IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги, аз съм доволен от развитието при Доверие, общо взето отговори на очакванията ми. Бях пуснал много по-висока лимитирана поръчка за права защото не очаквах чак такова пренебрежение от пазара. Един от редките случаи, в които си позволих да надценя колективната мисъл на БФБ. Слава Богу, това резултира в спестени пари (засега), може би и печалби.

    Самият интензитет на търговията с права (240,241 лв. оборот за периода) даваше ясна индикация, че аскът или мисли, че ще има евтини права, или че не иска да записва (което обаче няма как да бъде оправдано с оглед на състоянието и активите на холдинга). Това, което наистина не разбирах, е кой обираше акциите при цена над 6.70 лв. след нетирането на цената на правата и защо по дяволите го правеше? Това са хората, които ще платят "Чичовите конье", както и разбира се бидът на правата от 3 до 11 август. Тук е моментът да благодаря на колегата, който ми прибра последните бройки на 7.20 лв. в навечерието на днешното шоу.

    Записаните акции с днешните права ще струват 4.88 лв. бройката. Пазарчето затвори на 6.44 лв. 28% инстантна награда за избралите пътя на аукциона. Едно ми обяснете, колеги, това прилича ли ви на пазар? Наистина ли КИС-ове, фонд мениджъри, пенсионни фондове и дори ритейл не могат да оберат такъв голям луфт за толкова малко пари? Или пък има нещо гнило в Дания, което стои под повърхността? Това, че нямам отговори на тези въпроси много ме смущава, колкото и да изглежда на хартия, че ще реализирам още доходност от инвестиции в ДУХ в обозримото бъдеще.
    Last edited by unsworth; 17.08.2021, 17:54. Причина: Едит: грамар наци

    Коментар


    • Гроец, след днешната ти порция помия можеш да почнеш вече да громиш и ковида.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fena Разгледай мнение
        Ножа се оказа много дървен.
        Да, но само откъм дръжката, ма няма да се плашункате, те жабите винаги се варят в леко затопляща се водичка, щото иначе се усещат и бягат като опарени
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
          Колко сме прозрачни на бфб!!!
          Навързани като ластици - за да купиш едно, продаваш друго. Ма така е - като има 2-3 читави позиции и всичко друго е с компромис
          Затова и успешното увеличение на капитала на Доверие води до спад на индекса
          И аз се включих на аукциоna, защото очаквам в бъдеще да излети като гълъбче
          Факт, доста сме прозаични - при телефонната любов акциите винаги са еднакви - халтурата и тая. Общото и при двете е, че като тръгне да пада, се появявява някой (разбира се, изобщо несвързан с мажото), който купува, за да оправи спада, че да не се стреснат лапнишараните. И при двете финалът ще е еднакъв и искрено се надявам, че няма да си останал с Черния петър (или беше петък, не помня). А летеж като гълъбче - ок, би май гест. Обясних каква е единствената причина да пиша тук, да не се повтарям и не, тази акция изобщо не е сред читавите, но пък за сметка на това е сред телефонните
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Ножа се оказа много дървен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

              Можел си да продадеш на 7,20, ама не си знаел какво ще стане. Ако бяха изкупени високо правата, сега играта щеше да е друга. Трябвало е да хеджираш с поръчки на аукциона и сега да направиш арбитража.
              Така! Другия път. Но другия път няма да е като тоя и пак няма да съм знаел.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                Колко сме прозрачни на бфб!!!
                Навързани като ластици - за да купиш едно, продаваш друго. Ма така е - като има 2-3 читави позиции и всичко друго е с компромис
                Затова и успешното увеличение на капитала на Доверие води до спад на индекса
                И аз се включих на аукциоna, защото очаквам в бъдеще да излети като гълъбче

                Така Падре така, кажи му на Груйча, за кога се залагат суджуците..., пък той може и едър собственик на Слатинската станция да е веке,- нема лошо, сал да не реши и от там да бега, ша ни бъгни профита

                Коментар


                • Колко сме прозрачни на бфб!!!
                  Навързани като ластици - за да купиш едно, продаваш друго. Ма така е - като има 2-3 читави позиции и всичко друго е с компромис
                  Затова и успешното увеличение на капитала на Доверие води до спад на индекса
                  И аз се включих на аукциоna, защото очаквам в бъдеще да излети като гълъбче

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                    Важното е, че аукционът мина. Който е намазал от него, намазал. Сега вече ще видим какво ще е развитието на цената.
                    Точно - аукциона мина и с него дълго чаканото увеличение. Да видим отчетите и до колко мениджмънта ще успее да запуши пробойните в губещите бизнеси.

                    Колкото до цената на правата - тя не се ли определя от търсене и предлагане, защо са тези нерви?
                    Всички знаехме предлагания обем, явно търсенето го е изравнило на 10ст., каква вина има ОД не ми стана ясно ама...Някой държащ акции е решил да продаде наличните на добра цена и да запише неочаквано падналите му евтини права - пазар


                    Коментар


                    • Важното е, че аукционът мина. Който е намазал от него, намазал. Сега вече ще видим какво ще е развитието на цената.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Хаха, ами Груйчо само се виж от страни.. харесваш моите постинги само когато съм нещо недоволен
                        Вероятно защото само в тези редки моменти поне малко приличам на теб
                        Няколко пъти съм ти го казал, ще ти го кажа пак! Всеки път когато прецениш че за нещо във форума лъжа, слагаме по 500-1000-5000 лв. /колкото кажеш/ залог и проверяваме през справки в ИП къде е истината!
                        Не, не съм продавал на 7+ , очаквах че на аукциона правата ще са скъпи и след него цената ще е още нагоре!
                        Но пък бях подготвен и с вариант Б, накупих яко права по 10 ст. и ето че скоро може и да прадавам от старите си акции на 7+
                        За ужас на вечно недоволните и мрънкащи кибици
                        Ми аз веднъж ти предлагах бас, но ти се измъкна - точно за тази акция беше и, за протокола, щеше да го загубиш (вярно, с много малко, но го губеше). И не, не харесвам само такива постинги, просто дитирамбите ми идват туу мъч - примерно и заради теб влязох в Неохим и си взех загубата, но не съм те обвинил и за секунда, просто защото не си бях направил сам рисърча, че прокуристчето е завършило винс и да ми светне лампичката. понякога имаш много добри и информативни постове, но излишното хвалене всеки път, за почти всяка една акция, как си купил на дъно и си пордал на връх, ми идва много. Ма ти си знаеш - успех и дано пак видиш 7 лева
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Ти си ясен, като изключа редкия изблик на честност при чез разпределение веднъж и изреченото с полууста мъмрене спрямо фибанкасъ (която ударно ни призоваваше да купуваме на нива 6+ лева преди 5 години), ти винаги купуваш на дъно и продаваш на връх. Кажи сега как си продал на 7+ на камилчетата и бъди рахат. как шък веднъж не каза истината бре, маа му стара, толкова ли е трудно да избягаш от образа си на Тузаря от Три уши, завършил магнаурската школа на винса и разцепил бфб с парите от едно бране на ягоди и спане на открито в каравани. Евала, велик си!
                          Хаха, ами Груйчо само се виж от страни.. харесваш моите постинги само когато съм нещо недоволен
                          Вероятно защото само в тези редки моменти поне малко приличам на теб
                          Няколко пъти съм ти го казал, ще ти го кажа пак! Всеки път когато прецениш че за нещо във форума лъжа, слагаме по 500-1000-5000 лв. /колкото кажеш/ залог и проверяваме през справки в ИП къде е истината!
                          Не, не съм продавал на 7+ , очаквах че на аукциона правата ще са скъпи и след него цената ще е още нагоре!
                          Но пък бях подготвен и с вариант Б, накупих яко права по 10 ст. и ето че скоро може и да продавам от старите си акции на 7+
                          За ужас на вечно недоволните и мрънкащи кибици

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                            А моля моля - Не така... не сме ден до пладне.
                            До оня ден всичко беше 6.
                            Погледнато за бъдещето на компанията и сега е 6
                            Та все пак имаме 11,5 милиона лева напълно пазарно набран борсов кеш, който отива в Доверие.
                            Сполучливо предлагане без да изцежда пазара, без да разводнява капитала, който става само 21,5 млн
                            Ама вижте колко акции са емитирали пиб, цкб.... пъти повече.... тук са само 21 млн акции
                            Имаме изцяло пазарно и напълно съобразено с възможностите на пазара набиране на ресурс
                            Няма за какво да го упрекваме. На практика аукционът беше презаписан така, че интересът е налице.
                            Според мен чичо направи съвсем разумно а и успешно увеличение като Акцията запази потенциала. А да не забравяме, че 11,5 млн лв вече ще работят за растежа на дружеството и за нас - инвеститорите. С пръдня боя не става, а тук е нужен капитал
                            Уточнявам... Не съм доволен от спада на цената Иначе пари влизат в ДОХ и сега остава на намалят дълга и да стегнат останалите компании
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Копелета, игнорирайте глупостите на гриуюца. Фундаментално сме супер и ще растем.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                                Груйче, среща по Димитров ден! -ко ша каиш, аз арбитрирах през целия юргуляк и ей на и с ефтини права втасах, но не пущам за сега
                                не те разбрах, инта - имаш интересни попадения, ма си много праволинеен и вярваш в заквасването на морето. Понякога дирижабли се появяват откъм стара планина, дето хвърлят пари, пардон, раздават дивидент от помощите, дето държавата им е дала покрай ковид (това е крайно нехигиенично, ма нищо, нали сме спекуланти, не сме социално министерство), ма понякога има пук. Не се прави на Батя, че не ти отива - хем си по-мъдър, хем си по-сговорчив. Успех!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X