IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
    Участието в трейдинга не намалява, ЕБИТДА-та е положителна, Текущите активи и ДЦК-тата са общо близо 60 мил. и в портфейла им има доста повече неща от Бриколаж:

    ОЗОФ Доверие ЗАД

    Служба по ТМ Доверие ООД

    ЗФ Здраве АД

    ЗК "Медико 21" АД

    Индустриален Холдинг-Доверие АД

    Доверие - Капитал АД

    Доверие - Брико АД

    МБАЛ Доверие АД

    МЦ Доверие АД

    Ритон - П АД

    Марицатекс АД
    публично
    Борсов код 4MJ

    Вратица АД в несъстоятелност
    публично
    Борсов код 4VR

    Доверие Енергетика АД

    Биляна Трико АД

    Българско вино ООД

    Дунав АД

    Хидроизомат АД
    публично
    Борсов код 4HI

    Хидроизомат инженеринг ЕООД

    Новоселска гъмза АД

    Хомоген АД

    И.ФО.ЖЕ.КО. България АД

    "Брико Македония"
    капитал 892 000 евро

    РАСАФИ ООД

    Комарс Инженеринг EООД


    Така е близо 60 милиона текущи активи и ДЦК от които към 13 милиона кеш, ДЦК, и Софарма Трейдинг.

    -Два застрахователя които държат около 25% от пазара за допълнително здравно осигуряване. Този пазар ще се развива доста бързо според мен! Все още е много недоразвит и тепърва работодателите ще инвестират повече в служителите си.

    -Болница Доверие - една от най добре оборудваните и луксозни болници в София.
    Ръст в медицински услуги за първото тримесечие е 10% спрямо миналата година.

    -Две разработени винарни - Medi Valley и Новоселска Гъмза с малък ефект в отчетите но все пак имат големи развити лозови масиви. Medi Valley е много добре оборудвана и съвременна винарна.

    -Бриколаж - 11 магазина (3 в София) и 1 в Скопие (8 магазина са собственост на Доверие). Ръста в продажбите е 7% спрямо миналата година. Миналата година печалбата беше над 2 милиона.

    -Ритон П, Биляна Трико, Хидроизомат, Дунав - бизнеси в текстила и строителството които докарват по някой друг милион оборот.

    -Инвестиционни имоти - към 15 милиона в имоти в София, Пловдив, морето ..... и то доста добри парцели/сгради според мен.

    Най големи инвеститори в холдинга Софарма и Донев!

    Все пак в момента оценката e само P/B 0.2 Ако цената 3лв-4лв разбирам да има критики но при сегашната оценка след дълъг период на реструктуриране ми се вижда неуместно.

    Не е препоръка!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Участието в трейдинга не намалява, ЕБИТДА-та е положителна, Текущите активи и ДЦК-тата са общо близо 60 мил. и в портфейла им има доста повече неща от Бриколаж:

      ОЗОФ Доверие ЗАД

      Служба по ТМ Доверие ООД

      ЗФ Здраве АД

      ЗК "Медико 21" АД

      Индустриален Холдинг-Доверие АД

      Доверие - Капитал АД

      Доверие - Брико АД

      МБАЛ Доверие АД

      МЦ Доверие АД

      Ритон - П АД

      Марицатекс АД
      публично
      Борсов код 4MJ

      Вратица АД в несъстоятелност
      публично
      Борсов код 4VR

      Доверие Енергетика АД

      Биляна Трико АД

      Българско вино ООД

      Дунав АД

      Хидроизомат АД
      публично
      Борсов код 4HI

      Хидроизомат инженеринг ЕООД

      Новоселска гъмза АД

      Хомоген АД

      И.ФО.ЖЕ.КО. България АД

      "Брико Македония"
      капитал 892 000 евро

      РАСАФИ ООД

      Комарс Инженеринг EООД
      Позаинтересувай се малко за тези бизнеси и каква им е частта в консолидираната ЕБИТДА за последните 5 години и изобщо печеливши ли са ? Директното участие в треидинга намаля с около процент но още миналата година. Просто съм на мнение че преструкурирането на холдинга не се състои за момента а даже напротив продадоха се активи без да се инвестират в нови печеливши .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
        Това си еднократна печалба която ще се заличи другата година , Намалят кеша и участието в трейдинга дори ... . Проблемът тук е че парите от продажба на инвестиции се използват за погасяване на дългове и загуби от дейността и в най скоро време ще си останат само с Briccolage и един дълг от 70 милки ..
        Печалбата си е доста голяма както и да го гледаш! ДОХ има доста бизнеси! не е само Бриколажа така че недей да подвеждаш хората, да не ги изреждам всички бизнеси пак. А продажбите на Бриколажа гледам че растат вече със 7% на годишна база така че има значително подобрение. Вижда се колко пари имат в имоти и инвестиции та сега и дълговете намалят.

        Не е препоръка!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
          Това си еднократна печалба която ще се заличи другата година , Намалят кеша и участието в трейдинга дори ... . Проблемът тук е че парите от продажба на инвестиции се използват за погасяване на дългове и загуби от дейността и в най скоро време ще си останат само с Briccolage и един дълг от 70 милки ..
          Участието в трейдинга не намалява, ЕБИТДА-та е положителна, Текущите активи и ДЦК-тата са общо близо 60 мил. и в портфейла им има доста повече неща от Бриколаж:

          ОЗОФ Доверие ЗАД

          Служба по ТМ Доверие ООД

          ЗФ Здраве АД

          ЗК "Медико 21" АД

          Индустриален Холдинг-Доверие АД

          Доверие - Капитал АД

          Доверие - Брико АД

          МБАЛ Доверие АД

          МЦ Доверие АД

          Ритон - П АД

          Марицатекс АД
          публично
          Борсов код 4MJ

          Вратица АД в несъстоятелност
          публично
          Борсов код 4VR

          Доверие Енергетика АД

          Биляна Трико АД

          Българско вино ООД

          Дунав АД

          Хидроизомат АД
          публично
          Борсов код 4HI

          Хидроизомат инженеринг ЕООД

          Новоселска гъмза АД

          Хомоген АД

          И.ФО.ЖЕ.КО. България АД

          "Брико Македония"
          капитал 892 000 евро

          РАСАФИ ООД

          Комарс Инженеринг EООД

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Солидна печалба са изкарали покрай проджбата на медика

            Нетна печалба на акция (BGN) 0.3490

            Това си еднократна печалба която ще се заличи другата година , Намалят кеша и участието в трейдинга дори ... . Проблемът тук е че парите от продажба на инвестиции се използват за погасяване на дългове и загуби от дейността и в най скоро време ще си останат само с Briccolage и един дълг от 70 милки ..

            Коментар


            • Солидна печалба са изкарали покрай проджбата на медика

              Нетна печалба на акция (BGN) 0.3490

              Коментар


              • Aкциите са на трите фонда на Алианц и трябваше да има 3 отделни сделки.
                А днес минаха в 1 сделка .
                Толкова акции освен фирмите близки до О.Д,има и 1 чуждестранно лице.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                  Мисля .че грешиш.
                  Е поне кажи защо така мислиш? Алианц имат точно толкова та най вероятно те продават, а на мен ми е по интересно кой е купил

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                    Всъщност май Алианц са продали пакета, преди малко проверих и гледам че те са имали около 500 хил акции!
                    Мисля .че грешиш.

                    Коментар


                    • Всъщност май Алианц са продали пакета, преди малко проверих и гледам че те са имали около 500 хил акции!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                        Добро, добро, колко да е добро. От друга страна от тази позиция съм само 30% назад, т.е. имам къде по-лоши.....
                        Това ще го запомня и важното е лошият късмет да не пречи на лошото настроение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от puf paf Разгледай мнение
                          Дано да е за добро.....
                          Добро, добро, колко да е добро. От друга страна от тази позиция съм само 30% назад, т.е. имам къде по-лоши.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                            Някой вдигна оборота на борсата....
                            Дано да е за добро.....

                            Коментар


                            • Само Донев и свързани фирми имат толкова много акции! Въпроса е дали е вътрешно движение на Донев или някой външен е купил

                              Интересно защото тези дни излиза консолидираният

                              Коментар


                              • Някой вдигна оборота на борсата....

                                Коментар

                                Working...
                                X