IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хора тука бате ви Светльо трябва да каже какво ще се прави с кеша.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marcy
      Ние сме за планетата на текстила КТЕX. Там си има вълна а отскоро са усвоили и други тъкани с лен и т.н. а и черешките ще станат до година две, а за друго не знам трябва да вземем иследователски екип с нас че то няма много инф. за там.
      От самонадъхване няма смисъл... ще чакам пазара да покаже дали сме прави. Успех!
      Не е препоръка!

      Коментар


      • Ние сме за планетата на текстила КТЕX. Там си има вълна а отскоро са усвоили и други тъкани с лен и т.н. а и черешките ще станат до година две, а за друго не знам трябва да вземем иследователски екип с нас че то няма много инф. за там.
        Не се бъзи-кай !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marcy
          Първоначално изпратено от yono
          Първоначално изпратено от rururu
          тук - благодарение на натискащите цената "големи" - всички, от кандидат космонавти, станахме дългосрочни инвеститори. ;-)

          живот и здраве ще дойде и нашият час и ще излетим :-)






          имам акции. не е препоръка.
          По-точно и удачно едва ли може да се каже. Искренно се смях на това! И като се сетя за горенаписаното от време на време ме напушва несподелена от околните весела истерия. Цял ден почти!
          Еми то за това си требе време стяга се совалката, последни приготовления и оглеждания и тогава 9,8.....1 Старт -следва -
          на руски "Земля в илюминаторе видна" и фанфари.
          marcy - закъде ще излитаме? само да не е за марс, че там вече има трейсианци. хехе
          Не е препоръка!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от yono
            Първоначално изпратено от rururu
            тук - благодарение на натискащите цената "големи" - всички, от кандидат космонавти, станахме дългосрочни инвеститори. ;-)

            живот и здраве ще дойде и нашият час и ще излетим :-)






            имам акции. не е препоръка.
            По-точно и удачно едва ли може да се каже. Искренно се смях на това! И като се сетя за горенаписаното от време на време ме напушва несподелена от околните весела истерия. Цял ден почти!
            Еми то за това си требе време стяга се совалката, последни приготовления и оглеждания и тогава 9,8.....1 Старт -следва -
            на руски "Земля в илюминаторе видна" и фанфари.
            Не се бъзи-кай !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rururu
              тук - благодарение на натискащите цената "големи" - всички, от кандидат космонавти, станахме дългосрочни инвеститори. ;-)

              живот и здраве ще дойде и нашият час и ще излетим :-)






              имам акции. не е препоръка.
              По-точно и удачно едва ли може да се каже. Искренно се смях на това! И като се сетя за горенаписаното от време на време ме напушва несподелена от околните весела истерия. Цял ден почти!
              И не е препоръка, камо ли мнение!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Borsalino
                По-надолу Valuator-a го е написал - инвестициите са в серия ВЕЦ и черешови градини.
                синергия между текстил, производство на електроенергия от водоизточници и черешови градини
                Нещата не са точно така. В статията, от която идват тези данни, на практика за мен не се прави разлика между Катекс и Руно. Вандов е изпълнителен директор и на двете, а по-рано те са били едно предприятие. Вецовете са на Руно, а черешите неясни.

                Коментар


                • тук - благодарение на натискащите цената "големи" - всички, от кандидат космонавти, станахме дългосрочни инвеститори. ;-)

                  живот и здраве ще дойде и нашият час и ще излетим :-)






                  имам акции. не е препоръка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vomitus
                    Първоначално изпратено от XY
                    Печалбата идва от финансова дейност - продажба на акции на СИБ
                    Иначе са закупили ДМА за няколко милиона и инвестиции.
                    Някой може ли да даде по подробно инфо за тези инвестиции?
                    no info
                    в тази компания нещата малко са под похлупак...
                    По-надолу Valuator-a го е написал - инвестициите са в серия ВЕЦ и черешови градини.
                    синергия между текстил, производство на електроенергия от водоизточници и черешови градини

                    Коментар


                    • Важното е , че се инвестира и в производството:

                      "С цел запазване на стратегическо предимство и обезпечаване на максимална адаптивност към пазарните тенденции компанията развива активна инвестиционна програма за обновяване и усъвършенстване на техническите средства за производство, като за година нивото на инвестициите надвишава 1,5 млн. евро. "

                      това са близо 3 000 000 лева годишно. Не всяко предприятие на борсата може да се похвали с такива инвестиции
                      Мнението не е препоръка за сделки!

                      Коментар


                      • Това е основния въпрос, дали парите които се инвестират ще имат подходяща възвращаемост.
                        Иначе изглежда че полагат доста усилия да са конкурентно способни, което заслужава адмирации. Ако за годината наистина имат печалба от оперативна дейност аз ще съм доволен, за повече- догодина.
                        Иначе жалко че пощата така тапят цената, според мен ще изкарат повече ако не вадят тези ордери един след друг ама те си знаят...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от XY
                          Печалбата идва от финансова дейност - продажба на акции на СИБ
                          Иначе са закупили ДМА за няколко милиона и инвестиции.
                          Някой може ли да даде по подробно инфо за тези инвестиции?
                          no info
                          в тази компания нещата малко са под похлупак...
                          Не е препоръка!

                          Коментар


                          • Печалбата идва от финансова дейност - продажба на акции на СИБ
                            Иначе са закупили ДМА за няколко милиона и инвестиции.
                            Някой може ли да даде по подробно инфо за тези инвестиции?
                            Мнението не е препоръка за сделки!

                            Коментар


                            • хареса - ми купих.
                              общо взето печалбата идва от продажба на ДМА, като има и закупени такива + продажба на инвестиции.

                              През месец февруари 2007 год. "КАТЕКС" извърши продажба на 740000 бр.акции от капитала на СИБАНК АД. Реализирана е печалба от сделката в размер на 15288 х.лв. Комисия за финансов надзор и регулирания пазар, на който се търгуват ценните книжа са уведомени в предвидения от закона срок с уведомления по чл.145 от ЗППЦК
                              .Дълговете намаляват... Иначе продажбите бележат лек спад... Рискувам!

                              не препоръчвам
                              Не е препоръка!

                              Коментар


                              • И аз взех , че си накупих малко
                                Хората си инвестират в производството пък и цената е поспаднала доста
                                Мнението не е препоръка за сделки!

                                Коментар

                                Working...
                                X