IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да ушият шапки за ОСА на фармата))))))
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Хрумна ми идея за шивашкия бизнес на групата. Да правят дрехи от качествено мерино. Напоследък в почти всичко се пише, че има мерино, а не съм сигурен в това защото повечето гледат само краткосрочната печалба. Групата, ако види потенциал може да застане зад стоката с изградения си бранд...
      Last edited by Mr.Profit; 22.05.2017, 20:09.
      Keep going ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
        Малко по-рано излезе информация, че НС сменят изпълнителния директор Борис Борисов с Александър Христов. Обадих се на ДВИ да питам какво поражда тази смяна, но тя няма информация. Вие как разглеждате тази смяна и мислите ли, че трябва да се излезе с някакво изявление по въпроса или не?
        Аз мисля че Борисов е на много позиции и няма как физически да огрее навсякъде.

        Коментар


        • Хмм... според мен ще го направят по-прозрачно и акциите ще изкупува Софарма или Телекомплект (някой с над 5%). Поне такава прозрачност до момента не съм виждал и предполагам, че ще запазят този курс. Ще видим де...
          Keep going ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
            Малко по-рано излезе информация, че УС сменят изпълнителния директор Борис Борисов с Александър Христов. Обадих се на ДВИ да питам какво поражда тази смяна, но тя няма информация. Вие как разглеждате тази смяна и мислите ли, че трябва да се излезе с някакво изявление по въпроса или не?
            Досега Борисов като разполагащ с вътрешна информация нямаше право да търгува с акции на Доверие през по-голямата част от годината. Сега вече няма да има този проблем. Това е едно от възможните обяснения

            Коментар


            • Малко по-рано излезе информация, че НС сменят изпълнителния директор Борис Борисов с Александър Христов. Обадих се на ДВИ да питам какво поражда тази смяна, но тя няма информация. Вие как разглеждате тази смяна и мислите ли, че трябва да се излезе с някакво изявление по въпроса или не?
              Last edited by Mr.Profit; 22.05.2017, 17:09. Причина: сменям УС с НС
              Keep going ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

                Ами дано поне "бъдещ растеж", защото дружество което се продава и намалява дяловете си, определено не върви към момента за категория "растеж". Сори, ама пак ми се губи логиката. Та затова коментирам, не че нещо.
                А къде мислиш ще отиде освободения от тези продажби ресурс!? Аз залагам че ще се вложи в по-рентабилни бизнеси.
                Мениджмънта е на ниво и заслужава доверието на нас акционерите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                  Нямам представа какви са критериите за тази класация но и в класацията от Капитал сме на 12-то място за най добри компании на БФБ. Ако един от критериите е ръст на цената на акциите то това определено помага за класирането Имаме и голям ръст в застраховките и добър при Бриколаж. Мисля че тепърва започва купуването на нови бизнеси от ДОХ. Под шапката на Софарма могат да имат подкрепата за големи придобивки - а ние ще разберем когато му дойде времето

                  Ами дано поне "бъдещ растеж", защото дружество което се продава и намалява дяловете си, определено не върви към момента за категория "растеж". Сори, ама пак ми се губи логиката. Та затова коментирам, не че нещо.

                  Коментар


                  • Той колегата писал, ама кой да чете че и още една продажба има

                    Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                    Мале, малее Все още чета годишния отчет и виждам, че сме включили турбото

                    39. СЪБИТИЯ СЛЕД ДАТАТА НА ОТЧЕТНИЯ ПЕРИОД (ДАТАТА НА БАЛАНСА)

                    Доверие - Брико АД
                    На 07.04.2017 година беше подписан договор за продажба на всички дялове на „Доверие Брико“ АД в дъщерното дружество „Брико Македония” дооел на цена от 1,200 хил. евро. Плащането на цената от страна на купувача „Брико Косово“ ш.п.к. е постъпило по специална сметка на Дружеството на 21.04.2017 година. Предстои предприемането на действия за вдигане на залога върху дружествените дялове в „Брико Македония” ДООЕЛ, учреден в полза на банките – кредитори на „Доверие Брико“ АД, както и последваща регистрация на сделката в Търговския регистър на Република Македония

                    Индустриален холдинг Доверие АД
                    На 10 февруари 2017г. е вписан апорт на земя и сграда в капитала на МБАЛ Доверие АД на обща стойност 8 212 х.лв. , като едновраменно със същата стойност е увеличена и инвестицията в акции.

                    Ритон П АД
                    На 05.04.2017 е сключена сделка за продажба на земя и сгради, находящи се на адрес: гр.Панагюрище, ул. Кръстьо Гешанов 11. Обща продажна стойност 900 хил. лева без ДДС.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                      Уведомяваме Ви, че „Доверие Брико“ АД, ЕИК 130006992 - дъщерно дружество на „Доверие Обединен Холдинг“ АД финализира продажбата на всички дялове в дъщерното дружество „Брико Македония“ ДООЕЛ, въз основа на подписания на 5 април 2017 г. договор. На 15.05.2017 г. сделката по продажба на „Брико Македония“ ДООЕЛ беше вписана в Централния регистър на Република Македония.

                      http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=2
                      39. СЪБИТИЯ СЛЕД ДАТАТА НА ОТЧЕТНИЯ ПЕРИОД (ДАТАТА НА БАЛАНСА)

                      Доверие - Брико АД
                      На 07.04.2017 година беше подписан договор за продажба на всички дялове на „Доверие Брико“ АД в дъщерното дружество „Брико Македония” ДООЕЛ на цена от 1,200 хил. евро. Плащането на цената от страна на купувача „Брико Косово“ ш.п.к. е постъпило по специална сметка на Дружеството на 21.04.2017 година. Предстои предприемането на действия за вдигане на залога върху дружествените дялове в „Брико Македония” ДООЕЛ, учреден в полза на банките – кредитори на „Доверие Брико“ АД, както и последваща регистрация на сделката в Търговския регистър на Република Македония

                      Коментар


                      • Цена знае ли се?

                        Коментар


                        • Уведомяваме Ви, че „Доверие Брико“ АД, ЕИК 130006992 - дъщерно дружество на „Доверие Обединен Холдинг“ АД финализира продажбата на всички дялове в дъщерното дружество „Брико Македония“ ДООЕЛ, въз основа на подписания на 5 април 2017 г. договор. На 15.05.2017 г. сделката по продажба на „Брико Македония“ ДООЕЛ беше вписана в Централния регистър на Република Македония.

                          http://www.x3news.com/?page=Company&...MESSAGE_TYPE=2

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

                            СоХо, би ли коментирал защо не са в категория "иновации" или пък "качество". Щото по тази логика, не виждам защо са в "растеж" категовия, нали расте Софарма с нови акции тук и в Медика, а Доверие си намали дела - къде е растежа? Ще ми е интересно обяснението ти, щото иначе това е доста забавно
                            Нямам представа какви са критериите за тази класация но и в класацията от Капитал сме на 12-то място за най добри компании на БФБ. Ако един от критериите е ръст на цената на акциите то това определено помага за класирането Имаме и голям ръст в застраховките и добър при Бриколаж. Мисля че тепърва започва купуването на нови бизнеси от ДОХ. Под шапката на Софарма могат да имат подкрепата за големи придобивки - а ние ще разберем когато му дойде времето


                            Коментар


                            • Да не би пък номинацията да е заради растеж в цената на акцията, щото има по-растежни компанни, ако е това

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                                31 компании са номинирани за наградите на КРИБ

                                Отличените фирми ще бъдат пример за всички, които правят бизнес в България и налагат нови, по-високи стандарти в икономиката.

                                Категория "Растеж"

                                „Доверие Обединен Холдинг“ АД



                                http://www.economic.bg/bg/news/8/kom...e-na-krib.html
                                СоХо, би ли коментирал защо не са в категория "иновации" или пък "качество". Щото по тази логика, не виждам защо са в "растеж" категовия, нали расте Софарма с нови акции тук и в Медика, а Доверие си намали дела - къде е растежа? Ще ми е интересно обяснението ти, щото иначе това е доста забавно

                                Коментар

                                Working...
                                X