IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Змей, напълно съм съгласен за лошия имидж и за основната дейност Но продължавам да бъда на мнение, че може да се изкара добра доходност от позицията . Печалбата от продажбата на правата я реализираха, въпреки че можеха да не го правят; акциите на Сибанк ги преоцениха (въпреки че можеха да не го правят) и вече ще бъде изключително трудно да ги продадат по номинал, което значи че при продажба - парите ще влязат в Катекс. Именно заради това смятам че ако не заради тези приходи, акцията ще поскъпне заради акциите на банката, които са дефицитни.

    Поздрави!

    Коментар


    • На мен по-скоро ми прилича на гмурване. Харесват ми мненията, които изказва BSEtrader, с повечето съм съгласен (VPLOD, HDPAT, MOSTS - за последното не съм много сигурен дали съм чел нещо от него), но тук съм на различно мнение. Може да се говори много за преоценката, но за средносрочен и дългосрочен това е кофти новина. Дружеството се ползва с лош имидж, това е пощенската кутия на Доверие (всички са наясно какво става с холдинга), основната дейност никаква я няма, а и отрасъла не е с розови перспективи в Б-я. Вярно, това не е типчино дружество от отрасъла, но не е и финансова институция. А счетоводните упражнения, които са ставали на БФБ са познати на всички.
      Не притежавам акции в дружеството.
      Ако греша - поздрави на печелившите.
      Винаги, когато имаш възможност отстъпвай, за да имаш повече пространство да се засилиш...

      Коментар


      • според мен позицията е доста подценена , а освен това има много малко свободни акции и скоро ще има як скок

        Коментар


        • средствата са блокирани , най -вероятно защото от централния депозитар още не са ги превели

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Арго
            ...печалба на акция почти 2лв., ...
            Съни, гледай само тази печалба да не се окаже такава за 2ро и 3то тримесечие, а накрая на годината да липсва (в отчета имам предвид де )
            В отчета се вижда, че 5те млн не са печалба от дейността (2ра страница - Дори виждаме как приходите от дейността намаляват), в същото време на първа страница виждаме блокирани средства - същата сума (5032 х.лв.), а с блокираната сума се отчита нараснал актив и т.н Т.е. има си въпросителните позицията, може да в Doc. файловете да има обяснения, но не намерих за необходимо да се губи време там
            Всеки си има право на мнение и начин на тълкуване на финансовите отчети.

            Причините за блокиране на средствата може да са най-различни - например гаранция за взет кредит или нещо подобно. никъде в баланса и другите документи не откривам някаква негативна информация, която може да се свърже с този факт.

            Все пак добре е, че обръщаш внимание на това.

            Отдавна инвестирам в Катекс и БРИБ и съм силно позитивен относно позициите и особено Катекс.

            Коментар


            • ...печалба на акция почти 2лв., ...
              Съни, гледай само тази печалба да не се окаже такава за 2ро и 3то тримесечие, а накрая на годината да липсва (в отчета имам предвид де )
              В отчета се вижда, че 5те млн не са печалба от дейността (2ра страница - Дори виждаме как приходите от дейността намаляват), в същото време на първа страница виждаме блокирани средства - същата сума (5032 х.лв.), а с блокираната сума се отчита нараснал актив и т.н Т.е. има си въпросителните позицията, може да в Doc. файловете да има обяснения, но не намерих за необходимо да се губи време там

              Коментар


              • eto sunny, imenno za tova stava vupros tuka!
                neka si doidem na dumata okolo budeshteto na KTEX

                Коментар


                • Тук според мен може да се говори за голям потенциал, ако ставаше въпрос за инвестиционно дружество, а не за текстилно предприятие, каквото всъщност би трябвало да бъде....
                  на никого нищо не препоръчвам

                  Коментар


                  • При счетоводна цена от 26лв., печалба на акция почти 2лв., цена от 8лв. на пазара, наистина ми се струва много ниска

                    Коментар


                    • Винаги съм го харесвал , но се подразних от начина на разсъждение... Наслука BSEtrader , радвам се , че си на поста си :-))

                      Коментар


                      • xkm, ще позволиш ли да не се съглася с теб Според мен ситуацията около Катекс значително се промени след преоценката на акциите на Сибанк. Според мен в момента дружеството има добър потенциал за нагоре.

                        Коментар


                        • Правилно !!! Трябва да има и такива като теб harry potter, за да печелим на техен гръб... :-)))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от xkm
                            Аз наистина не зная чии са офертите продава, но мисля че ти just a trader четеш и разбираш от отчети . И си наясно , че ако изключим тези 4 527 хил . лв. , които всички знаем откъде идват, отчетът дори е по-слаб от миналогодишния ...
                            Подозирам те в опит за манипулация на пазара и затова кротко се заяждам... :-))
                            Какво значение има от къде идва печалбата, след като я има и то в размер надвишаващ капитализацията на дружеството.

                            Какво ме е еня мен, дали печалбата се генерира от основна дейност или не? Важното е, че я има и то пак повтарям: В такъв размер!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от harry potter
                              0,5 лева/ акция участие в Пампорово

                              Определено няма да продам под 25 лева тази акция.
                              Ако това ти е критерий,то си купи SERDI

                              Коментар


                              • ne mislq,4e bih se opitval da manipuliram pazara, oshte pove4e ottuk.
                                ne igraq nakuso i si durja vsi4ko,koeto sum kupil.
                                taka, 4e pak si v greshka

                                Коментар

                                Working...
                                X