нагоре/надоле смятам да коригирам туй онуй, ма не много. Структурата същата.
                          Единствено Брефченца ми липсват в момента, ма само 5-6 % от портфейла са планирани и ще си напазарувам и от тях като снесе Еларга скоро.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                            Точно обратно според мен е май по-вероятно, Ликвидността на 8-9 лв, няма как да е по-атрактивна, спрямо една такава на 6 например. На 8-9 вероятно да останат повече от подпирачите да си го надуват
                            А и като че ли му спадаха резултатите в отчетите. ? Е тогава каква е тая аномалия - печалбите падат, а цените на хартиите да растат !? А мерси
                            Не е препоръка
                            Да, това е друг недостатък на МЦХ-то, фармата, както и на всички други акции дето имат подпирачи или обратно изкупуване.
                            С калпавата БФБ ликвидност не могат си намерят дъната по естествен начин.
                            И се получават изкривявания.
                            Поне за мене е така. Макар че за някои е незнайно защо голямо предимство да имат такива акции , които някой друг им подпира.
                            Ma рано или късно всичко си идва по местата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Така е, съгласен съм.
                              Аз и затова в момента имам 50% повече във фармата от тука, а и прив. на Хима ми са двойно спрямо МЦХ-то.
                              Което инак не би се случило в нормални условия. И двете за мене са поне 1 ниво по ниско от МЦХ. Най малко заради мажовците.

                              Според мене основния недостатък тук е ликвидността. Ма на 8-9 лева мисля осезателно ще се подобри. Дано.
                              Точно обратно според мен е май по-вероятно, Ликвидността на 8-9 лв, няма как да е по-атрактивна, спрямо една такава на 6 например. На 8-9 вероятно да останат повече от подпирачите да си го надуват
                              А и като че ли му спадаха резултатите в отчетите. ? Е тогава каква е тая аномалия - печалбите падат, а цените на хартиите да растат !? А мерси
                              Не е препоръка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                С малко може, но не очаквай нещо запомнящо се.
                                Има доста по-интересни възможности по БФБ-то
                                Споделям,
                                Докато има други обезценени, това не ми привлича никак интереса.
                                Спрямо алтернативите, ми изглежда надуто, като Все едно да сложиш охлюв върху айсберг - e за какво да ми е охлюва, ако тр. да се катерим по ледовете
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X