IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

    Нали знаеш, че си в темата Доверие обединен холдинг (5DOV / DOVUHL)?
    Знам, затова ги попитах днес отново, още ли това, което се очаква тук е Софарма да увеличава дела си в Доверие.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
      Голяма империя или голям тюрлюгювеч Те това се питам и не му намирам края и логиката.
      Според вас Софарма търси консолидация на фармация, аптеки, вече и текстил, бриколаж, ново двайсе с прахове за пране и последния да затвори вратата моля И понеже акциите са кът, вместо да пласира нова емисия акции както преди на 1.50 които Софарма да запише, ще търси увелиение на дела си през пазара
      Стана ми интересно много, нека да видим Както съм казал, вече гледам мача само на монитира, не го играя, щото не го разбирам
      Нали знаеш, че си в темата Доверие обединен холдинг (5DOV / DOVUHL)?
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Голяма империя или голям тюрлюгювеч Те това се питам и не му намирам края и логиката.
        Според вас Софарма търси консолидация на фармация, аптеки, вече и текстил, бриколаж, ново двайсе с прахове за пране и последния да затвори вратата моля И понеже акциите са кът, вместо да пласира нова емисия акции както преди на 1.50 които Софарма да запише, ще търси увелиение на дела си през пазара
        Стана ми интересно много, нека да видим Както съм казал, вече гледам мача само на монитира, не го играя, щото не го разбирам

        Коментар


        • Така е, пандичке Много време сигурно ще мине. Превъзбудих се повечко защото веднага направих аналогия с битката между Софарма и Балканфарма навремето, а като погледна реално тази битка бая време се води. Даже честно казано не знам къде е сега Балканфарма, но знам Софарма откъде е тръгнала и къде е в момента. За да извървиш този път се изисква много... ама много!

          Доколко този опит натрупан през годините може да се имплементира в нов бизнес по оптимизиран начин предстои да видим. Факт е, че в екипа вече има много способни хора, натрупаха стабилен финансов гръб и аз ще наблюдавам този процес с интерес. Това е нещо като франчайзов модел за правене на бизнес... да наблюдавам този процес за мен е като турските сериали за баба ми Ще поживеем, ще видим... Ето какво се е случило:

          13.04.2004 "Pharmaco group", собственик на "Балканфарма", променя своето и названията на дъщерните си компании, съобщи изпълнителният директор на българското подразделение Кристиян Сверисон. От 17 май най-големият български фармацевтичен производител ще се казва Actavis.

          На 2.08.2016, Actavis Generics беше придобита от Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE: TEVA), водеща световна фармацевтична компания, която ежедневно предоставя висококачествени, ориентирани към клиента решения в областта на здравеопазването за милиони пациенти.

          И се оказва... Actavis продава генеричното си производство на Тева. Нещо не им вървяло бизнеса сигурно Сещам се сега за покупката на Фармастор и как зареждали досега от други. Поредния кинжален удар Значи ако им видят сметката и на тия смятай за какво ноу хау и въобще организация става въпрос...
          Last edited by Mr.Profit; 25.04.2017, 16:48. Причина: Допълнение с историята за Балканфарма
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

            въпрос на много време и пари е това лидерство, та те имат 2% пазарен дял
            Донев гради голяма империя а за това се иска време и пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
              Не съм пандичке, но вярвай ми от тук нататък ще се оглеждам за тях С точната дистрибуция, маркетинг, мениджъри и позициониране си мисля, че лидерството е въпрос на време, а групата не се задоволява с нищо по-малко... и не е като да не са го правили и друг път.
              въпрос на много време и пари е това лидерство, та те имат 2% пазарен дял
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Не съм пандичке, но вярвай ми от тук нататък ще се оглеждам за тях С точната дистрибуция, маркетинг, мениджъри и позициониране си мисля, че лидерството е въпрос на време, а групата не се задоволява с нищо по-малко... и не е като да не са го правили и друг път.
                Keep going ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                  Когато гониш пазарен дял не търсиш печалба, но сега със Софарма зад гърба перспективите си мисля, че ще се подобрат значително. Пак ще има гърбене на чуждестранна конкуренция и налагане на българското, но времето ще покаже де...
                  Изи, Тайфун или Тера ползвал ли си някога? защото до днес дори не бях чувал за тях
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Съгласен съм. Дори не е губещ Пак ще има фокус, мокус и после изведнъж хоп... пазарен лидер Имат много know how в дистрибуцията и с този финансов гръб... Много ми е кеф български фирми да бият световната конкуренция.
                    Keep going ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                      Когато гониш пазарен дял не търсиш печалба, но сега със Софарма зад гърба перспективите си мисля, че ще се подобрат значително. Пак ще има гърбене на чуждестранна конкуренция и налагане на българското, но времето ще покаже де...
                      бизнеса който купуват има огромен потенциал! Фикосота вече показва че може да се бориш успешно с големите в бранша! Явно фирмата има липса на ресурс за да развива бизнеса и затова са я продали. Който е развивал бизнес знае за какво става дума
                      Last edited by SoHo; 25.04.2017, 15:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

                        Не е, но щото аз не вярвам, че Софарма има намерения да придобива Доверие. Някакси не ми е бизнес обосновано и логично.
                        В смисъл отричаш информациите в обществените медии или ти лично не възприемаш действителността?
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

                          Не е, но щото аз не вярвам, че Софарма има намерения да придобива Доверие. Някакси не ми е бизнес обосновано и логично.
                          Саше че това е вече публична информация Има дори информация как точно Софарма ще придобива Доверие в няколко етапа!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                            "Според последния отчет на предприятието от 2015 г. то е увеличило приходите си от продажби с 2.1 млн. лв. до 8.396 млн. лв. и е на печалба от 60 хил. лв."
                            Когато гониш пазарен дял не търсиш печалба, но сега със Софарма зад гърба перспективите си мисля, че ще се подобрат значително. Пак ще има гърбене на чуждестранна конкуренция и налагане на българското, но времето ще покаже де...
                            Keep going ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                              По каква причина трябва, да са други? Отказ от желанието за покупка публикуван ли е някъде?
                              Не е, но щото аз не вярвам, че Софарма има намерения да придобива Доверие. Някакси не ми е бизнес обосновано и логично.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                                Капитал: "Доверие обединен холдинг" иска да купи праховете за пране "Изи"

                                Интересът на "Доверие": "Доверие обединен холдинг" е бивш приватизационен фонд и има в портфолиото си разнообразни промишлени, строителни, шивашки компании, медицински бизнес и болница, търговия (магазините Mr Bricolage), винарски изби и др. Според последния консолидиран отчет на холдинга от третото тримесечие на 2016 г. той има над 100 млн. лв. продажби.
                                Именно този оборот е причина да се иска разрешение за предстоящата сделка от Комисията за защита на конкуренцията, която разрешава концентрация на бизнес при обороти на двете компании общо над 25 млн. лв.
                                Видно от Търговския регистър компанията е проявила интерес към "Веко" в началото на годината и има сключен предварителен договор. Собственикът Хари Велев е заложил в полза на "Доверие" дяловете си в компанията срещу 2.4 млн. лв., като вероятно това е депозит на цялата или част от цената по предстоящата сделка.
                                Самият "Доверие обединен холдинг" е публична компания с множество акционери, като най-големият от тях е "Софарма" с 30%, която наскоро поиска от КЗК да придобие мажоритарен пакет от холдинга. Регулаторът отговори, че все още сделката не попада в обхвата за разрешение, докато "Софарма" не придобие над 50% от акциите на холдинга.

                                http://www.capital.bg/biznes/kompani..._prahovete_za/
                                "Според последния отчет на предприятието от 2015 г. то е увеличило приходите си от продажби с 2.1 млн. лв. до 8.396 млн. лв. и е на печалба от 60 хил. лв."
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X