IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ДОВЕРИЕ ОБЕДИНЕН ХОЛДИНГ АД (5DOV) източник: infostock.bg 30 Януари 2009 11:30


    Доверие Обединен Холдинг с 9 пъти ръст на печалбата
    Ръст от 9 пъти нараства печалбата на Доверие Обединен Холдинг в края на 2008 г. според неконсолидирания отчет на компанията към 31 декември 2008 г. Нетната й печалба възлиза на 1.56 млн. лв., като предходния период тя е била 172 хил. лв.

    Общите приходи на компанията за текущия период възлизат на 7.5 млн. лв., което е близо 4 пъти повече сравнение с предходния период. Основната причина за това е ръст в приходите от дивиденти, които в края на миналата година са 5.4 млн. лв., а година по-рано са едва 437 хил. лв.

    Разходите на компанията също са се увеличили значително от 1.9 млн. лв. до 5.9 млн. лв. Една от причините е обезценка на активите, които към края на 2008 г. възлизат а 3.7 млн. лв.

    Активите на компанията нарастват до 51.5 млн. лв. в края на 2008 г, от 43.03 млн. лв. година преди това.

    До момента на БФБ-София са изтъргувани 952 акции от Доверие Обединен Холдинг на средна цена от 3.84 лв. за лот.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Teodor Iv
      Първоначално изпратено от koko
      Така - това 4.60 ми се струва че е първата възможна отправна точко от която да започне ръста, аз все още съм пас и чакам края на месеца но се двоумя дали да не врътна малко лонги ХМ - това не е препоръка за търговия
      само технически ли ти са разсъжденията и не мислиш ли, че всеки опит за някакъв ръст, ако не е съпрооден като цяло и с другите компании е обречен на неуспех.

      Определено е така - вече тук обаче е подценено според мен, освен това - не не искам да коментирам на тоя етап

      Коментар


      • Първоначално изпратено от koko
        Така - това 4.60 ми се струва че е първата възможна отправна точко от която да започне ръста, аз все още съм пас и чакам края на месеца но се двоумя дали да не врътна малко лонги ХМ - това не е препоръка за търговия
        само технически ли ти са разсъжденията и не мислиш ли, че всеки опит за някакъв ръст, ако не е съпрооден като цяло и с другите компании е обречен на неуспех.

        Коментар


        • Тук идеята е разкрачен триъгалник, което по принцип е тренд подържаща а не обръщаща структура но в предвид близоста до първоначалните ми цели около 4 ми се струва че е по-възможно да рисуваме края на спада но да видим

          Коментар


          • Така - това малко под 4.60 ми се струва че е първата възможна отправна точко от която да започне ръста, аз все още съм пас и чакам края на месеца но се двоумя дали да не врътна малко лонги ХМ - това не е препоръка за търговия

            Коментар


            • Може и това да му беше на спада - знае ли човек - аз чакам обаче нещо 4 да го бодна за 15

              Коментар


              • Първоначално изпратено от мечка - стръвница
                Първоначално изпратено от zaho
                dneska super- o6te 100 akciiki na 4.8
                Не бързай де, по-нататък може да се порадваш и на 3,8 а още по-нататък и на 2,8, знае ли човек. Въпреки, че не съм човек, а мечка, също обичам да се радвам. )))
                na BFB vsi4ko moje.
                dobre e 6tom i me4kite ste 6taslivi
                vupreki 4e imam sumenia za 2.8 4ak :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zaho
                  dneska super- o6te 100 akciiki na 4.8
                  Не бързай де, по-нататък може да се порадваш и на 3,8 а още по-нататък и на 2,8, знае ли човек. Въпреки, че не съм човек, а мечка, също обичам да се радвам. )))

                  Коментар


                  • dneska super- o6te 100 akciiki na 4.8

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от frei1974
                      Нали чакаме 4-ката.
                      Първоначално изпратено от koko
                      Първоначално изпратено от hotred
                      Не виждам нищо лошо или тенденциозно в отчета,че да ходим на 5!
                      Бихме дънцето - ето ти го 5
                      да или енда на месеца но вапроса е 4е техни4ески бихме дънния канал

                      Коментар


                      • Нали чакаме 4-ката.
                        Първоначално изпратено от koko
                        Първоначално изпратено от hotred
                        Не виждам нищо лошо или тенденциозно в отчета,че да ходим на 5!
                        Бихме дънцето - ето ти го 5

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hotred
                          Не виждам нищо лошо или тенденциозно в отчета,че да ходим на 5!
                          Бихме дънцето - ето ти го 5

                          Коментар


                          • Какво стана тука,кой така рязко обърна посоката от към 5 към 7?

                            Коментар


                            • Някъде началото на новата година - може би февруари очаквам ход нагоре който да продължи до края на лятото, но краткосрочно дънце виждам януари на нива около 4лв

                              Коментар


                              • Не виждам нищо лошо или тенденциозно в отчета,че да ходим на 5!

                                Коментар

                                Working...
                                X