IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Има отчет... Малко по-добър от предния.
    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

    Коментар


    • Понеже аз се запознах с тези цели смея да твърдя, че са полезни за България и нейните граждани. Колкото по големи стават, толкова исканията им тежат повече.
      Keep going ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
        С кое от това, за което се борят не ти върши работа?
        Това за което се борят, не съм го проучвал поради първоначалната антипатия.
        Вероятно няма да ми пречат вижданията им за водене на бизнес, нямам допирни точки.
        Просто не искам, да се изказват от мое име. Имам акции в ДОХ.
        The strongest stand last.

        Коментар


        • С кое от това, за което се борят не ти върши работа?
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
            Защо да е шега? Запознах се с идеите, целите и развитието им и стигнах до този извод.
            То хубаво, ама "Бизнеса" няма особено приятно лице и няма правото, да говори от името на целия бизнес, защото така го прави част себе си, което в реалността нито е така, нито е желано. Моят бизнес примерно не желае, да има общо с "Бизнеса", но "Бизнеса" не се срами, да се представя и от мое име. Нека "Бизнеса" говори само от свое име, ако обича... И да си дефинира по-конкретно името! Бизнеса на еди кого си, а не "Бизнеса" на България. Ето това дразни. Който разбрал, разбрал.
            The strongest stand last.

            Коментар


            • Защо да е шега? Запознах се с идеите, целите и развитието им и стигнах до този извод.
              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                Да! Членството в КРИБ използвам като допълнителна мярка за професионализъм и морал в мениджмънта на компаниите, които инвестирам.
                Това някаква шега ли е?

                Коментар


                • Да! Членството в КРИБ използвам като допълнителна мярка за професионализъм и морал в мениджмънта на компаниите, които инвестирам.
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                    Нашия изпълнителен директор Борис Борисов намира място сред елита на българските предприемачи Поздрави и успех!

                    http://www.krib.bg/bg/news/Kiril-Dom...datel-na-KRIB/
                    и шефа на Хидроизомат АД е вътре

                    Коментар


                    • Нашия изпълнителен директор Борис Борисов намира място сред елита на българските предприемачи Поздрави и успех!

                      http://www.krib.bg/bg/news/Kiril-Dom...datel-na-KRIB/
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Стопът на позицията е 25%, но това може да са 1,2, 5 или 10% от акаунта в зависимост от предпочитанията ти. Тук помага голямата картинка. Компанията вчера се търгуваше на forward PE=7 по консервативни оценки на мениджмънта. Колко компании на БФБ могат да се похвалят с тези коефиценти и този мениджмънт? Много е важно според мен да се подчертае консервативни защото това са занижени прогнози според мен. Залагат ръст за 2017 на стоки 1%, на услуги 0.5% и продукция без ръст в сравнение с 2016. За 2018 същата като 2017 само услуги с нарастване до 1%. И до края на прогнозирания период, който е от 5 години запазване на тези параметри. Много е интересна аналогията с метода на дисконтираните парични потоци, които се използват за оценяване на справедливата цена на акцията и факта, че Софарма държи 49,5% чрез свързани лица ми говори, че може да си го приберат по някое под шапката на инвестиции. Вече съм склонен да мисля, че това няма да е тези месеци, но дружеството с тези показатели според мен си е атрактивно, а времето както винаги знае най-добре.

                        Keep going ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                          Колеги, искам да ви покажа върху какво работих последните няколко седмици, а именно имплементирането на форекс стратегията ми върху БФБ. Форексът е нерегулиран пазар и е изключително трудно да си печеливш, но с правилна стратегия и управление на риска не е невъзможно. При БФБ-то нещата са много по-прогнозируеми и основното е да хванеш тренда, а след като го хванеш само да добавяш на определени нива. Искам да ви покажа покупките ми по стратегията за форекс.

                          Синята стрелка в бялото кръгче е входа, червената линийка е стопа, а синята е таргета и когато таргетът бъде ударен се появява червената стрелка в кръгче.

                          И сега конкретните параметри на последната сделка. Вход на 1.615, стоп на 1.21, таргет 2.05.

                          https://charts.mql5.com/14/530/dovuh...ts-finance.png
                          Здравей, Mr. Profit. До колкото разбирам при първия вариант слагаш стоп на цена 1,21лв. при 25% загуба, при втория вариант слагаш стоп на цена 1,515лв. при загуба от 6,19%, продаваш при ръст от 26,93% на цена 2,05лв и при двата варианта ?
                          Last edited by Innocent; 28.03.2017, 21:05.

                          Коментар


                          • Petar, върху това всички трябва да работим. Преди реагирах доста емоционално при ударен стоп и това водеше до импулсивни действия, които влошаваха нещата. Вече смея да кажа гледам доста по-философски на нещата. Удрянето на стоп вече разглеждам като знак от Онзи Горе, че може би съм на грешен път и Той иска да ми помогне и да ме вкара в правия. Показва ми се, че Егото ми е нараснало повече от нужното и трябва да бъда по-смирен и да продължавам да работя и да се развивам и ще бъда по-щастлив.
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                              Petar, понякога се случва това с по-малкия стоп защото вчера примерно както беше изтъняло търсенето това си беше сериозен риск, но пък сега като погледна си е струвало. Тук по-важният момент е, че вкарваш търговията си в определен план, с ясни параметри и парираш чисто емоционалните решения, които доста често са грешните решения
                              +1 По принцип не мога да си сложа някакъв таргет и след това да продам и да изтърва още 40% ръст примерно. Предпочитам да продам малко под таргета ако тръгне да слиза, но пък тогава често се случва че продаваш удовлетворен и то тогава тръгва пак . Съгласен съм с теб но както разбираш от написаното аз все още работя по дисциплината и алчността и страха голям мама му стара.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                                При = Дано сега ти се изпълни таргета, че имам, пък после ще нищим стратегии. Успех
                                Следващите бройки са на юробанк ,да се надяваме в края на месеца чичо Оги ще сложи един тигел да прави преоценка....
                                Не е препоръка ,имам ...

                                Коментар

                                Working...
                                X