IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
    Император да каже многооо !
    Интересното е че никой не коментира IX т. 16 от одиторския доклад ;-
    при печалба от 10,8 м. изплатените възнаграждения към СД =1328м./232хил+216х+216х.+216х.+232х.+216х./
    Това не е никак малко !!!
    Честно казано аз се изненадвам, че някой друг обръща внимание на този факт

    2 години подред се опитвам да наблегна на високите разходи за СД, но упорито удрям на камък. Почнах да се замислям дали да се получават такива възнаграждения в България е нещо нещо нормално и на хората да не им прави впечатление!

    Предполагам сумарното възнаграждение на г-н Велев и компания само от участията в бордовете(М+С, Ст.планина, ХЕС и др.) е приблизително милион, а да не говорим и за дивидентите, които вземат като акционери(поне в М+С - директно или чрез М-С 97). Но това вече е отделен въпрос. Всички ние искаме да вземаме дивиденти, но с тези ОГРОМНИ разходи по един или друг начин като дребни акционери се оказваме ощетени.

    Коментар


    • Вземания от свързани предприятия + Вземания от клиенти и доставчици
      3129+9767=12896
      (в хил.)

      Излиза доста близо до резултата, който търся

      Благодаря за разяснението!

      Коментар


      • Император да каже многооо !
        Интересното е че никой не коментира IX т. 16 от одиторския доклад ;-
        при печалба от 10,8 м. изплатените възнаграждения към СД =1328м./232хил+216х+216х.+216х.+232х.+216х./
        Това не е никак малко !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4850 Разгледай мнение
          към края на 2012 има текуща печалба от 10 906 хил. и неразпределена 22 142 хил.

          паричните средства в края на 2012 са 12 702 хил.

          Не мога да разбера защо се появява този дисбаланс!

          Също така - за 10 годишен период от време има 55.3 млн. печалба натрупана от дружеството. Раздадени са дивиденти за 17 млн. лв. а паричните средства(наличност в касата и по банкови сметки; блокирани парични средства) са 12,7 млн.
          През този 10-годишен период е увеличен капитала от 260 хил. на 13 млн. със средства от неразпределената печалба. При това положение логиката не е ли, че печалбата = паричните средства + раздадените дивиденти + увеличния капитал или
          55 300 000 = 12 700 000 + 17 000 000 + 13 000 000

          Появява се една "малка" разлика от около 12.5 млн., които на мен ми избягват някъде.

          Има ли някой който може да разясни малко положението?

          Само да спомена, че информацията, която давам в случая е от счетоводните отчети предпставени от дружеството, като цифрите в някои случаи са леко закръглени с цел улесняване

          виж вземанията от свързани лица и от клиенти и доставчици
          Last edited by cymru; 12.04.2013, 07:46.
          Не-заслужил инвеститор

          Коментар


          • към края на 2012 има текуща печалба от 10 906 хил. и неразпределена 22 142 хил.

            паричните средства в края на 2012 са 12 702 хил.

            Не мога да разбера защо се появява този дисбаланс!

            Също така - за 10 годишен период от време има 55.3 млн. печалба натрупана от дружеството. Раздадени са дивиденти за 17 млн. лв. а паричните средства(наличност в касата и по банкови сметки; блокирани парични средства) са 12,7 млн.
            През този 10-годишен период е увеличен капитала от 260 хил. на 13 млн. със средства от неразпределената печалба. При това положение логиката не е ли, че печалбата = паричните средства + раздадените дивиденти + увеличния капитал или
            55 300 000 = 12 700 000 + 17 000 000 + 13 000 000

            Появява се една "малка" разлика от около 12.5 млн., които на мен ми избягват някъде.

            Има ли някой който може да разясни малко положението?

            Само да спомена, че информацията, която давам в случая е от счетоводните отчети предпставени от дружеството, като цифрите в някои случаи са леко закръглени с цел улесняване

            Коментар


            • Предполагам пак ще бъде 40 стотинки, като догодина ще бъде повече.

              Коментар


              • аз ще съм доволен да е колкото миналогодишният или малко по-голям от него
                50 стотинки е прекалено
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Половин лев ного бе - при спаднали печалби... като сте алчни за сосно дивидент, земете си Атерки...





                  Имам и ще продължавам да имам.



                  Да.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • ИНВЕСТИЦИИ ЯКО , но само от миналата година останаха ~ 8милки и сега ще останат ~ 4мил. ако ни удовлетворят , а не изключвай времето в което живеем , по предпазливо дори и в инвестирането !
                    Но си говорим само , а ще трябва да чуем и МЕНИДЖМЪНДа , респект заслужен при това !!!
                    Last edited by inta53; 11.04.2013, 21:34.

                    Коментар


                    • нисък дивидент и яко инвестиции. Това е най-добрия вариант за мен

                      растежът трябва да се подхранва

                      Коментар


                      • Хайде, не се дърпай ,след това и в Ямбол , и ще разшириш кръгозора !

                        А София наистина ми е далече вече , на времето ми бе като махала , но сега само аргументи търся . Имам си рекорди на пътувания ;- 1995г. Цюрих -посолство до Сливен спах по принуда ,
                        ужасна поледица за 28часа с митницата включително , сменяха митата на колите , мисля че беше 19,01,95г. , така че нема се пуашиш !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                          Да си поискаме 50ст. да видим дали ще ни чуят ! Всичко останало си е наред, а и много добре ще се отрази на най добрият имидж ;- само мнение
                          и тук ли имаш?
                          ами аз със мойте смешни на брой акции чак се чудя дали да ходя - все пак са ми наблизо, но подкрепям 50стинки. Все пак миналата година вече направиха инвестицията и сега трябва да видим за 1-2 години какво ще се роди. при печалба 83стинки ......50 е добре!

                          Коментар


                          • Да си поискаме 50ст. да видим дали ще ни чуят ! Всичко останало си е наред, а и много добре ще се отрази на най добрият имидж ;- само мнение

                            Коментар


                            • очакван дивидент?

                              Коментар


                              • Здравейте, един малко ....особен въпрос?
                                Знам че г-н Митанкин и някои други ще ми се скарат ама да питам?
                                След кончината на г-н Обретенов(лека му пръст на човека) има ли гаранции че м+с ще продължи същата посока на развитие и същото отношение към акционерите?
                                Не съм толкова на вътре - но ако той е направил м+с това което е, какво да очакваме???

                                Коментар

                                Working...
                                X