IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

    Още малко ще кажеш, че Фани Мей и Фреди Мак са ти били комшии

    Не се сдържах, моабет да става
    И Енергони даже помня.
    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

      помня ПАТкИ , ЕЛТОСИ , Енрони ...
      Още малко ще кажеш, че Фани Мей и Фреди Мак са ти били комшии

      Не се сдържах, моабет да става

      Коментар


      • Бачкам в ип топ трейдър, хаха.
        просто показвам, че е имало и инвестиции на бфб, които са изкарали повече. А ти знаеш ли някой, който е инвестирал само в злато и нищо друго през последните 20 години?
        И сега ще ти кажа как аз успях да зануля физическо злато - загубих си пръстена, също и знам за доста хора, които ги обраха и им занулиха златото.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

          Ок, просто си се изразил неясно за мен и не съм те разбрал. Ти сравняваш бфб със златото, понеже в бъдеще ще има фонд, свързан със златото на бфб, следователно златото е част от бфб! Не го приемам това, но ок. За последните 20 години златото е поскъпнало с 400%, нали така. Ами примерно софарма е донесла 500%, следователно, леко си се подвел.
          п.с. неохим се повишава от 1 до 25 лева сега. Албена от 6 на 30 и така.
          Да не бачкаш за някой ИП ? , щото тука останаха такива които постоянно печелят, нищо че пазара на БФБ пада вече 3 години .

          помня ПАТкИ , ЕЛТОСИ , Енрони ... И още вероятно ще има, но не познавам някой който се е занулил с физическо злато
          Last edited by MrSi; 24.06.2020, 22:05.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Много харесвам такива дето едно че не четат какво е написано, друго че си пишат уж нещо си без да кажат нищо. А обосновка с нещо по ликвидно да дадеш ?
            Къде съм казал че ЩЕ бъде най печелившия актив и в бъдеще ?
            А и специално за теб подчертавам това което съм написал.
            Което не подлежи на никакво съмнение за 5, 10 и 15г. период, а и за 20г история на бфб.
            Ок, просто си се изразил неясно за мен и не съм те разбрал. Ти сравняваш бфб със златото, понеже в бъдеще ще има фонд, свързан със златото на бфб, следователно златото е част от бфб! Не го приемам това, но ок. За последните 20 години златото е поскъпнало с 400%, нали така. Ами примерно софарма е донесла 500%, следователно, леко си се подвел.
            п.с. неохим се повишава от 1 до 25 лева сега. Албена от 6 на 30 и така.
            Last edited by top; 24.06.2020, 14:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

              Ти май имаш кристална топка, щом знаеш, че златото ще е с най-добра възвращаемост. А ако си имал предвид, че е било с най добра възвращаемост, пак не си коректен.
              Много харесвам такива дето едно че не четат какво е написано, друго че си пишат уж нещо си без да кажат нищо. А обосновка с нещо по ликвидно да дадеш ?
              Къде съм казал че ЩЕ бъде най печелившия актив и в бъдеще ?
              А и специално за теб подчертавам това което съм написал.
              Което не подлежи на никакво съмнение за 5, 10 и 15г. период, а и за 20г история на бфб.

              А и с оглед на представянето на бфб - това е не само най логичния актив за хедж и диверсификация, а и с най добра възвращаемост.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Aз лично не бих сложил нищо в него, понеже имам експозиция навън и съм включил и бфб в сметките за това колко искам като %.
                Но идеята на експат е много добра и само може да им пожелаем успех.
                Това би могло да привлече ( дано) доста дребосъци притеснени за кеша си, които сега са извън пазара, не им се занимава/нямат време с търговия чужбина и не им харесват сарафите на жълто с техните луди спредове. А веднъж дошли на бфб..може и на друго да посегнат.
                А и с оглед на представянето на бфб - това е не само най логичния актив за хедж и диверсификация, а и с най добра възвращаемост. Сигурен при това, няма как мажовци да го точат, разводняват или фалирват.
                Ти май имаш кристална топка, щом знаеш, че златото ще е с най-добра възвращаемост. А ако си имал предвид, че е било с най добра възвращаемост, пак не си коректен.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                  Тайминга нещо със закъснение
                  Не може да бъдеш толкова сигурен в това, освен ако имаш надеждна кристална топка, ма надали...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение
                    Фонд, който инвестира във фонд, който инвестира в etf, който инвестира във фючърси. Доста посредници има по веригата. Май само злато няма да има.
                    Aз лично не бих сложил нищо в него, понеже имам експозиция навън и съм включил и бфб в сметките за това колко искам като %.
                    Но идеята на експат е много добра и само може да им пожелаем успех.
                    Това би могло да привлече ( дано) доста дребосъци притеснени за кеша си, които сега са извън пазара, не им се занимава/нямат време с търговия чужбина и не им харесват сарафите на жълто с техните луди спредове. А веднъж дошли на бфб..може и на друго да посегнат.
                    А и с оглед на представянето на бфб - това е не само най логичния актив за хедж и диверсификация, а и с най добра възвращаемост. Сигурен при това, няма как мажовци да го точат, разводняват или фалирват.

                    Коментар


                    • Тайминга нещо със закъснение

                      Коментар


                      • а няма ли опасност централните банки да почнат с разпродажба на златните резерви? Закъсали покрай кризата, страни разчитащи предимно на петрол за закърпване на бюджета като Русия и камиларите ..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          1. Инвестиции в злато: стартираме нов фонд – Експат Голд Фонд, който ще се търгува на Българска фондова борса
                          Много анализатори по света прогнозират поскъпване на златото от сегашните 1,763 долара – дори до нива от 2,000 – 3,000 долара за тройунция. Ние смятаме, че е възможно да има съществено поскъпване по няколко причини:
                          • Ако има опасност от висока инфлация по света вследствие на голямото печатане на пари – засега печатане има, инфлация няма
                          • Ако се усили цялостното усещане за риск по света – със или без пандемия, времената са рискови и инвеститорите са притеснени
                          • Ако продължи политиката на много ниски лихви – засега не се очертават повишения на лихвите никъде по света
                          • Ако централните банки продължат да увеличават своите златни резерви – това се случва в момента
                          Новият фонд в момента е в процес на лицензиране. Експозиция към този клас активи и в момента реализираме чрез фондове за физическо злато по света. Подходящо е неголяма част от спестяванията на всеки инвеститор да се насочат към злато.
                          3000 : D няма начин скоро да стане. 2000 - 2200 би бил грандиозен успех за биковете в жълто. Фондовете тежат много като такси и спред, но са по - достъпен и гъвкав инструмент. Успех на новото начинание, тук поне правят нещо за развитието на БФБ!
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Фонд, който инвестира във фонд, който инвестира в etf, който инвестира във фючърси. Доста посредници има по веригата. Май само злато няма да има.

                            Коментар


                            • 1. Инвестиции в злато: стартираме нов фонд – Експат Голд Фонд, който ще се търгува на Българска фондова борса
                              Много анализатори по света прогнозират поскъпване на златото от сегашните 1,763 долара – дори до нива от 2,000 – 3,000 долара за тройунция. Ние смятаме, че е възможно да има съществено поскъпване по няколко причини:
                              • Ако има опасност от висока инфлация по света вследствие на голямото печатане на пари – засега печатане има, инфлация няма
                              • Ако се усили цялостното усещане за риск по света – със или без пандемия, времената са рискови и инвеститорите са притеснени
                              • Ако продължи политиката на много ниски лихви – засега не се очертават повишения на лихвите никъде по света
                              • Ако централните банки продължат да увеличават своите златни резерви – това се случва в момента
                              Новият фонд в момента е в процес на лицензиране. Експозиция към този клас активи и в момента реализираме чрез фондове за физическо злато по света. Подходящо е неголяма част от спестяванията на всеки инвеститор да се насочат към злато.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Знаем те тебе че имаш някаква тръпка към Алианц, сигурно още от 2008 когато са продали първи. Аз не мисля така - за мен са измежду най некадърните сред останалите наши ПФ некадърници. То и резултатите им го потвърждават.
                                Ами те бяха основния държател на тази акция и ако е имала някакви стабилни качвания е благодарение на Алианц... От три години спряха да подпират БФБ а от две почнаха да продават...Лошите резултати се държат главно на това че спряха да пълнат спекулантите на БФБ и нашата омраза сега се изправя срещу тях....Нали разбираш че сега при тях има над 70 % реални пари докато при другите имагинерни суми ....и 20 ,30 % кеш....
                                При тегленията тази година изпитват трудности да покриват НОИ...

                                Иначе спомените ми са за 2 лв безплатни акции в близките 7 години.....на Хиката...

                                Коментар

                                Working...
                                X