IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слънчев ден АД (SDEN / SLDEN)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Информацията ми е точна.

    Тази позиция я следя от много време, точно защото ми се струва доста атрактивна. И сега имам някакъв малък процент за приятни изненади, но само толкова че да не ме заболи ако стане и нула цената. Но бързи печалби от нея йок. Само ако реши да продаде дружеството и то като цяло предприятие, а не на части може да се очаква добро развитие. Но тази опция за сега не изглежда да е на дневен ред.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ами виж какво се случи с ЦУМ, с Пловдивския панаир, с това пътното което което беше купил. разбира се Цум беше най-брутално - дълга с който го кпупи остана в Слънчев ден, а ЦУМ го подари на синовете си, с аргумента че вече били големи и им трябвало собствен бизнес.
      Мисля, че ЦУМ не е на синовете му. Провери си информацията. Има Апис да кажем. Не знам дали сл.ден има връзка с пловдивския панаир. Успял е да го издейства от държавата - ами да си е гледала интереса, какво е общото със Слънчев ден, това се чудих. Виж с пътното не знам какво става, но се чуваше, че си взимат обекти и бачкат. Май се водеше към слънчев ден. Чудих се какво е объркал мажоритаря, но като гледам май се е старал да добавя активи, а не да изважда. Въпроса е по-скоро дали мениджмънта му върху активите е добър или не. Имаха и някакъв голям имот към центъра на Варна. Какво ли пък става там ?!
      Last edited by Zaki; 07.07.2010, 12:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
        Как така ? Какво е направил, че е стигнал капитализация от само 5млн. ? Не му ли е изгодно да има по-голяма капитализация?
        Ами виж какво се случи с ЦУМ, с Пловдивския панаир, с това пътното което което беше купил. разбира се Цум беше най-брутално - дълга с който го кпупи остана в Слънчев ден, а ЦУМ го подари на синовете си, с аргумента че вече били големи и им трябвало собствен бизнес.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
          Как така ? Какво е направил, че е стигнал капитализация от само 5млн. ? Не му ли е изгодно да има по-голяма капитализация?
          то и на мен ми се иска едни акции да са по 100лв ама като няма никой насреща как да стане ??

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            щото собственика все успява да свали капитализацията с някое свое гениално решение всеки път когато скочеше, дори и преди кризата.
            Как така ? Какво е направил, че е стигнал капитализация от само 5млн. ? Не му ли е изгодно да има по-голяма капитализация?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
              Да бе, шегичка. Капитализация 5 млн, в същото време Албена над 220 млн ... защо ли. Не е препоръка.
              щото собственика все успява да свали капитализацията с някое свое гениално решение всеки път когато скочеше, дори и преди кризата.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
                Слънчев удар АД
                шегичка без прпоръки за нищо.
                Да бе, шегичка. Капитализация 5 млн, в същото време Албена над 220 млн ... защо ли. Не е препоръка.

                Коментар


                • Слънчев удар АД
                  шегичка без прпоръки за нищо.

                  Коментар


                  • Хотели стават кооперации на „Слънчев ден“

                    „Вероника“ може да бъде реконструиран, а луксозните апартаменти продавани

                    Възможно е някои от хотелите на „Слънчев ден“ да бъдат реконструирани и да станат луксозни жилищни кооперации за богаташи от цял свят, научи „Народно дело“. Емблематични хотели като „Мираж“ и „Вероника“ може би ще сменят статута си, гласят слуховете, въпреки че до този момент няма официално потвърждение. Така би се отворила възможност за продажба на големи апартаменти.

                    В сайта на архитектурно студио „Дизарх“ се появи проект за нова луксозна жилищна сграда в курорта с площ 6158 кв.м. Шефът на компанията Делян Жечев посочи, че за информация трябва да се обърнем към ръководството на „Слънчев ден“. Собственикът на „Слънчев ден“ Георги Гергов не бе открит за коментар. От началото на есента на входовете на „Слънчев ден“ стои надпис, указващ, че комплексът не работи.

                    Според запознати снимката в сайта на „Дизарх“ прилича на самия хотел „Вероника“, което навява на мисълта, че той ще претърпи яка реконструкция. Етажността, формата и позицията до самия бряг са еднакви. Не е изключено да има разширение след реализирането на проекта, което не е ясно кога ще се случи. Сградата ще бъде изпълнена в същия стил като реализирания преди година – двуапартаментен комплекс „Порт Палас“, който също е проектиран от „Дизарх“.

                    Вероятно и цените ще бъдат на същите нива - двойно и тройно по-високи от средните в морските курорти. Инвеститор в "Порт Палас" е "Парк-хотел Санкт Петербург" АД на бизнесмена Георги Гергов, който държи едноименния хотел в Пловдив и част от хотелите в "Слънчев ден".

                    Мартин Марков

                    Коментар


                    • Компания: Слънчев ден АД-Варна
                      Дата: 21/10/2009 11:49:46
                      Тип: Вътрешна информация по чл. 4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти


                      1.Считано от 19.10.2009 год.е освободен Митко Атанасов от длъжността Директор за връзки с инвеститорите и е назначен нов Директор за връзки с инвеститорите Николай Сургучев. 2.Заличен е Георги Гергов,който до сега представляваше "Слънчев ден" АД в качеството си на представител по чл. 234 ал.1 от ТЗ на Съни Тур ЕООД. "Слънчев ден" АД ще се представлява от Митко Атанасов в качеството си на представител по чл. 234 ал.1 от ТЗ на Съни Тур ЕООД- като юридическо лице председател на Съвета на директорите.

                      Коментар


                      • Слънчев ден

                        Това е от темата : Прогнози и развитие през 2008-ма / 2009-та / 2010-та година.
                        За съжаление не можах да пейстна графиката,
                        Jay Gould написа:
                        На графиката съм представил някой евентуални нива, ако минем зелената линия.

                        Имам някой предубеждения само към мажоритаря (Не знаем дали може да върти сам и без протекции бизнес или не), но си мисля ако това дружество се продаде, може би ще отпаднат и рисковете от източване.
                        Признавам, не съм гледал фундамента, но който е пазарил акции на Слънчев ден АД може би го е чел.

                        Дни покрай които би приключил евентуалния възходящ тренд са: 03.11.2009, 14.01.2010, 03.05.2010

                        Коментар


                        • Много мълчаливо тука.
                          Интересна статия забелязах в инвесторчето:
                          Георги Гергов: Не съм продал „Слънчев ден“
                          18.08.2009 14:43 (3JP / SLDEN)
                          Не съм продал „Слънчев ден“, на този етап няма такова нещо, заявява в съобщение до медиите Георги Гергов, собственик на курортния комплекс край Варна.

                          Повод за неговото изявление са публикации в електронни медии, според които вече се финализира сделката за един от най-елитните туристически обекти по българското Черноморие.
                          .
                          .
                          Интерсно ми стана, заради написаното "на този етап" още в началото на статията

                          Коментар


                          • http://pozvanete.bg/news.php?id=53844&lpa=0

                            Плажовете на Слънчев ден взеха “Син флаг”


                            Плажовете на варненския курорт Слънчев ден се сдобиха със “Син флаг” за 2009 г., съобщиха от българското едноименно движение. Наградата е утвърден екоетикет и стандарт в туризма, с който се удостояват най-добре управляваните плажове и яхтени пристанища в цял свят.

                            Освен пясъчните ивици на местния курорт, награда получават и плажове на Албена, Свети Влас, Слънчев бряг, Поморие и Созопол. Българското движение „Син флаг” изрази надеждата си в международното съревнование да се включат отново и Ривиера, Елените, Златни пясъци, както и нови участници като плажовете на Свети Константин.

                            Всяка година международната координация на програма „Син флаг” извършва оценка на кандидатите за наградата, като се фокусира всеки път на различен набор от задължителни критерии. Резултатите от изследването на плажовете и яхтените пристанища впоследствие се предоставят за разглеждане от Международното жури на програмата, което се състои от представители на ресорни организации към Обединените нации и Европейския съюз.


                            ПН

                            Коментар


                            • Слънчев ден АД-Варна представи тримесечен отчет за Първо тримесечие на 2009г.- виж сайта на 3xnes.

                              Коментар


                              • Охоо, защо литна това гълъбче, да не би Гергов с да е взел някоя поръчка с "Пътища" ?

                                Коментар

                                Working...
                                X