IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

    Здравейте, 4i40,
    Имате авангардна идея. Всеки от участниците може да стартира нови продукти. Ние засега ще развиваме лонга и шорта.
    Поздрави, НВ
    може ли само един отговор по тази тема ........

    създаването на "къс софикс" първи стъпки към създаване на възможност за скъсяване на всяка една акция в индекса ли е или смятате с това (къс софикс) да приключите развието в тази насока?
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
      Г-н Василев,

      От доста време като гледам в сайта Ви графиките за представянето на фонда спрямо Софикс и някак не ми харесват - трябва да ги оправите. Ясно е, че в началото имахте изоставане спрямо индекса по повече или по-малко обективни причини. Обаче не мисля, че са добре направени графиките, погледнете за 1м или 6м - не е ОК.

      Поздрави и успех!
      Как да я оправят графиката? Освен да ползват фотошоп друг начин няма! Просто този инструмент следва софикс, но изостава нагоре с 10на процента, а надолу го изпредварва с 20% Свиквайте...
      IM d best

      Коментар


      • Г-н Василев,

        От доста време като гледам в сайта Ви графиките за представянето на фонда спрямо Софикс и някак не ми харесват - трябва да ги оправите. Ясно е, че в началото имахте изоставане спрямо индекса по повече или по-малко обективни причини. Обаче не мисля, че са добре направени графиките, погледнете за 1м или 6м - не е ОК.

        Поздрави и успех!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Това не е ли монопол да държиш както лонга така и шорта ,щом ножа и хляба са в едни ръце играта ще стане безмилостно-жестока.

          Гросс, никито мен не ме уважава, защото се самопределям като "неграмотен" , а може и да му е криво че лично в очи о очи ми е кажувал че ще възроди "Мекома" , но аз не пропущам да му го припомням не сал този Грях, а и предскажувам мало пред тебе , че се цали за монополис на умрелият ни пазар, за да си скрие срамотиите (да ме прощава за откровението)!
          -"
          • Днес, 11:25
            Първоначално изпратено от NikolayVassilev
            Здравейте, Иво.
            Да, купон ще е. Но пък двата фонда ще действат в противоположна посока. Ако една компания излезе от индекса, лонгът ще я продава вкл. и на шорта. Т.е. задачата ни се улеснява.
            Поздрави, НВ
          • инта53
            Това си е създаване на "индексов" монопол в/у най търгуваните акции - и
            Е СХЕМА от дето и да го ГЛЕДА ЧОВЕК, но не и за НАДЗОРА!!!

          -И пак ще се чуем преко следващото лето!
          Last edited by inta53; 11.10.2019, 21:41.

          Коментар


          • Здравейте, колеги,

            За да внесем яснота по някои от най-коментираните въпроси, бихме искали да обобщим следното относно новия фонд:

            1. Двидентът от позициите в индекса се дължи на даващата назаем книжа страна (lender)
            2. Ако физическо или юридическо лице желае да дава назаем книжа на Фонда, както и да получи всякаква допълнителна информация за този продукт, молим да се свърже с УД Експат Асет Мениджмънт ЕАД на office@expat.bg

            Лека вечeр,
            Екип Експат

            Коментар


            • Здравейте, колеги,

              За да внесем яснота по някои от най-коментираните въпроси, бихме искали да обобщим следното относно новия фонд:

              1. Двидентът от позициите в индекса се дължи на даващата назаем книжа страна (lender)
              2. Ако физическо или юридическо лице желае да дава назаем книжа на Фонда, както и да получи всякаква допълнителна информация за този продукт, молим да се свърже с УД Експат Асет Мениджмънт ЕАД на office@expat.bg

              Лека вечар,
              Екип Експат

              Коментар


              • Здравейте, колеги,

                За да внесем яснота по някои от най-коментираните въпроси, бихме искали да обобщим следното относно новия фонд:

                1. Двидентът от позициите в индекса се дължи на даващата назаем книжа страна (lender)
                2. Ако физическо или юридическо лице желае да дава назаем книжа на Фонда, както и да получи всякаква допълнителна информация за този продукт, молим да се свърже с УД Експат Асет Мениджмънт ЕАД на office@expat.bg

                Лека вечар,
                Екип Експат

                Коментар


                • Това не е ли монопол да държиш както лонга така и шорта ,щом ножа и хляба са в едни ръце играта ще стане безмилостно-жестока.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                    Здравейте, 4i40,
                    Имате авангардна идея. Всеки от участниците може да стартира нови продукти. Ние засега ще развиваме лонга и шорта.
                    Поздрави, НВ
                    Господин Василев,
                    Имам няколко въпроса .
                    Имате ли набрани средства за шорта и ако има значителни ли са.
                    Всички ли акции ще са в шорта защото в другия холдинг Варна хич го няма.
                    третия въпрос вие ще давате ли акции за къси продажба и на какви условия да отговарят ако го правите...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                      Конфуций - силно се съмнявам да е реализуемо това. Когато/ако фонда получи дивидент - няма как да приспадне 5% данък към физическо лице и да му преведе остатъка. Няма правно основание.
                      Как фонда да получи дивидент по скоро той ще трябва да плати .

                      Коментар


                      • Възможно е. В крайна сметка говорим за договорка между две страни. Но не е дивидент и вече е с различна правна и данъчна трактовка.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия.

                        Коментар


                        • Конфуций - силно се съмнявам да е реализуемо това. Когато/ако фонда получи дивидент - няма как да приспадне 5% данък към физическо лице и да му преведе остатъка. Няма правно основание.

                          Коментар


                          • Когато шортираш каквото и да било - акции, облигации, фондове - ти имаш задължението да изплащаш дивидента за акциите, които си взел назаем. В случая това е ще бъде взето от доходността на фонда. Не е страшно. Ако знаеш какво правиш, разбира се.
                            The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                            не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                              Не, много ясно! Те не са и във фонда на всичкото отгоре. Нали тези акции фондът ги е продал, а ги е купил и притежава заедно с правото на дивидент някой, на когото фондът му ги е продал. Стандартните правила важат. Дивидентът отива при този, на когото се водят в ЦД към последната дивидентна дата.
                              Защо? Просто Шорт фонда ти заплаща сума с размера на дивидента. Този сума си се взима от активите (акционерите) на фонда....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                получаваме ли дивиденти по акциите, ако през това време те са във вас?
                                Не, много ясно! Те не са и във фонда на всичкото отгоре. Нали тези акции фондът ги е продал, а ги е купил и притежава заедно с правото на дивидент някой, на когото фондът му ги е продал. Стандартните правила важат. Дивидентът отива при този, на когото се водят в ЦД към последната дивидентна дата.

                                Мненията ми не са препоръка за търговия.

                                Коментар

                                Working...
                                X