IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
    Sashko, тук летвата е вдигната много високо и ще се радвам да видя как другите дружества се доближават до етиката и професионализма на хората тук. Отчетите им са истински учебници за предприемачите. Просто да копират идеите и методите и мисля, че ще им се получат нещата. Аз лично гледам да прекарвам по 2 часа/ден в четенето и анализирането им.
    Това сериозно ли - намираш нещо толкова интересно в отчетите на Доверие Холдинг. Аз ги чета от 4-5 г., все едни и същи неща пишат само сменят датите Иначе сериозно, айде вие сте биле умни и сте купили от мен на 1.10 да кажем или под лев, ама сега когато Хима се продава по 1.60, миналата година даде и дивидент, а тук на 2.20, кой би избрал тук?

    Коментар


    • Според мен тук "коефицента-севтополис" ще е най-правилното решение и за хакционерите на фармата, а както знаеме те са първоосновата на вся и всьо)))) Би имало и последователност във сливанията все пак, няма да има упреци че се е мерило с различен аршин)))) Пепи би казал "паживьом- увидем"))))
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Sashko, тук летвата е вдигната много високо и ще се радвам да видя как другите дружества се доближават до етиката и професионализма на хората тук. Отчетите им са истински учебници за предприемачите. Просто да копират идеите и методите и мисля, че ще им се получат нещата. Аз лично гледам да прекарвам по 2 часа/ден в четенето и анализирането им.
        Keep going ...

        Коментар


        • Това дето казвате няма лошо, ама и тук мениджмънта и рентабилността не е много по-различна от Синергон, Индустриален Холдинг Б-я, ЗХБГ. Нищо де, не е лошо. С развитието тук ще има проглеждане и при други позиции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
            ...иначе ако гледаме така по активи - Хима, ЗХБГ, Синергон доста по-добре изглеждат. Не, че нещо. То и затова аз не съм тук, щото нещо не ми е съвсем ясно.
            Забравяш един много съществен елемент - кой е мажоритар и какъв е мениджмънта (от там и рентабилността) на изброените компании!
            Не случайно влязох с колкото можех повече тук. Защото прецених че толкова подценени активи под управлението на ОД няма по пазара. А исках да имам експозиция към неговата група.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
              То, ако гледаме така, има и доста по подценени компании от Доверие на 2 лв.
              На мен като продал доста по-рано, ми възникват доста въпроси, защо Медика беше купена отделно, къде в Доверие отидоха тези десетки милиони от продажбата на Медика, 2012 имаше записване на акции на 1.50 което си остана незаписано, ако искаха да придобият контролен пакет можеше да обявят ново записване на 1.80 да кажем, щеше да мине през КФН, иначе ако гледаме така по активи - Хима, ЗХБГ, Синергон доста по-добре изглеждат. Не, че нещо. То и затова аз не съм тук, щото нещо не ми е съвсем ясно.
              стига глупости Саше! изчистиха дълга с тези пари!

              Ти продаде тук при Донев и после купи при Бедо в Синергона защото там е много ясно всичко

              Коментар


              • То, ако гледаме така, има и доста по подценени компании от Доверие на 2 лв.
                На мен като продал доста по-рано, ми възникват доста въпроси, защо Медика беше купена отделно, къде в Доверие отидоха тези десетки милиони от продажбата на Медика, 2012 имаше записване на акции на 1.50 което си остана незаписано, ако искаха да придобият контролен пакет можеше да обявят ново записване на 1.80 да кажем, щеше да мине през КФН, иначе ако гледаме така по активи - Хима, ЗХБГ, Синергон доста по-добре изглеждат. Не, че нещо. То и затова аз не съм тук, щото нещо не ми е съвсем ясно.

                Коментар


                • Правилни са ми сметките. Оценява 100% от Доверие Капитал на 81 300 000 евро и във всеки отчет досега потвърждава това. Казано от мениджмънта си мисля, че тежи и ни дава препратки към стойностите на дисконтираните парични потоци. Когато казвах 6-7 лв си спомням, че ги взимах предвид.
                  Keep going ...

                  Коментар


                  • опа, май е грешка.... сега ще погледна и ще кажа точно!
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • melon, и аз мислих, че могат да продадат Бриколажа, но мениджмънта заявява, че това е стратегическо дружество и мисли да го запази и развива. Той оценява по метода на дисконтираните парични потоци 77.5% от Доверие Капитал на 123,305,677 лв. Погледни каква е капитализацията в момента
                      Keep going ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                        Ще направят нова реклама - От Софарма за нашите клиенти. Ако ви трябват хапчета, сиропчета, боя или санитария Софарма АД ще ви ги осигури

                        Или пък - всичко за вашата градина от Софарма

                        Откровено аз още не разбирам защо му е да се вкарва Доверие под шапката на Софарма. Но има стойност в дружеството и поздрави за хубавото движение на акционерите!
                        Според мен виждат някаква стойност, която искат да придобият. И ще вземат акциите, които сега са много раздробени. А после това, което не е за тях биха могли да продадат или обособят в друго дружество. Моята тъща, преди десетина години си продаде акциите от масовата, които имаше тук по 12,50 някъде.

                        Коментар


                        • Явно хората не са готови да си дадат акциите на 2-2,10...
                          Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                            И сега какво предлагане нъц
                            Става все по-ясно, че текущите нива ще останат в историята.
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • И сега какво предлагане нъц

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                                Имидж, но погледни интересите на акционерите на Софарма - те едва ли ще са хепи да се купува на цена над 2 лв на акция ?
                                Имиджът е важен, но икон. изгода не е ли по-важна?
                                Глупости! Компанията струва много повече от счетоводната която е около 4 лв . Софарма ще направи много пари от този холдинг. Но сега трябва да са коректни към акционерите на ДОХ.

                                Коментар

                                Working...
                                X