IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само за престъпления мислите
    Ще имаме маркетмейкър, който ще котира през спред 10 пипса и няма да ви се отвори парашута

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ако се тръгне от тегло в индекс спрямо ликвидност за последния месец по ред на номерата излиза

      Софарма АД
      Стара планина Холд
      М+С хидравлик
      Албена
      Монбат АД
      Индустриален Холдинг България
      Индустриален Капитал Холдинг
      Трейс груп холд АД
      Неохим
      Холдинг Варна
      Химимпорт
      ТБ ЦКБ
      ТБ ПИБ
      Фонд за недв. имоти БГ АДСИЦ
      Адванс Терафонд АДСИЦ
      Защо на аерата е най ниско теглото... да не си в грешка...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Тва нещо мислили ли сте го с коя акция най-лесно ще се манипулира с по 1 брайка?
        Ако се тръгне от тегло в индекс спрямо ликвидност за последния месец по ред на номерата излиза

        Софарма АД
        Стара планина Холд
        М+С хидравлик
        Албена
        Монбат АД
        Индустриален Холдинг България
        Индустриален Капитал Холдинг
        Трейс груп холд АД
        Неохим
        Холдинг Варна
        Химимпорт
        ТБ ЦКБ
        ТБ ПИБ
        Фонд за недв. имоти БГ АДСИЦ
        Адванс Терафонд АДСИЦ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Тва нещо мислили ли сте го с коя акция най-лесно ще се манипулира с по 1 брайка?

          На софарма и атерата ..... там теглото е най голямо...
          Други холдинг варна , хика , стара планина,албена и Неохим ,м+с...абе има... ...

          Коментар


          • Тва нещо мислили ли сте го с коя акция най-лесно ще се манипулира с по 1 брайка?

            Коментар


            • Разбрахме се.

              Нека не разводняваме повече темата.
              The weak are meat and the strong do eat.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                Пак ти казвам. Отвори темата от преди 3 години - там си пише всичко. Знам, че не правиш нищо по цял ден освен да пишеш във форума, така че можеш да си го позволиш.
                Мдаа, продължавай с простотиите.. нали си модератор, можеш да си го позволиш.. Хората чието мнение ме интересува, знаят къде е истината!

                Коментар


                • Пак ти казвам. Отвори темата от преди 3 години - там си пише всичко. Знам, че не правиш нищо по цял ден освен да пишеш във форума, така че можеш да си го позволиш.
                  The weak are meat and the strong do eat.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                    Ето го и този финансов "гуру", който винаги купува на възможно най-ниските цени и продава на най-високите. Не си проектирай измислени светове в измъченото си съзнание. Спорът за ЦКБ тогава беше, дали е ок да се купува на 1 лев. На .0.60 и аз купувах - това може лесно да се провери, като се прегледа темата за ЦКБ отпреди 3 години. Понеже знам, че няма, какво да правиш по цял ден за това те моля да се върнеш назад във форума и да извадиш цялата дискусия. Още преди 3 години ви обяснявах, че няма смисъл да се купуват български банки поради макро, секторни и психологически причини, но вие си "товарихте" и очаквахте някакви страшни ръстове.

                    Знам откъде търгуваш, знам ти огромните загуби през годините знам, че отиде да живееш на село s родителите си след огромните ти загуби. Моля те не се пъни точно на мен, че наистина не искам да ти развалям визията, която си си създал пред хората във форума.


                    Но нека ви помоля да се придържаме към темата за ETF-a.
                    Уауу, Николчо, как си успял да напишеш толкова лъжи в един пост!?
                    По-старите форумци добре знаят къде е истината, но пък ти можеш да ги трийнеш ако се намесят с аргументи в спора ни, нали така
                    Иначе съм съгласен че трябва да се придържаме към темата за ETF-a. и затова е добре хората които четат прогнозите ти за негов неуспех, както и на БФБ като цяло, да се запознаят с историята на твоите "успешни" прогнози

                    Коментар


                    • Основния проблем пред късите продажби в България е че поради ниската ликвидност отделните акции могат да правят много бесни движения за кратко време и то в противорачие с основния тренд.

                      Но не се сещам СОФИКС да е правил такива движения от вече почти 10 години Та ако има етф върху софикс шортенето става елементарно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                        добре как ще продавате на късо етф-фа, когато акциите, които са включени в него не могат да се продават на късо възможно ли е да съществува такъв пазар и колко ще издържи
                        Няма проблем да продаваш на късо в България всичко което брокерът ти разреши. Чисто институционално няма никакви пречки пред къси продажби.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                          аз пък бих го търгувал активно - купувам и продавам, без значение, че ники-мекома стои зад него. Ако го администрират нормално и ако маркет мейкъра е истински, а не само проформа, тогава действително ще го търгувам.
                          Щом има ликвидност и печалба, не е важен човекът зад фонда. Безгрешни хора няма.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                            добре как ще продавате на късо етф-фа, когато акциите, които са включени в него не могат да се продават на късо възможно ли е да съществува такъв пазар и колко ще издържи
                            именно този проблем се решава с итиеф-а, ти не скъсяваш акциите, а само итиеф-а

                            Коментар


                            • добре как ще продавате на късо етф-фа, когато акциите, които са включени в него не могат да се продават на късо възможно ли е да съществува такъв пазар и колко ще издържи
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • аз пък бих го търгувал активно - купувам и продавам, без значение, че ники-мекома стои зад него. Ако го администрират нормално и ако маркет мейкъра е истински, а не само проформа, тогава действително ще го търгувам.

                                Коментар

                                Working...
                                X