IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

    Без да искам си изтрих мнението, а то е че не съм съгласен с теб относно " капиталовата печалба " защото на на нашата борса мисля че тя не съществува.
    Примерно : Погледни Фиб, Хим, Агрия - уж печалби правят, но капиталовата си остава заблуда за инвеститорите.
    ....

    Затова че дивидентите хартии са много доходоносни , докато онези с измислената капиталова са онези компании които не могат да правят истински кинти за да ги споделят със съдружниците си , но пък обещават имагинерна капиталова - измислена печалба която може би би някога може да бъде осррбрена , сако ако мажоритаря ти разреши.
    Съществува си тя и ако си добър играч е в пъти по-голяма от дивидентната! Вероятно си от твърде кратко време на борсата и се вглъбяваш само в последните 2-3 г., през които тя стагнира и примерите за капиталова печалба са твърде редки. Но това е само един период.. не могат от него да се правят абсолютни изводи. Аз се надявам че идват по-добри времена.
    Твоя пример със Заложните къщи не ми върши работа, защото мен не ме интересуват инвестиции за 1000, 2 или 10 хил. лв.! В Софком не можеш да инвестираш 6 цифрена сума, за разлика от Алтерко, ДОХ, Агрия и Неохим.
    И сега още нещо върху което да се замислиш: Колко години ще събираш дивидентчета за да направиш капиталовата доходност, която направихме купилите права по 13 ст. и записали акции на Алтерко на 3 лв.!? 9,30/3,65 = 155% капиталова доходност за 4 месеца?!
    Бърз, нагледен отговор - между 20 и 30 годишни дивидента!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

      Ако си дал 1000 които са станали 2000 и са ти върнали 500 - реално си дал 500, а не 1000 нали така ?
      Във финансите освен измерението сума, има и измерение време. Така че ако си дал 1000лв за акции в година 2015 и след 3 години си взел 500 лв дивидент и акцията ти струва 2000лв на пазара, не си намаляваш вложените средства, а си прибавяш дивидентите към входящия паричен поток. Така получаваш 2500/1000-1=...%. И това обяснение все пак е опростено, защото зависи кога точно си получил всеки един паричен поток. Доходността се мери на годишна база и ако искаш да си точен можеш да използваш функцията XIRR в ексел като си вкараш точните дати на изходящите и входящите парични потоци. Като пресметнеш, може да се похвалиш колко ти е годишната доходност. Но ако все пак държиш на обща доходност и не обръщаш внимание на времевия фактор, можеш да си сметнеш доходността по горната формула.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение
        Без да искам си изтрих мнението, а то е че не съм съгласен с теб относно " капиталовата печалба " защото на на нашата борса мисля че тя не съществува.Примерно : Погледни Фиб, Хим, Агрия - уж печалби правят, но капиталовата си остава заблуда за инвеститорите.
        Сега се върни малко назад и виж Софком например. Ако беше купил на 3.5 и на всеки 6 месеца прибираш по 20 - 25 стотинки на акция, то само за две години хартията щеше да ти легне на 2.5 лв. С две думи си на 200 % доходност. Представи си обаче че изчакаш още 2 години прибирайки мазни дивиденти - и ето акцията ти вече е на 1.5 лв, или на 400 % горница.Затова че дивидентите хартии са много доходоносни , докато онези с измислената капиталова са онези компании които не могат да правят истински кинти за да ги споделят със съдружниците си , но пък обещават имагинерна капиталова - измислена печалба която може би би някога може да бъде осррбрена , сако ако мажоритаря ти разреши.
        А всъщност и двамата сте прави.Просто всеки си е избрал стратегията,която му харесва на него.Сметките са ти точни, но АКО наистина се случи дивидента а и банката успее с тия "20 млн. евро печалба" от отписаните кредити нещата стават други.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение

          Изобретихте нови пандемични финанси.
          Човече, 400% означава, че ако си вложил 1000 лв, то на изхода след това си имал 5000 лв. Хаиде ни бясни как с 1000 лв в шита софком, след 4 дивидента си излязъл с 5000?
          И спрете да си пробутвате шитовете във всяка тема бе хора, досадно е
          Ако си дал 1000 които са станали 2000 и са ти върнали 500 - реално си дал 500, а не 1000 нали така ?
          Last edited by MrSi; 13.03.2021, 09:51.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

            Без да искам си изтрих мнението, а то е че не съм съгласен с теб относно " капиталовата печалба " защото на на нашата борса мисля че тя не съществува.
            Примерно : Погледни Фиб, Хим, Агрия - уж печалби правят, но капиталовата си остава заблуда за инвеститорите.
            Сега се върни малко назад и виж Софком например. Ако беше купил на 3.5 и на всеки 6 месеца прибираш по 20 - 25 стотинки на акция, то само за две години хартията щеше да ти легне на 2.5 лв. С две думи си на 200 % доходност. Представи си обаче че изчакаш още 2 години прибирайки мазни дивиденти - и ето акцията ти вече е на 1.5 лв, или на 400 % горница.
            Затова че дивидентите хартии са много доходоносни , докато онези с измислената капиталова са онези компании които не могат да правят истински кинти за да ги споделят със съдружниците си , но пък обещават имагинерна капиталова - измислена печалба която може би би някога може да бъде осррбрена , сако ако мажоритаря ти разреши.
            Изобретихте нови пандемични финанси.
            Човече, 400% означава, че ако си вложил 1000 лв, то на изхода след това си имал 5000 лв. Хаиде ни бясни как с 1000 лв в шита софком, след 4 дивидента си излязъл с 5000?
            И спрете да си пробутвате шитовете във всяка тема бе хора, досадно е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Може би разликата идва от там, че за мен водещ при инвестициите е стремежът към капиталова печалба, а не да разчитам на дивиденти.
              Без да искам си изтрих мнението, а то е че не съм съгласен с теб относно " капиталовата печалба " защото на на нашата борса мисля че тя не съществува.
              Примерно : Погледни Фиб, Хим, Агрия - уж печалби правят, но капиталовата си остава заблуда за инвеститорите.
              Сега се върни малко назад и виж Софком например. Ако беше купил на 3.5 и на всеки 6 месеца прибираш по 20 - 25 стотинки на акция, то само за две години хартията щеше да ти легне на 2.5 лв. С две думи си на 200 % доходност. Представи си обаче че изчакаш още 2 години прибирайки мазни дивиденти - и ето акцията ти вече е на 1.5 лв, или на 400 % горница.
              Затова че дивидентите хартии са много доходоносни , докато онези с измислената капиталова са онези компании които не могат да правят истински кинти за да ги споделят със съдружниците си , но пък обещават имагинерна капиталова - измислена печалба която може би би някога може да бъде осррбрена , сако ако мажоритаря ти разреши.
              Last edited by MrSi; 13.03.2021, 01:16.
              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                Според мен трудно може да се излъчи фаворит. Всеки си има някакви достойнства.
                В тази връзка, къде ли се изгуби Бай Валю..? Щеше да ме зарадва още едно експертно мнение.
                Засякох я/го в темата за трейс. Фен/ка е на професора. Препоръчваше му 10 пъти по-голям бонус от гласувания.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                  Мен Хари ме кефи още повече, по-добър е от адепта Грую. Макар, че понякога се разколебавам, чия хумореска е по-добра
                  Според мен трудно може да се излъчи фаворит. Всеки си има някакви достойнства.
                  В тази връзка, къде ли се изгуби Бай Валю..? Щеше да ме зарадва още едно експертно мнение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                    Много хора направиха (направихме) много над 50% тази година, но не го тръбим постоянно, а се подхилкваме на хилавите 50% на грую, ама какво от това. Добре е да се печели и толкоз. Някои имат нужда от това да се хвалят, други нямат. Това е пазара. Мене грюу ме кефи, внася хумор във форума.
                    Мен Хари ме кефи още повече, по-добър е от адепта Грую. Макар, че понякога се разколебавам, чия хумореска е по-добра

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                      Не е много правилно на холдинг от тип Доверие да се изчислява печалбата на акция от консолидираната защото тя не подлежи на разпределение сред акционерите... Печалбата която може да се разпределя и е ефективната печалба на холдинга е на неконсолидирана база демек зависи от дивидентите на дъщерните... Консолидираната ни дава само индикации за евентуалния дивидент...
                      Оо не, тук се разминаваме сериозно в мненията.
                      Считам че консолидираната печалба е водещия показател за една холдингова структура. Може би разликата идва от там, че за мен водещ при инвестициите е стремежът към капиталова печалба, а не да разчитам на дивиденти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Човека има доста Алтерко. Сякаш не е сбъркал. Има и малко Доверие, но от скоро. Така че се потвърждава теорията на г-н Груев за съвпадение в двете позиции, но не се потвърждава за очакваните от него резултати.
                        И аз също предположих че има Алтерко. Та това е бялата лястовица на БФБ. Всеки печеливш играч има Алтерко в портфейла си и няма ПИБ, ХИМ и разни други с над 100 000 000 хартии където постоянно някакви фондове изсипват милиони хартии. Проблема за мен е че печелившите на БФБ са малко на брой инвеститори и то благодарение на Алтерко, Тбс, Спиди и още 3 - 4 компании.
                        А сега идва най-страшното - Ами ако ги нямаше тези 3 - 4 компании от общо около 300 да речем ?
                        Ами ако скоро се отпишат - с какво разполагаме?
                        Трябва да закриваме борсата май
                        Last edited by MrSi; 12.03.2021, 23:13.
                        Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                          Хубаво интервю! Доста позитивни неща видях.. дивидента се пече, а от реинтегрирани провизии шефчето чака 20 млн. евро допълнителна печалба. Долу-горе по 1,50 лв. екстра печалба на акция за ДОХ! Ако не бяхме толкова заспала борса само след тази новина акцията щеше да е вече над 5-цата. Нооо... много хора ще разчитат на евтини права на аукциона.. Еми ще видим. Аз реших да не рискувам за 10-тина стинки разлика и се накупих доволно директно от пазара тия дни. Ще си запиша и правата разбира се
                          Не е много правилно на холдинг от тип Доверие да се изчислява печалбата на акция от консолидираната защото тя не подлежи на разпределение сред акционерите... Печалбата която може да се разпределя и е ефективната печалба на холдинга е на неконсолидирана база демек зависи от дивидентите на дъщерните... Консолидираната ни дава само индикации за евентуалния дивидент...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                            Аз пък знам такъв, дето е познал една акция и се дуе по всички теми, като гащат петел.
                            Както е известно, хората са различни...
                            Евала, добре казано. Даже повече от петел - цял паун. Сещаме се, кой е с едната акция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                              Това е много похвално, пожелавам на човека още много успехи, но как ги направи тези успехи при условие че БФБ едвам крета от няколко месеца освен ако не търгува постоянно и само печели като непрекъснато хваща всички дъна и върхове?
                              Човека има доста Алтерко. Сякаш не е сбъркал. Има и малко Доверие, но от скоро. Така че се потвърждава теорията на г-н Груев за съвпадение в двете позиции, но не се потвърждава за очакваните от него резултати.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Познавам човек, който започна да се връща на пазара декември 2019 г. И досега печалбата му изчислена в екселската табличка с функцията XIRR е към 200 процента на годишна база. Няма регистрация във форума и не се хвали.
                                Това е много похвално, пожелавам на човека още много успехи, но как ги направи тези успехи при условие че БФБ едвам крета от няколко месеца освен ако не търгува постоянно и само печели като непрекъснато хваща всички дъна и върхове?
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X