IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами 1.8 е това дето днес е 1.43 а оня ден беше 1.3. или иначе казано ЕЛАРГ.

    Коментар


    • някой, сист1,

      Естествено, че има логика да се случва това. Прави сте, че само загубата на определен дял от Доверие капитал не може да доведе само по себе си подобен спад. Но, ако търгувате от повечко време, ще знаете, че на борсите са купват и продават очаквания. Да не би Доверие да струваше 5,7 или 7 лева? Не, просто толкова струваха очакванията. Сега, съвсем логично, цената на бъдещето е съвсем различна. Откъде сте сигурни, че утре Доверие няма да продаде и мажоритарния дал от Доверие индустриалне холдинг? И дали няма да купи поредния "ключов" актив в лицето на "Дружество за Ъпгрейд, Реконструкции и Външно Оформление на Тихия Океан" АД, /съкратено ДЪРВОТО/?
      Ами точно това се продава в момента. Вероятно и купувачите имат своите доводи, но ... бъдещето ще покаже кой е по-разумния.
      Успех!

      Коментар


      • Makiaveli,

        не те разбирам.
        Какво е това 1.8 ????????
        Не препоръчвам никому нищо.

        Коментар


        • Хайде идвай. Ако сколасаш навремеще те качим на 1.8

          Коментар


          • sist1,

            Всичко това е така.
            Но...пазарьт не се рьководи от логика.Доверието в DOVUHL е сериозно накьрнено и това положение ще е валидно задьлго независимо дали е логично или не.
            Това,естествено, бие и по другите холдинги.
            Защо да поемам риск,като терафондовете изглеждат безрискови - отивам там.!
            Не препоръчвам никому нищо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от O2
              Може би греша но симисля че кактое продаден този дял на когото трябва така също може да бъде купен отново.На мен лично всичкия този цирк ми мирише на една успешна спекулация с цел изкупуване на акциите от нервните инвеститори . Та нали холдинга НЯМА / все още /мажоритарен собственик........

              Автора притежава акции от дружеството.
              това ще е манипулация и в нормалите държави се наказва,а тук... не знам.ама ще има голям отлив на доверие от Доверие и в крайна сметка.майоритара няма да спечели кой знае какво.Продалите един път едва ли ще се върнат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от някой
                браво на вас
                говорите за 3 лева дори за 2 лева.
                а дали имате идея защо цената трябва да стигне до тези нива.
                Дори и да приемем че е продаден неизгодно пакета от 36% от Доверие капитал, контрола от 51% остава в Доверие обединен холдинг.
                Значи според вашата логика 36% от Доверие капитал се равняват на 43% от целия Доверие обединен холдинг. (Това при условие че цената е паднала от 5.25 лева преди новината до 3 лева които очаквате.)
                А според тези които твърдят че цената ще падне до 2 лева излиза че 36% от Доверие капитал се равняват на 62% от активите на целия Доверие обединен холдинг. Нека не забравяме че в другия дъщерен холдинг Индустрилен холдинг доверие има доста по-големи и сладки като активи предприятия.
                Значи според вас 51% от Доверие капитал + 100% от Индустриален холдинг доверие струват 2 или 3 лева.
                Ако мислите така ходете да копате на нивата и забравете за акциите.

                Според мен нормалния спад при тази новина би трябвало да бъде от 5.25 лева до към 4.70-4.60 лева.
                Другото е ирационално поведение...
                много добре казано
                паникьорите винаги губят!
                големите риби си знаят работа

                Коментар


                • Може би греша но симисля че кактое продаден този дял на когото трябва така също може да бъде купен отново.На мен лично всичкия този цирк ми мирише на една успешна спекулация с цел изкупуване на акциите от нервните инвеститори . Та нали холдинга НЯМА / все още /мажоритарен собственик........

                  Автора притежава акции от дружеството.

                  Коментар


                  • Напротив nevermind, 90% от пишещите тук правят точно това: говорят за срив и крах, когато купуват. Аз също днес купувах, но не защото смятам, че ще има срив, а защото мисля че нивата са добри за влизане.

                    Коментар


                    • Nevermind явно иска да влезе още по-ниско от сегашните нива и всява паника. Аз тъпо и упорито купувам вчера и днес.

                      Коментар


                      • добре де
                        защо не ходихте на събранието на акционерите.
                        защо големите посредници и техните големи клиенти не са отишли на събранието, а изведнъж почнаха да се оплакват.

                        а мажоритарния дял в ОМК доколкото си спомням е у някакъв инвестисионен фонд който наля много пари за да го изправи на крака.
                        Доверие дадоха стари сгради и аморттизирани машини, а от другия фонд наляха много пари за ново оборудване. Нормално е онзи фонд да придобие над 50%.

                        Коментар


                        • Bill: ako bqh po4nal da kupuvam, nadali shtqh da spodelqm mnenieto si ...
                          az mislq, 4e porednite srivove na BFB tepurva predstoqt.... no tova malko me e gree
                          imam samo okolo 60K vlojeni na BFB

                          Коментар


                          • Не мисля, че са правили подобно нещо само веднъж. Доколкото си спомням преди имаха контролен пакет в Обединена млечна компания, която сега прехвърлена на когото трябва се развива доста добре.

                            Коментар


                            • Въпросът не е в това колко би трябвало да струва Доверие сега, а страхът от нови издънки. Щом като са го направили един път, то нищо не пречи да го направят пак. Мисля, че и това повлече цените на другите холдинги.
                              И помнете, че на борсата не се търгуват резултати, а очаквания.

                              Коментар


                              • Проблемът е, че вече е загубено голяма част от доверието в мениджърския екип. Лично аз съм сигурен, че това няма да е последната "трансформация" със съмнителна цел.
                                Като гледам холдинга няма нито едно публично дружество в портфейла си.

                                Коментар

                                Working...
                                X