IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • kaludov99
    replied
    Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

    И отново да повторя - НЕ Е позволено да се правят поръчки по телефона /първо подписан документ с всички реквизити и след това поръчка!!!/. Ако някой ги прави, това говори за връзки, заради които всички уж роптаем.
    Щом може с едно кликване на мишката да се заяви поръчка за хиляди левове, то няма логика това да не може да се случи и чрез телефонен разговор между брокера и неговия клиент по предварително вписан телефонен номер в договора и при записване на разговора, записа на който служи за доказателство при възникване на спор.

    Аз например при всяка сделка "подписвам" декларация, че не притежавам вътрешна информация и за още нещо, но въпросното "подписване" става с отбелязване на тикче с мишката. В самия договор обаче аз съм се съгласил да нося последиците ако някой друг освен мен използва платформата и за това брокерът може да не изисква КЕП при всяка една поръчка.

    Напиши коментар:


  • 15-
    replied
    Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    В коя точно вселена брокерите на БФБ са заринати от поръчки по телефона и не могат да смогнат?
    Отговарям ти - на нашата вселена след 3 месеца! И отново да повторя - НЕ Е позволено да се правят поръчки по телефона /първо подписан документ с всички реквизити и след това поръчка!!!/. Ако някой ги прави, това говори за връзки, заради които всички уж роптаем. Колко брокера мислиш че работят за БФБ и по колко акаунта им се падат? Както и да е -предупредих за реален проблем чисто добронамерено и срещам само остроумни коментари. Живи и здрави.

    Пончо, питай ги как стоят нещата. Препоръка е. И като си тръгнал със законовите разпоредби да те питам къде пише, че за сделка от 2000 лева имат право да ми запорират 200 000? Битият - бит, ......, въпросът е да се направи така, че да няма повече нито бити, нито еб@ни. Какво да правя сега - да ги съдя ли, нали си запознат със законите? А ако ти харесва това да доказваме кой пръв се е подписал с химикалката или с ел. подпис при подаване на поръчката - ОК. На мен не ми харесва. Допускам, че и на много други няма да им хареса.
    Last edited by 15-; 29.01.2024, 23:50.

    Напиши коментар:


  • Poncho
    replied
    Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

    ОК, на ме ми отказаха изрично. Дебнели ги КФН, ДАНС, пране на пари и трябвало подписан документ. Дори и по телефон не става, а дори да стане, то трябва човек от ИП да постави моята поръчка в друга платформа. Какво става, когато 1 брокер отговаря за 500 акаунта? На кой да въведе? Нали не мислим, че за всеки клиент има брокер, който седи на телефона и въвежда поръчките му на мига. Радвам се, че си намерил "връзки" и явно брокера ще поставя твоите поръчки преди моите. Браво, но това е отвратително и няма нищо пазарно в него!
    Това все пак е БФБ. Дай боже някой ден брокерите наистина да не ни насмогват на поръчките.
    "Връзки" няма, а поръчките се поставят по реда на постъпването им. Ако някой инвестиционен посредник не се справя с организацията на дейността си то си е в негов и на клиентите му ущърб.

    Ето един пример от правилата на ИП:
    (3) Инвестиционният посредник може да приема нареждания за сделки с финансови инструменти, подадени по телефона или чрез друг дистанционен способ за комуникация с клиента. В този случай .......................... е длъжен да спазва поредността на постъпване на нарежданията при предаването им за изпълнение и съхраняване на информацията. Когато нарежданията се подават по телефон, .......................... е длъжен да направи запис на разговора с клиента. Когато нарежданията се подават по друг дистанционен способ, .......................... е длъжен да съхрани на електронен носител данните, предоставени от клиента във връзка с нарежданията. Тези разпоредби не се прилагат относно прехвърляне на безналични финансови инструменти от лична сметка по клиентска подсметка към инвестиционния посредник в Централния депозитар.

    Напиши коментар:


  • kubrat
    replied
    В коя точно вселена брокерите на БФБ са заринати от поръчки по телефона и не могат да смогнат? Иначе съм търгувал, макар и много рядко, облигации през платформа- тъпо и неудобно е, но е възможно. Дано си оправят бакиите и го направят по-функционално сега покра евентуалното развитие на ДЦК сегмента..

    Напиши коментар:


  • 15-
    replied
    Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
    Вече чак толкоз страшно не е Поръчки се подават и по телефон и други дистанционни методи.
    ОК, на ме ми отказаха изрично. Дебнели ги КФН, ДАНС, пране на пари и трябвало подписан документ. Дори и по телефон не става, а дори да стане, то трябва човек от ИП да постави моята поръчка в друга платформа. Какво става, когато 1 брокер отговаря за 500 акаунта? На кой да въведе? Нали не мислим, че за всеки клиент има брокер, който седи на телефона и въвежда поръчките му на мига. Радвам се, че си намерил "връзки" и явно брокера ще поставя твоите поръчки преди моите. Браво, но това е отвратително и няма нищо пазарно в него!

    Напиши коментар:

Working...
X