IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слънчев ден АД (SDEN / SLDEN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Значи с това уведомление от вчера да очакваме търгово до 3 месеца.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от noko6 Разгледай мнение

      Сменен е собственика на Съни Турс,а неговия дъл в Слънчев ден си е същия,така че няма задължение за търгово-поне така е според КФН. Справка-Юрий Гагарин миналата година.Така че са си гласували на ОСА,както Баранко гласува миналата година.
      Може(има право) да отправи Търгово по чл.149а-имат повече от 90%.Ако не регистрира търгово предложение в срок 14 дни след придобиването на броя гласове по ал. 1, то е длъжно да уведоми акционерите, регулирания пазар и комисията за своите намерения да регистрира търгово предложение най-малко 3 месеца предварително.
      Аз им го обяснявах това преди 4-5 дни , ама тук умниците ми обясняваха че не съм бил прав.
      Е да не съм прав , седнал съм ......ама това не пречи търгово да няма , няма и ПАМ за спиране на общото събрание.

      п.п.
      На път е да става това което им казах - че мажоритаря може да направи търгово по своя воля за отписване щото има над 95 % ................пък и дружеството в орязания си вид няма размер да бъде публично.
      Last edited by markov; 26.02.2019, 19:59.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

        срока беше 14 дни след придобиването!
        Оттук вече няма срок, но губят гласовете в ОСА-то. Тъй като ОСА-то е насрочено за утре, и очаквания ПАМ от КФН би трябвало да е наличен вече. Така че да видим изхода от ОСА-то!
        Сменен е собственика на Съни Турс,а неговия дъл в Слънчев ден си е същия,така че няма задължение за търгово-поне така е според КФН. Справка-Юрий Гагарин миналата година.Така че са си гласували на ОСА,както Баранко гласува миналата година.
        Може(има право) да отправи Търгово по чл.149а-имат повече от 90%.Ако не регистрира търгово предложение в срок 14 дни след придобиването на броя гласове по ал. 1, то е длъжно да уведоми акционерите, регулирания пазар и комисията за своите намерения да регистрира търгово предложение най-малко 3 месеца предварително.
        Last edited by noko6; 26.02.2019, 18:42.

        Коментар


        • Някой бил ли е на събранието? Има ли новини?

          Коментар


          • https://www.capital.bg/biznes/kompan...paliiski_iska/

            Коментар


            • Освен ако утре рано не го публикуват.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petergenov Разгледай мнение
                Това намерение за да стане реалност какъв е срока?
                срока беше 14 дни след придобиването!
                Оттук вече няма срок, но губят гласовете в ОСА-то. Тъй като ОСА-то е насрочено за утре, и очаквания ПАМ от КФН би трябвало да е наличен вече. Така че да видим изхода от ОСА-то!

                Коментар


                • Това намерение за да стане реалност какъв е срока?

                  Коментар


                  • Появи се намерение за търгово. Сега да видим какво ще измъдрят.

                    Коментар


                    • "Намерение за отправяне на Търгово предложение от Съни Тур ЕООД гр. Пловдив, като мажоритарен акционер, за отписване на Слънчев ден АД като публично дружество"

                      Коментар


                      • Утре някой ще ходи ли на събранието?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

                          Така е. Марков не е прав.
                          Да, Марков не е прав!
                          Амадеус също не са прави като си мислят че няма нужда да отправят търгово, вероятно консултантите им са по-слабо компетентни.
                          Комисията обикновено издава ПАМ в такива случаи в последния ден, затова изчаквавме. Най-вероятно няма да гласуват проманята в СД на Слънчев ден на 26.02.2019 г.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                            Задължението за търгово е по 149 ал.1. Произтича от придобиването чрез свързани лица на 28.01.2019, когато Амадаус придобива Съни тур, и така 95% в Слънчев Ден!
                            Така е. Марков не е прав.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Честно казано аз мисля че ти не тълкуваш/разбираш правилно закона.
                              Но така или иначе в следващите дни, чрез наличие или липса на търгово предложение , ще се разбере кои колко правилно е разбрал закона .......
                              Няма какво толкова да тълкуваш и разбира, при положение че няма двузначие по отношение на ЗППЦК уреждащ търговите предложения.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                                Не поражда, защото не разбираш как се променя контрола в Слънчев ден. Амадеус придобива чрез покупката на Съни тур, 95% от капитала на Слънчев денр придобиване чрез свързани лица.

                                При предходната сделка, с която Съни тур придобива 40% от Слъчев ден, не настъпва промяна, поради факта че те са собственост и преди това на свързани лица. И затова няма промяна в котрола.
                                Идеята на Директивата, която урежда търговите предложения и е имплементирана в ЗППЦК е да се предпазят миноритарните акционери при смяна на контрола на публично дружество. Дали ще е директно или индиректно, чрез свързани лица няма значение.
                                Честно казано аз мисля че ти не тълкуваш/разбираш правилно закона.
                                Но така или иначе в следващите дни, чрез наличие или липса на търгово предложение , ще се разбере кои колко правилно е разбрал закона .......
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X