IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз мисля ако влизам в подобен инструмент от време на време предимно да го използвам да го продавам на късо - та в последствие ще се наложи и да го купувам
    Всъщност това би било доста разумна инвестиционна стратегия.
    The weak are meat and the strong do eat.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Много ме кефи като правиш подобни изказвания. Напомня ми за времето когато бях се похвалил че купувам ЦКБ на 58 ст., а ти обяви че това е "тотално малоумие" После стигнаха 1,60
      Ето го и този финансов "гуру", който винаги купува на възможно най-ниските цени и продава на най-високите. Не си проектирай измислени светове в измъченото си съзнание. Спорът за ЦКБ тогава беше, дали е ок да се купува на 1 лев. На .0.60 и аз купувах - това може лесно да се провери, като се прегледа темата за ЦКБ отпреди 3 години. Понеже знам, че няма, какво да правиш по цял ден за това те моля да се върнеш назад във форума и да извадиш цялата дискусия. Още преди 3 години ви обяснявах, че няма смисъл да се купуват български банки поради макро, секторни и психологически причини, но вие си "товарихте" и очаквахте някакви страшни ръстове.

      Знам откъде търгуваш, знам ти огромните загуби през годините знам, че отиде да живееш на село s родителите си след огромните ти загуби. Моля те не се пъни точно на мен, че наистина не искам да ти развалям визията, която си си създал пред хората във форума.


      Но нека ви помоля да се придържаме към темата за ETF-a.
      Last edited by Nikola; 25.08.2016, 09:55.
      The weak are meat and the strong do eat.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
        Имам сериозен въпрос.

        Някой би ли си купил финансов продукт структуриран и продаван от Николай Василев след фиаското с Меком?
        Аз мисля ако влизам в подобен инструмент от време на време предимно да го използвам да го продавам на късо - та в последствие ще се наложи и да го купувам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
          Имам сериозен въпрос.

          Някой би ли си купил финансов продукт структуриран и продаван от Николай Василев след фиаското с Меком?
          Е ние не бихме купили, но нали разчитаме на нови играчи и инвеститори тук

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
            Това не е устойчив ръст, а спекулативен и особено с тези смешни обороти борсата ни ще се превърне в тотален комар.

            За да тръгне БФБ трябва да се подобри глобалната икономика и инвеститорския сантимент, а това няма да стане в близките години. Като фундамент от доста време акциите ни са доста подценени.
            Много ме кефи като правиш подобни изказвания. Напомня ми за времето когато бях се похвалил че купувам ЦКБ на 58 ст., а ти обяви че това е "тотално малоумие" После стигнаха 1,60

            Коментар


            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
              Аиде тъи като четеш повече политика, ще ти препоръчам нещо. Като му видиш cv то на автора ще разбереш: Bruce Bueno de mesquita. Мисля че ще ти хареса доста. PS:,яли сме по едно парче паста , но вече сме графа не се познаваме, поради емоцонални различия в словото на изказ макар и с еднаква цел. Поздрави
              Книгата с която аз почнах е predictioners game. Сила

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                А не всичко, това е грешка. Мах 2% от портфолиото, виж в Перу и Бразилия повече. Отскоро дори открих Естония и Литва и съм много доволен
                Ти ще откриеш тях а някой друг нас. Времето ще покаже.
                Забелязал съм, че част от спекулантите предпочитат България защото си познават добре кочинката. Други знаят свинщините и бягат от тях отивайки на места където гледат само отчети без да познават кухнята. Нагласа. Все ще има някой на който да му харесат нещата на хартия. Сигурен съм, че много българи имаха от Валеант.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                  Охооо значи ме познаваш. Екстра.

                  Фен съм и на Тийл, Канеман Тверски и Тейлър. Именно поради тази причина нямам biases. Към момента имам акции само от Фонд Имоти, но там е поради съвсем други причини.
                  Аиде тъи като четеш повече политика, ще ти препоръчам нещо. Като му видиш cv то на автора ще разбереш: Bruce Bueno de mesquita. Мисля че ще ти хареса доста. PS:,яли сме по едно парче паста , но вече сме графа не се познаваме, поради емоцонални различия в словото на изказ макар и с еднаква цел. Поздрави

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    За home bias си прав, но сме един регион и не може всичко да се налее в Румъния. Ние също ще закачим нещо. Малко по-малко от тях и малко по-късно, но на мен ще ми стигне.
                    А не всичко, това е грешка. Мах 2% от портфолиото, виж в Перу и Бразилия повече. Отскоро дори открих Естония и Литва и съм много доволен

                    Коментар


                    • В кой момент от бизнес цикъла един инвеститор би предпочел България пред Румъния.

                      Nikola, Според мен в най-началната фаза, още като стартъп. В Румъния ще отиде, като стигне етапа на зрелост, където му трябва голям натурален обем продажби.
                      Правилното е това, което ще ти донесе дългосрочна радост, макар и да струва краткосрочно усилие.

                      Коментар


                      • За home bias си прав, но сме един регион и не може всичко да се налее в Румъния. Ние също ще закачим нещо. Малко по-малко от тях и малко по-късно, но на мен ще ми стигне.

                        Коментар


                        • Охооо значи ме познаваш. Екстра.

                          Фен съм и на Тийл, Канеман Тверски и Тейлър. Именно поради тази причина нямам biases. Към момента имам акции само от Фонд Имоти, но там е поради съвсем други причини.
                          The weak are meat and the strong do eat.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            За всеки влак си има пътници.
                            Това е така, но от всяка гледна точка съседите ни предлагат по стабилна база (макро, политическа, фирми итн.). Единствена ми инвестиция в бг бе сеилоза на 81 стотинки, не че се оплаквам ама колкото и да има потенциал ликвидността убива всичко. Това прилича не venture caoital, ама тои Никола си пада по Питър тиел или е мазохист или както любимите му автори канеман и тверски биха му казали: home bias бате

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                              Защо един инвестор би предпочел България пред романия ?
                              За всеки влак си има пътници.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Solid149 Разгледай мнение
                                Дамбовците, понеже са честни и почтени хора ...
                                Ами там явно нямат проблем с техните власти

                                Коментар

                                Working...
                                X