If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Ами добра работа и много добри резултати! Просто нямаме пазар който да оцени това, но всичко с времето си.
Според мен 70 лв за акция е най-малкото, което можем да очакваме! Търпение само трябва.
A според мен, май не си от Пловдив и не си съвсем наясно с нещата. Някои от тези поръчки, както може да ги има, така и утре може да ги няма. Не е препоръка. Има свръх конкуренция в печатарския бранш в мопмента. В топ 10 на полиграфическите комплекси, има празни мощности. Всичко е ден до пладне. Има доста сериозни полиграфии в които се работи на Пазарен принцип. Гледаме едни отчети и мислиме, че всичко е мед и масло. ...Пак казвам, не е препоръка.
Ами добра работа и много добри резултати! Просто нямаме пазар който да оцени това, но всичко с времето си.
Според мен 70 лв за акция е най-малкото, което можем да очакваме! Търпение само трябва.
Пловдив-Юрий Гагарин БТ с ръст на приходите и печалбата
24 април, 2010 ( Акциите на производителя на печатни изделия и филтърни пръчки Пловдив – Юрий Гагарин БТ поскъпнаха по време на вчерашната сесия на БФБ, след като дружеството обяви ръст в печалбата и приходите си за първото тримесечие.
Приходите от дейността към края на първото тримесечие са 12,5 милиона лева и са се увеличили с 1,94 милиона или с 18,4 % спрямо същият период на 2009 година.
Приходите от дейността се формират от реализирана продукция – 12,18 милиона лева и други приходи в размер на 324 хил. лева., в които преобладават: продажба на спомагателни материали – 321 хил. лв.; други – 3 хил. лв.
Приходите от продажби на продукция растат от 9,8 милиона лева към 31 март 2009 г. на 12,18 милиона към 31 март 2010 г. равняващо се на 24,3 %.
През 2010 година основният обем на продажбите, от които се реализират приходите е производството на печатни изделия и филтърни пръчки. 81,8% от приходите са реализирани от вътрешен пазар, а 18,2% от износ.
Разходите през първото тримесечие също растат, но с далеч по-слаб темп от приходите. Спрямо същия период на 2009 година те нарастват със 7% до 9,69 милиона лева.
Пловдив – Юрий Гагарин БТ приключва първото тримесечие с печалба от 1,68 милиона, при едва 51 хиляди през същия период на 2009 година.
Дружеството е сключило 2 дългосрочни договора за кредит, като единият от тях е свързан с покупката на машина за дълбок печат „Атена”.
Юрий Гагарин БТ с 18% ръст на продажбите и 33 пъти ръст на печалбата23.04.2010 11:06 (4PX / GAGBT)
Пловдив Юрий Гагарин БТ отчита 18% ръст на продажбите на годишна база до 12,5 млн. лв. за първото тримесечие на 2010 г., показва отчетът на дружеството, публикуван чрез БФБ-София.
Това е първият отчет за тримесечието на 2010 г. на сравнително ликвидна компания.
Печалбата на дружеството се увеличава 33 пъти до 1,69 млн. лв. през първото тримесечие на 2010 г., спрямо едва 51 хил. лв. за същия период на миналата година.
23 минути преди публикуването на отчета бяха изкупени 71 акции на дружеството до цена от 36,994 лв. за акция, или повишение с 2,9%.
С новите данни коефициента цена/печалба на компанията е 7,46.
Основните продажби на дружеството са на печатни изделия и филтърни пръчки. Сред клиентите на печатните изделия е Kraft Foods България, който разшири производствтото си в Своге, а сред тези на филтърните пръчки Булгартабак холдинг.
За последните 12 месеца акциите на Пловдив - Юрий Гагарин БТ АД поскъпват със 121,97% до 36,994 лв. за акция и 37,1 млн. лв. пазарна капитализация.
й Гагарин АД с 4.25 млн. лв. брутна печалба за 2009
29 Януари 2010 | 10:50
Към 31 декември 2009 г. Юрий Гагарин АД отчита печалба в размер на 4.245 млн. лв. преди данъчно облагане, спрямо загуба от 287 хил. лв. година по-рано, сочат данните от отчета на компанията.
Приходите от дейността за 2009 г. възлизат на 47.56 млн. лв. и са се увеличили с 761 млн. лв., или с 1.6 % спрямо същия период на 2008 г.
През 2009 година основното производство, от което се реализира най-голям обем продажби, е производството на печатни изделия и филтърни пръчки.
Към 31 декември 2009 година са реализирани печатни изделия и филтърни пръчки за 45.498 млн. лв. или 99.6 % от общия обем на реализираната продукция.
Разходите по икономически елементи са в размер на 41.28 млн. лв. и са намалели спрямо същият период на 2008 година с 9.5%. Намалението е в резултат на снижение по всички видове разходи.
Акциите на дружеството последно се търгуваха на БФБ на цена от 36.80 лв. за брой
Коментар