IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
    За мен играта на Грую е друга.. да излезе от Спиди и да влезе в ДОХ ако може на подобни цени ще му е супер но времето не е в негова полза.. не мога да си обясня мотивацията му по-друг начин аз ако бях на негово място щях да го направя на текущите цени
    Настоящото увеличение дава възможност на всеки за вход, особенно с евтините права на бабешките акции.

    Коментар


    • За мен играта на Грую е друга.. да излезе от Спиди и да влезе в ДОХ ако може на подобни цени ще му е супер но времето не е в негова полза.. не мога да си обясня мотивацията му по-друг начин аз ако бях на негово място щях да го направя на текущите цени

      Коментар


      • Прибирам се от чудна разходка и сядам да пиша, а той Батя изказал почти моята теза.
        Мисля, че докато при ПИБ виждахме и отчитахме едни печалби и преоценки на имоти, то при банката в Молдова ще се види че печалбата е реална и дано получи своето материално изражение, като пусне дивидент. Дивидентът е термин непознат за БГ публичните банки - тук единствиния сигурен кеш бе нашия, който влезе през ББР.

        Поздрави на всички почиващи и акумулиращи!!!
        Събирайте сили - този път нагоре все нас чака, няма кой друг
        Дали ще е Спиди, Дох или Чез... посоката е една
        Успех и бъдете здрави!

        Коментар


        • Основната разлика между ПИБ и Мондисконбанк е мажоритаря!
          Няма нужда от допълнителни спорове и обяснения.. Когато (ако) Молбанк раздаде дивидент, от който част ще получат и миноритарите, разликата ще стане очевидна за всички скептици. И съответно търсенето и евентуално цената на ДОХ вероятно ще тръгнат нагоре..
          Ще поживеем, ще видим

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            Не мога да преценя - Вие кажете...имаме актив струващ 82млн лв., с банка печелеща 40млн лв., за ръста в застрахователните дружества дори няма да споменавам, защото приемам че се неутрализират от загубите на перилното начинание
            Тони, най-чистосърдечно, както и Балониада ти е напомнил, те приканвам да погледнеш ПИБ с показателя чиста печалба (друготе показатели няма да ги коментираме, че там е още по-голема разликата):
            2020 - 40 милки (150 оперативна)
            2019 - 130 милки (150 оперативна)
            2018 - 160 милки (235 оперативна)
            2017 - 85 милки (170 оперативна)

            И виж къде ѝ е цената Не е препръкЪ - личното ми мнение е, че ПИБ е по-читава банка (по-одитирана, по-голяма, с повече контрол, в държава от ЕС и т.н.) отколкото каквото и да е нЯщо в Приднестровието. Ма вие си знаете. НАЙ и т.н. Хайде, че е време за последно бързо спа и се връщам към вкъщи
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

              Спиди и Алтерко разбира се по твоите думи. Това което си изтървал но гроздето вече е кисело.
              И от двете имам през годините печалби но съм ги отигравал с по малки суми. Но аз говорих ако в момента трябва да инвестирам кои дружества ми харесват за инвестиция. Може да засечем каква ще е доходността от днешна дата за 3 години напред. Да сме живи и здрави ще видим.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                Коя е първа класа ?
                Спиди и Алтерко разбира се по твоите думи. Това което си изтървал но гроздето вече е кисело.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                  Ти па ни уби. Последните 3 дружества са едни от най-спекулативните. Явно си изтървал първа класа и дай да хванеш втора. Матрял, както както казва Бацко
                  Коя е първа класа ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                    Всъщност и двете дружества ми харесват но цените в момента са далеч над това което бих платил. Дружества които стават за инвестиция според мен на БФБ са Адванс Терафонд, Доверие, БФБ, и Агрия.
                    Ти па ни уби. Последните 3 дружества са едни от най-спекулативните. Явно си изтървал първа класа и дай да хванеш втора. Матрял, както както казва Бацко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                      Не мога да преценя - Вие кажете...имаме актив струващ 82млн лв., с банка печелеща 40млн лв., за ръста в застрахователните дружества дори няма да споменавам, защото приемам че се неутрализират от загубите на перилното начинание
                      A и пиб правеше печалби по 150 мил а ей къде й е цената. Дори от Европа се наложи държавата да й налее 200 мил. А тук игрички за 10 мил. Няма финансова логика такова увеличение, освен може би тази да се даде на някой дял в капитала. А като е толкова подценена както твърдите, защо не се продаде този дял 3 пъти по-скъпо, за да е адекватна уж оценката, като стана при пиб? Много съмнителна история е и това че я продадоха на като цяло нереформиран холдинг овъртян с губещи дружества, пък самата банка е била продадена заради европейски обвинения, за пране на пари.. Уж подценена ама а дано не се окаже и балонирана

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
                        Кажи де, кажи кои са тия малко, които ставали за инвестиция, да видим, дали да ти повярваме. За спиди и алтерко разбрахме че са спекула
                        Всъщност и двете дружества ми харесват но цените в момента са далеч над това което бих платил. Дружества които стават за инвестиция според мен на БФБ са Адванс Терафонд, Доверие, БФБ, и Агрия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                          Не мога да преценя - Вие кажете...имаме актив струващ 82млн лв., с банка печелеща 40млн лв., за ръста в застрахователните дружества дори няма да споменавам, защото приемам че се неутрализират от загубите на перилното начинание
                          Е скоро няма да е точно 82 млн след увеличението... Сега да сложим задълженията които трябва все пак от кеш да се погасяват и остава както винаги уравнението колко от тези 40 млн ще се прехвърлят към холдинга за да възнагради акционерите си и да си погасяват задълженията... Защото в крайна сметка печалбата на холдинга е важна... За балон и дума не може да става... Въпроса е каква е перспективата нагоре..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение
                            Привет . Как е настроението, движим се в тръст а ?
                            Какви са нагласите според вас, балонирано ли е тук или има още за накъде ?
                            Не мога да преценя - Вие кажете...имаме актив струващ 82млн лв., с банка печелеща 40млн лв., за ръста в застрахователните дружества дори няма да споменавам, защото приемам че се неутрализират от загубите на перилното начинание

                            Коментар


                            • Привет . Как е настроението, движим се в тръст а ?
                              Какви са нагласите според вас, балонирано ли е тук или има още за накъде ?
                              Last edited by Балониада; 14.03.2021, 08:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Груев не бих купил и Спиди също и Алтерко Всъщност са малко акциите които стават за инвестиция на БФБ. Има повече за спекула
                                Кажи де, кажи кои са тия малко, които ставали за инвестиция, да видим, дали да ти повярваме. За спиди и алтерко разбрахме че са спекула
                                Я всегда буду твоим поводом напиться.

                                Коментар

                                Working...
                                X