IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катекс АД (5KTE / KTEX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rururu
    Първоначално изпратено от Диагностик
    Тъй като на този форум не може да се води нормална дискусия и обмен на мнения, предлагам на всеки, който иска да обсъждаме някакви общи мнения за това и други дружества, да ме търси в Зип - Иван Петров
    не знам какво точно е това Зип, но бих се радвал, ако хората с познания не си тръгват от форума и продължат да дискутират и да са от полза и на нас (неразбиращите).

    моля, помогнете да се изясни - тия действия в Катекс имат ли някакво обяснение, което да е различно от източване, ощетяващо миноритарите.

    всъщност няма ли някаква защита, която да ни предпазва от това? по тази логика всеки холдинг би могъл да си продаде дружествата на безценица на свързани лица?
    Първо: Извинения на Диагностик!
    Второ: Мързи ме да смятам точно - но продажбите на DSPED i PAMPO едва ли ще намалят балансовата стойност на акциите. Счетоводно се водят на ниска ст-ст. В момента счетоводната ст-ст на KTEX е над 30 лева и дори след тези продажби ще остане над 30. По важен факт тук е че се търсят начини да се източват пари - ей това му е лошото на KTEX. А начини за това - бол! Пък и има какво да се точи!
    Не е препоръка за продажба

    Коментар


    • Цитирам Ви функциите на КФН.

      Чрез общия и финансов надзор върху дейността на поднадзорните лица се следи спазването на законовите изисквания, финансовото състояние на дружествата и достоверността на предоставяната от тях информация.
      Комисията осъществява надзорна дейност посредством дистанционен контрол и проверки на място върху дейността на лицензираните участници на пазара.
      Целта на осъществяваната от КФН контролна дейност е предотвратяване и преустановяване на закононарушения с оглед осигуряване защита на интересите на инвеститорите, застрахованите и осигурените лица.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nikita_ru
        Първоначално изпратено от B.Graham
        Е то е ясно че като се продават акции по номинал а пазарно са в пъти повече е ощетен Катекс.Елементарно.
        Е така е - сагласна съм. Но виж в отчета на каква цена водят DSPED i PAMPO - смешна е спрямо пазарната
        Смешна е.Обаче принципа е важен.Вярно че група бивши съдружници трябва да си преразпредели собствеността но си има правила затова.Не че някой ги спазва де.Пример затова е как Божков "глоби" бившия шеф на "Мостстрой".
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Диагностик
          Тъй като на този форум не може да се води нормална дискусия и обмен на мнения, предлагам на всеки, който иска да обсъждаме някакви общи мнения за това и други дружества, да ме търси в Зип - Иван Петров
          не знам какво точно е това Зип, но бих се радвал, ако хората с познания не си тръгват от форума и продължат да дискутират и да са от полза и на нас (неразбиращите).

          моля, помогнете да се изясни - тия действия в Катекс имат ли някакво обяснение, което да е различно от източване, ощетяващо миноритарите.

          всъщност няма ли някаква защита, която да ни предпазва от това? по тази логика всеки холдинг би могъл да си продаде дружествата на безценица на свързани лица?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham
            Е то е ясно че като се продават акции по номинал а пазарно са в пъти повече е ощетен Катекс.Елементарно.
            Е така е - сагласна съм. Но виж в отчета на каква цена водят DSPED i PAMPO - смешна е спрямо пазарната

            Коментар


            • Е то е ясно че като се продават акции по номинал а пазарно са в пъти повече е ощетен Катекс.Елементарно.
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nikita_ru
                И как точно загрубя? Памперсите ги продават на ъгъла - ако четеш отчети преди да се изказваш ще е по-добре
                и какво пише в отчетите - ти кога успя да видиш отчета за Q4?
                Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

                Коментар


                • Този форум трябва да стане платен, за за не се позволява на тийнейджъри и хора, които нямат представа за акции, борси, дружества да си показват ниската култура и интелигентност.

                  Ако някой иска с нападки да ме убеди, че Катекс е подценено дружество, аз съм последния който трябва да бъде убеждаван. Досега съм бил един от най-сериозните подръжници на позицията. Това обаче не ми пречи да съм наясно, че тук става много сериозно и елементарно накърняване на интересите на миноритарните акционери чрез продажбата на драстично по-ниски цени.

                  И ако за затворено дружество, човек може да си затвори очите, не трябва да си мълчим, след като това става с публични дружества.

                  Тъй като на този форум не може да се води нормална дискусия и обмен на мнения, предлагам на всеки, който иска да обсъждаме някакви общи мнения за това и други дружества, да ме търси в Зип.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Диагностик
                    Тук вече играта загрубява съвсем. Прехвърлени са акциите и на Деспред, също на номинал.
                    И как точно загрубя? Памперсите ги продават на ъгъла - ако четеш отчети преди да се изказваш ще е по-добре [/img]

                    Коментар


                    • "Бост" по принцип беше основната фирма на Светослав Божилов а сега се оказва че е собственост на други хора все още в СИБанк.
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Тук вече играта загрубява съвсем. Прехвърлени са акциите и на Деспред, също на номинал.

                        Коментар


                        • Прехвърляне м/у свързани лица.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от johny-bravo
                            Първоначално изпратено от Neli
                            Първоначално изпратено от johny-bravo
                            В БФБ-София АД е постъпила информация на основание чл. 1, ал. 5, във връзка с ал. 6 от Приложение № 1 към Правилника на БФБ - София АД за сключена блокова сделка с акции на Пампорово АД Смолян /PAMPO/, както следва:
                            - Дружество: Пампорово АД Смолян /PAMPO/;
                            - Продавач: „BTF Investment Limited” Британски Вирджински острови; „Би Еф Джи” ЕООД София; „Енергийни Програми” ООД София; „Катекс” АД Казанлък; “Invex Management & Consulting AG” Конфедерация Швейцария, чрез посредничеството на ТБ СИБанк АД са прехвърлили 201 871 бр. акции от капитала на Пампорово АД Смолян, представляващи 18.75 % от капитала на дружеството;
                            - Купувач: „Бост” АД София, чрез посредничеството на ТБ СИБанк АД;
                            - Цена за акция на блоковата сделка: 1.00 лв.;
                            - Обща стойност на сделката: 201 871.00 лв.
                            Продавачите са представили декларации за свързани лица по смисъла на § 1, т. 12 от Допълнителните разпоредби на ЗППЦК

                            Айде сега някой по-запознат да каже нещо по въпроса, че ми мирише на източване на дружеството ?
                            Пазарна цена 33 лв. на Пампо, а пичовете го продават на номинал. И аз съм навит да ги купя тези акции за 200 бона

                            johny..... bi li poqsnil koi kogo izto4va? shtoto tova si e dogovorena sdelka!

                            i dali si pro4el dobre KOI prodava i KOI kupuva i kakvo???
                            i tazi ad-hoc, dali e vuobshte za tazi tema?
                            shtoto az mislq, 4e v slu4aq KTEX realizira prihod!
                            Приход няма що Ти луд ли си или се правиш на такъв? Пампорово АД на БФБ се търгува на 33 лв. , а KTEX си продава акциите на левче бройката. Обясни ми далаверата, че нещо не схващам???
                            na takava cena sa se DGOVORILI i prodali paketa si!

                            PS: bi trqbvalo zanapred da izpolzvash jenski rod no tuk ne e vajno, proshtavam ti!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Neli
                              Първоначално изпратено от johny-bravo
                              В БФБ-София АД е постъпила информация на основание чл. 1, ал. 5, във връзка с ал. 6 от Приложение № 1 към Правилника на БФБ - София АД за сключена блокова сделка с акции на Пампорово АД Смолян /PAMPO/, както следва:
                              - Дружество: Пампорово АД Смолян /PAMPO/;
                              - Продавач: „BTF Investment Limited” Британски Вирджински острови; „Би Еф Джи” ЕООД София; „Енергийни Програми” ООД София; „Катекс” АД Казанлък; “Invex Management & Consulting AG” Конфедерация Швейцария, чрез посредничеството на ТБ СИБанк АД са прехвърлили 201 871 бр. акции от капитала на Пампорово АД Смолян, представляващи 18.75 % от капитала на дружеството;
                              - Купувач: „Бост” АД София, чрез посредничеството на ТБ СИБанк АД;
                              - Цена за акция на блоковата сделка: 1.00 лв.;
                              - Обща стойност на сделката: 201 871.00 лв.
                              Продавачите са представили декларации за свързани лица по смисъла на § 1, т. 12 от Допълнителните разпоредби на ЗППЦК

                              Айде сега някой по-запознат да каже нещо по въпроса, че ми мирише на източване на дружеството ?
                              Пазарна цена 33 лв. на Пампо, а пичовете го продават на номинал. И аз съм навит да ги купя тези акции за 200 бона

                              johny..... bi li poqsnil koi kogo izto4va? shtoto tova si e dogovorena sdelka!

                              i dali si pro4el dobre KOI prodava i KOI kupuva i kakvo???
                              i tazi ad-hoc, dali e vuobshte za tazi tema?
                              shtoto az mislq, 4e v slu4aq KTEX realizira prihod!
                              Приход няма що Ти луд ли си или се правиш на такъв? Пампорово АД на БФБ се търгува на 33 лв. , а KTEX си продава акциите на левче бройката. Обясни ми далаверата, че нещо не схващам???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от johny-bravo
                                В БФБ-София АД е постъпила информация на основание чл. 1, ал. 5, във връзка с ал. 6 от Приложение № 1 към Правилника на БФБ - София АД за сключена блокова сделка с акции на Пампорово АД Смолян /PAMPO/, както следва:
                                - Дружество: Пампорово АД Смолян /PAMPO/;
                                - Продавач: „BTF Investment Limited” Британски Вирджински острови; „Би Еф Джи” ЕООД София; „Енергийни Програми” ООД София; „Катекс” АД Казанлък; “Invex Management & Consulting AG” Конфедерация Швейцария, чрез посредничеството на ТБ СИБанк АД са прехвърлили 201 871 бр. акции от капитала на Пампорово АД Смолян, представляващи 18.75 % от капитала на дружеството;
                                - Купувач: „Бост” АД София, чрез посредничеството на ТБ СИБанк АД;
                                - Цена за акция на блоковата сделка: 1.00 лв.;
                                - Обща стойност на сделката: 201 871.00 лв.
                                Продавачите са представили декларации за свързани лица по смисъла на § 1, т. 12 от Допълнителните разпоредби на ЗППЦК

                                Айде сега някой по-запознат да каже нещо по въпроса, че ми мирише на източване на дружеството ?
                                Пазарна цена 33 лв. на Пампо, а пичовете го продават на номинал. И аз съм навит да ги купя тези акции за 200 бона

                                johny..... bi li poqsnil koi kogo izto4va? shtoto tova si e dogovorena sdelka!

                                i dali si pro4el dobre KOI prodava i KOI kupuva i kakvo???
                                i tazi ad-hoc, dali e vuobshte za tazi tema?
                                shtoto az mislq, 4e v slu4aq KTEX realizira prihod!

                                Коментар

                                Working...
                                X