IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

    Не беше ли 18 май датата когато ще стартират и ще се разбере докъде са я докарали?
    Не, на 18-ти май е т.нар. роудшоу на БФБ в Лондон, в което ще участват представители на Експат. Очакванията бяха фондът да е листнат преди тази дата, така че и аз ще се обърна с въпрос към г-н Василев, как върви процедурата, има ли ясни срокове, възникнали ли са пречки или проблеми пред листването?
    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Софикс индекса вече не ми е интересен. Нямам нито една акция там. Играта вече е извън Софикс - КОЙ ще влезе в Софикс?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        тук с Лондон май станаха "Сий Линк" нещата?
        Не беше ли 18 май датата когато ще стартират и ще се разбере докъде са я докарали?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

          Уважаеми Марген,
          Разбира се, следим задълбочено темата. Подкрепяме предложените промени, нямаме бележки.
          Ще изчакаме крайния резултат и ще го приемем такъв, какъвто е.
          Поздрави, Н.
          При целия позитивизъм, който лъха от отговора, какво да кажа, освен да ви пожелая успех.
          Мненията ми не са препоръка за търговия.

          Коментар


          • тук с Лондон май станаха "Сий Линк" нещата?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
              NikolayVassilev ETF-ът има ли някакво виждане по предложените промени, ще го изпрати ли до БФБ, участва ли в т.нар публична дискусия?
              Уважаеми Марген,
              Разбира се, следим задълбочено темата. Подкрепяме предложените промени, нямаме бележки.
              Ще изчакаме крайния резултат и ще го приемем такъв, какъвто е.
              Поздрави, Н.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение
                NikolayVassilev ETF-ът има ли някакво виждане по предложените промени, ще го изпрати ли до БФБ, участва ли в т.нар публична дискусия?
                предложенията от към ликвидност на борсата са по добри но в случая на ЕТФ-а ми изглеждат дори по лоши защото могат да влязат още по малки компании и от там ЕТФ-а да е принуден да държи още повече кеш.

                Да увеличат на 20 компании и тогава всичко ще се намести.

                Коментар


                • NikolayVassilev ETF-ът има ли някакво виждане по предложените промени, ще го изпрати ли до БФБ, участва ли в т.нар публична дискусия?
                  Мненията ми не са препоръка за търговия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                    Определено им пука на клиентите на фонда, защото с тази ликвидност на БФБ всеки път като ребалансира фонда ще продава излизащите с 10-20% под пазара и ще купува влизащите с обратен знак, ама нагоре и тук не включвам промяната в цените от фронтрънинга на спекулантите. А щом им пука на клиентите на фонда, ще им пука и на Експат.
                    но на БФБ-то това ще им хареса да има оборот

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Че защо да е лошо,в Софикс трябва да са най ликвидните.От друга страна ликвидността на компаниите не се променя непрекъснато ,че от там и всеки месец да се менят генерално.......аз лично харесвам идеята ,а иначе на фонда не му пука особено колко пъти трябва да ребалансира-ще се справи!
                      Определено им пука на клиентите на фонда, защото с тази ликвидност на БФБ всеки път като ребалансира фонда ще продава излизащите с 10-20% под пазара и ще купува влизащите с обратен знак, ама нагоре и тук не включвам промяната в цените от фронтрънинга на спекулантите. А щом им пука на клиентите на фонда, ще им пука и на Експат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                        Точно това си помислих, когато прочетох новите правила - това ще е най-волатилния, откъм ребалансирания основен борсов индекс, създаван някога. А сега и компании с 5 млн. ФФ ще могат да влизат. Направо не ми се мисли.
                        Че защо да е лошо,в Софикс трябва да са най ликвидните.От друга страна ликвидността на компаниите не се променя непрекъснато ,че от там и всеки месец да се менят генерално.......аз лично харесвам идеята ,а иначе на фонда не му пука особено колко пъти трябва да ребалансира-ще се справи!

                        Коментар


                        • Според мен, ако избере да не следва холдинги- тип тежки гемии, като химимпорт, както и холдинги с изкуствен фрифлоут, които по тази причина се оказват косвено набутани изкуствено в индекс - като планината, то ще може да следва 4 нехолдингови други нормални папири като като монбат, първа инвестиционна, мцх, албена. и може и други. И дори ще има многократно по-добра реплика на индекса.))) Сега не става))) За да е добро тракването, трябва избора на позициите с теглата да бъде добър. Да се надяваме, че ще се случи един ден))))
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Че то просто няма да купуват всички от индекса, както и сега е така

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение
                              Из предложението на БФБ за нови правила:


                              Ще ви скъсат от ребалансирания.
                              Точно това си помислих, когато прочетох новите правила - това ще е най-волатилния, откъм ребалансирания основен борсов индекс, създаван някога. А сега и компании с 5 млн. ФФ ще могат да влизат. Направо не ми се мисли.
                              Мненията ми не са препоръка за търговия.

                              Коментар


                              • Из предложението на БФБ за нови правила:
                                По отношение на селектирането на компании се предлага ранкирането да се извършва по следните четири критерия: пазарна стойност на фрий-флоута, брой сделки за последните 6 месеца, медиана на седмичния оборот за последните 6 месеца и средноаритметична стойност на спреда при изпълнени поръчки „купува“ на стойност 20 хил. лв. и поръчки „продава“ на стойност 20 хил. лв. за последните 6 месеца.

                                Всички тези критерии ще имат еднаква тежест. По този начин борсата счита, че ще се даде възможност в индекса да влизат компании както с висока пазарна капитализация на фрий-флоута, така и с висока активна и пасивна ликвидност за всеки период на редовно ребалансиране.
                                Досега, почти на всеки 6 месеца, в индекса се сменяха 1-2 компании, а с предложените правила се създават предпоставки да се сменят дори по 3-4 компании. Уникално . Ще ви скъсат от ребалансирания.

                                Кой дългосрочен инвеститор ще си купи толкова непредвидим индекс, в който на всеки 6 месеца може да се сменят 1/4 от компаниите?

                                Освен промяната - данните да се взимат от централния депозитар, по - добре нищо друго не им давайте да променят, защото само усложняват и забатачват всичко.
                                Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X