IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=Petar;1060050306.... Каза сега и бюджет не можели да приемат, така че в първия работен ден щял да депозира оставката на кабинета.[/QUOTE]
    Ще го приемат и още как.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
      Утре света няма да свърши.
      В никакъв случай не казвам това. Просто може би ще има висока топка и който майсторски успее да я отиграе ще излезе от ситуацията още по-силен. Казах понеже просто не виждам как подобни действия (още неосъществени) могат да повлияят положително на цени на акции и да провокират ръст вместо спад. Това е... и не е препоръка за нищо. Ей го Бойко почва прес-конференция. Поздрави ги всички до един. Каза сега и бюджет не можели да приемат, така че в първия работен ден щял да депозира оставката на кабинета.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
        За утре да приготвяме ли маска, шнорхел?
        Утре света няма да свърши.
        Life won't wait for you.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
          Ами оставка, нестабилност, предсрочни избори и т.н. Все неща, които не предвещават як ръст на борсата в страната където се случва това . И сега г-н Василев предполагам, че предпочита политическа стабилност точно когато трябва листване на чужда борса и привличане на още милиони за идеята.
          Споко и в Испания нямаха правителство 2 пати бяха на избори и борсата пак си върви
          Сега мога да заредя доста повече кеш от колкото Стабилното правителство на Герб

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
            Що??? Нещо лошо ли се е случило?
            Ами оставка, нестабилност, предсрочни избори и т.н. Все неща, които не предвещават як ръст на борсата в страната където се случва това . И сега г-н Василев предполагам, че предпочита политическа стабилност точно когато трябва листване на чужда борса и привличане на още милиони за идеята.

            Коментар


            • Ако черешаря се махне това определено няма да е лоша новина
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                За утре да приготвяме ли маска, шнорхел?
                Що??? Нещо лошо ли се е случило?
                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                  За утре да приготвяме ли маска, шнорхел?
                  За 3 месеца поне

                  Коментар


                  • За утре да приготвяме ли маска, шнорхел?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Въпреки че в момента започвам строителство на затворен комплекс не смятам че в близките 10 години ще видим нов имотен балон. Онзи балон беше от типа дай да купуваме че ще се качват без значение какво купуваме. Сега си е нормален пазар при хората купуват само качество. Има разлика дали си купувам да кажем смартфон за да го препродам на по-висока цена или за да си го ползвам. По друг начин се гледа на инвестицията
                      Ако не е тайна къде го строиш? Моите наблюдения са че предимно в София и до някъде в Пловдив има по големи проекти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        малко в страни от темата, но смяташ че няма възможност за нов имотен балон ли? Интересно ми е мнението ти като човек занимаваш се със строителство и наблюдаващ отстрани.
                        Въпреки че в момента започвам строителство на затворен комплекс не смятам че в близките 10 години ще видим нов имотен балон. Онзи балон беше от типа дай да купуваме че ще се качват без значение какво купуваме. Сега си е нормален пазар при хората купуват само качество. Има разлика дали си купувам да кажем смартфон за да го препродам на по-висока цена или за да си го ползвам. По друг начин се гледа на инвестицията
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Важни са не само размера на активите, но и броят на акционерите. Експат трябва да поработят и в тази посока.
                          Радвам се, че вече три компании отговарят на критериите за шорт, но за да имаме успех трябва да са поне десет включително и ЕТФа. Само един шортскуиз по време на възходящият бизнесцикъл може истински да надуе индекса, от там активите и комисионните за Експат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            2007-ма балона при акциите беше съчетан с имотен такъв. Кеша имаше избор между имоти и акции. Сега няма избор и всичко се насочва към акции, защото няма как да се изпосъбори свръхпостроеното за да се предизвика дефицит.
                            малко в страни от темата, но смяташ че няма възможност за нов имотен балон ли? Интересно ми е мнението ти като човек занимаваш се със строителство и наблюдаващ отстрани.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
                              С ръстовете ще дойде и по големият оптимизъм Може в един момент да стигнем цени от преди 10 години а може и да останем само с мечтите си Виждам колко бързо се промени сантимента и хората започнаха да вярват че на БФБ могат да се изкарат пари от спекулиране и инвестиране. За няколко месеца тотална промяна и то заради фонда няма какво да се лъжем.

                              Глобално знаеш колко са надути пазарите и колко несигурност има от войни, имигранти, дали ЕС и еврото ще ги бъде, много са ................................. та не виждам в очите на външните инвеститори много безрискови възможности с висока доходност.
                              В момента лихвите по 10 годишният държавен дълг е 2% а Американският е 2.15% а кажи ми как така се получава това Държавата има много място за теглене на заеми които могат да помогнат за вдигане на ръста над 5% на година и според мен ако се използват заемите разумно може да променим демографският проблем по с време.
                              Моите впечатления, като чета форума са по-скоро че тази вяра на много голям процент се дължи персонално на господин Василев и Експат. Ще поживеем ще видим
                              А за лихвите. за мен не важно колко ми е лихвата по заема. По принцип се старя да се концентрирам върху това колко мога да изкарам от дадена инвестиция. Или по друг начин казано, не пречи дадена компания да е на загуба при ниски лихви. Разходите за лихви обикновено са малка част от общите разходи на дадена държава или компания.
                              Last edited by Alonso; 13.11.2016, 19:23.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                                Тогава по принцип доверието в капиталовите пазари беше много по високо, някои твърдо вярваха и в Лемън Брадърс и т.н. В момента сериозни съмнения има към почти всички капиталови пазари в света и въпреки това ниските лихви не оставят друг избор на инвеститорите освен да купуват акции
                                2007-ма балона при акциите беше съчетан с имотен такъв. Кеша имаше избор между имоти и акции. Сега няма избор и всичко се насочва към акции, защото няма как да се изпосъбори свръхпостроеното за да се предизвика дефицит.
                                Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                                Повечето екзотични пазари, като българският са си един вид понци схема Холдинг Пътища или Мостстрой не бяха ли класически понци схеми?

                                В понзи схема може обаче да се изкарат доста пари, стига да знаеш, че си участник в подобна схема и да излезеш на време Софикс може да е на 500 пункта, може да е и на 200 пункта, но без проблем може да е и на 1500-2000 пункта Колкото по непрозрачни са компаниите зад Софикс, толкова по лесно е върху тях да се направи понзи схема
                                Един умен човек беше казал през 2008-ма да не инвестираме в нещо от което можем да имаме 100% загуба. В този смисъл, този фонд ми дава възможност да инвестирам в нещо в което поне на теория няма възможност да загубя 100%, което за мен не важи за голяма част от компонентите му. Някак чисто психологически много по-лесно се възприема евентуална загуба от примерно 5-10% върху инвестиция във фонд отколкото например 50 или 100% загуба от дадена позиция, пък била тя и само 5% от портфейла. В този аспект ситуацията изглежда уин-уин. Софикса няма на къде да пада много а има на къде да расте много.Дали да се възползвам от тази възможност още не съм решил, но следя с интерес как се развиват нещата. Предполагам че голяма част от евентуалните чуждестранни инвеститори разсъждават като мен. Във всеки случай смятам че предстоят интересни времена
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X