IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

    Колко са предварително одобрените от централната банка? Аз не знам, но доколкото им чета медиите само за Доверие говорят.
    Търг с един кандидат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Какво значи търгът според кандидата? който даде най високата цена на явно наддаване купува банката! какво по открито от такава покупка?


      Колко са предварително одобрените от централната банка? Аз не знам, но доколкото им чета медиите само за Доверие говорят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Мигел Разгледай мнение

        Да, и аз така разбирам, че следва търг. Но ако ги правят като у нас -търга според кандидата Ще видим.
        Какво значи търгът според кандидата? който даде най високата цена на явно наддаване купува банката! какво по открито от такава покупка?



        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
          защо сделка?
          аз ли само чета, че отиват на търг
          може да има и други кандидати!!!
          Да, и аз така разбирам, че следва търг. Но ако ги правят като у нас -търга според кандидата Ще видим.
          _______________________________
          Щедро сееш, едро жънеш.

          Коментар


          • защо сделка?
            аз ли само чета, че отиват на търг
            може да има и други кандидати!!!

            Коментар


            • Гледам Moldindconbank прави едни 50 милиона лв. печалба за 2018г., то при цена от 120 мил за 100% от капитала, Активи 1 600 мил лв, СК 260 мил.лв излиза излиза едно p/E 2, P/B 0.4 Браво как да не им стиснеш ръката на молдовчетата за таз цена.
              _______________________________
              Щедро сееш, едро жънеш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                Това си го мислех, но няма техническо време за увеличение на капитала преди сделката.
                Те финансиране явно имат за сделката но след сделката най вероятно ще направят размествания на бизнеси и увеличение на капитала. Може би купуване на болницата и двете застрахователни от Софарма и след това нови акции.


                Не е препоръка!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                  Нямам и не съм задълбавал!

                  "Литература" - е в кавички , поради факта , че е в екстри нюза...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                    Не че е препоръка, но има доста "литература" в последните шестмесечия
                    Нямам и не съм задълбавал!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      може да изчакват, за да видят ще има ли увеличение на капитала и на каква цена...

                      Не че е препоръка, но има доста "литература" в последните шестмесечия

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        може да изчакват, за да видят ще има ли увеличение на капитала и на каква цена...
                        Това си го мислех, но няма техническо време за увеличение на капитала преди сделката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                          Леко странно че няма търговия на пакети все още а само цацата е на бида и аска от месец.
                          може да изчакват, за да видят ще има ли увеличение на капитала и на каква цена...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            За какво ли.. ами за големи печалби примерно
                            Погледни какви печалби е правила тази банка. Ако и при новия собственик се запазят... Това добре би отговорило на въпроса ми "Накъде ще се развива холдинга, от какво ще вади печалба за акционерите си?". На който г-н Донев при срещата ни в средата на Ноември реши да не ми отговаря коректно.. Явно просто искаше да купува спокойно акции преди да излезе новината
                            Леко странно че няма търговия на пакети все още а само цацата е на бида и аска от месец.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              За какво ли им е?

                              Дъщерното дружество на Доверие – обединен холдинг АД, Доверие – инвест ЕАД, сключи предварителен договор за покупка на 63,8865% от капитала на B.C. Moldindconbank S.A.
                              тепърва ще има търг

                              Подписването на предварителния договор с Правителството на Република Молдова чрез молдовската Агенция за държавна собственост дава началото на процедура, в която „Доверие – инвест“ ЕАД е оправомощено да участва в публичен търг за закупуване на пакет акции от капитала на Moldindconbank S.A. в размер на 3 173 751 акции или 63,8865% от капитала с начална цена 239,5 молдовски леи за акция или общо 760 113 364,5 млдовски леи или 76 614 349 лева по настоящия курс. Към тази цена ще бъдат прибавени и разходите по придобиването на акциите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                За какво ли им е?

                                Дъщерното дружество на Доверие – обединен холдинг АД, Доверие – инвест ЕАД, сключи предварителен договор за покупка на 63,8865% от капитала на B.C. Moldindconbank S.A.
                                За какво ли.. ами за големи печалби примерно
                                Погледни какви печалби е правила тази банка. Ако и при новия собственик се запазят... Това добре би отговорило на въпроса ми "Накъде ще се развива холдинга, от какво ще вади печалба за акционерите си?". На който г-н Донев при срещата ни в средата на Ноември реши да не ми отговаря коректно.. Явно просто искаше да купува спокойно акции преди да излезе новината

                                Коментар

                                Working...
                                X