IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво и успех!

    https://gold.expat.bg/

    Коментар


    • Нещата са на кантар вече,- ха да тръгне и да се връща вече махалото!

      пп. -и още една поДправка;- наличните никога не са били на такъв % от портфейла
      Парични наличности и вземания 347867 0,00% 3,50%

      -"28,01,2021,
      Издадени дялове 11 836 497
      Поръчани дялове за издаване в сетълмент 140 000
      Поръчани дялове за обратно изкупуване 130 000
      Общо дялове 11 846 497
      "

      пп. -и макар да не съм в темата, дали новото ръководство на БФБ начело с Муравенов, не ни готвят и нови предложения за бройката в представителния SOFIX.
      Ye i ще бъде щипчицата мерудийка в сушицата ни от вкисналите ни представители
      Last edited by inta53; 31.01.2021, 10:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Не е ОББ премиум. Говоря покупки за 10М от Октомври насам. Не знам кой е точно, само знам че е ДФ. Не ми е важно кой е точно, а принципа на който действа. Класически смарт мъни които правят ботъм фишинг. Евала му! Първите печелят най-много!
        10м са много пари... казваш? Ако въобще Инак си лапнал 2 лафа колкото да позалъжеш цацата да ти вдига позициите, ама вече не е 2007-а.

        Коментар


        • Не е ОББ премиум. Говоря покупки за 10М от Октомври насам. Не знам кой е точно, само знам че е ДФ. Не ми е важно кой е точно, а принципа на който действа. Класически смарт мъни които правят ботъм фишинг. Евала му! Първите печелят най-много!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

            Кой е този ДФ, за който мислиш, че купува за над 10 млн. лв?
            ДФ "ОББ Премиум Акции"
            https://www.ubb.bg/attachments/Produ...PA-03-2020.pdf

            ВОДЕЩИ ВЛОЖЕНИЯ /ТОП 5/ВИДСТАРА ПЛАНИНА ХОЛД АДДЯЛОВАДВАНС ТЕРАФОНД АДСИЦДЯЛОВФОНД ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ БЪЛГАРИЯ АДСИЦДЯЛОВСОФАРМА ИМОТИ АДСИЦДЯЛОВСОФАРМА ТРЕЙДИНГ АДДЯЛОВОБЩО ТОП 528.57%

            От март 2020, сега не намирам по-ново

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение

              Кой е този ДФ, за който мислиш, че купува за над 10 млн. лв?
              ОББ
              Те от години ако си клиент на ОББ и влезеш в офиса и имаш няколко хил. лв. в сметката те оферират с оферта да прехвърлиш пари във фондовете им, показват ти доходността за последните години и т. н.
              целта им е да си спестят 0,4% лихва за свръхрезерви в централната банка и да вземат такса управление, примерно 3%

              Ето моя статия по въпроса от 2017 г.
              Защо българските банки агресивно предлагат договорни фондове?

              https://www.investor.bg/novini-i-ana...ondove-239659/

              Тенденцията не е спирала, а само се засилва

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                ПФ се оттеглят от БФБ от 2-3 г. и това е една от причините за стагнирането на пазара ни и тоталното му откъсване от положителните движения навън.
                Не слагай обаче всички инст. инвеститори под общ знаменатал. Има няколко КИС които купуват акции на БФБ. От Октомври имам лични наблюдения върху един ДФ който много упорито купува "на дънна" и досега е взел за над 10 млн. лв и продължава. В момента са с поне 20-25% положителна доходност от тогава. Мисля че тепърва се събуждат и други.. Фонда за акции на ОББ упорито расте напоследък. А той си е фактор - управлява средства колкото ЕТФ-а!
                ...

                Кой е този ДФ, за който мислиш, че купува за над 10 млн. лв?
                Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                  Не е въпроса в количеството дялове във фонда,той вече почти не е фактор на пазара.Въпроса е само ние форумците ли виждаме някакъв бъдещ възход на БФБ и защо институционалните инвеститори не го виждат,а напротив използват покачването за да излизат "по терлички" както спомена един виден наш колега тук?
                  ПФ се оттеглят от БФБ от 2-3 г. и това е една от причините за стагнирането на пазара ни и тоталното му откъсване от положителните движения навън.
                  Не слагай обаче всички инст. инвеститори под общ знаменатал. Има няколко КИС които купуват акции на БФБ. От Октомври имам лични наблюдения върху един ДФ който много упорито купува "на дънна" и досега е взел за над 10 млн. лв и продължава. В момента са с поне 20-25% положителна доходност от тогава. Мисля че тепърва се събуждат и други.. Фонда за акции на ОББ упорито расте напоследък. А той си е фактор - управлява средства колкото ЕТФ-а!


                  И между другото:
                  Поръчки за покупка на дялове (бр. дялове) 140 000
                  Това от вчера. Само дано днес пък някой да не ги дръпне обратно
                  Last edited by Батя; 29.01.2021, 10:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                    Не е въпроса в количеството дялове във фонда,той вече почти не е фактор на пазара.Въпроса е само ние форумците ли виждаме някакъв бъдещ възход на БФБ и защо институционалните инвеститори не го виждат,а напротив използват покачването за да излизат "по терлички" както спомена един виден наш колега тук?
                    Когато управляваш чужди пари те боли ....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                      Аз си мисля че новините за продажба на дялове не са никак лоши. ЕТФ-а купувайки докара Софка до връх . Най- после започнаха да продават качествено за да видим къде е дъното и да се приключва с няколко годишната мъка най-после.
                      Не е въпроса в количеството дялове във фонда,той вече почти не е фактор на пазара.Въпроса е само ние форумците ли виждаме някакъв бъдещ възход на БФБ и защо институционалните инвеститори не го виждат,а напротив използват покачването за да излизат "по терлички" както спомена един виден наш колега тук?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                        Аз си мисля че новините за продажба на дялове не са никак лоши. ЕТФ-а купувайки докара Софка до връх . Най- после започнаха да продават качествено за да видим къде е дъното и да се приключва с няколко годишната мъка най-после.
                        На Софикс 400 и цена на дяла 50 стинки, да ви е честито
                        Никиту Салама направи пари, вие загубихте и пряко, и косвено.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                          Тук очаквах записвания вече да има а пък то .........обратно изкупуване
                          Аз си мисля че новините за продажба на дялове не са никак лоши. ЕТФ-а купувайки докара Софка до връх . Най- после започнаха да продават качествено за да видим къде е дъното и да се приключва с няколко годишната мъка най-после.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

                            закопаха SOFIX, сега искат и GOLD ...яко
                            Кат сте шарани, що да не ви дооберат

                            Коментар



                            • От началото на февруари 2021 г. Expat Gold е достъпен на Българската фондова борса
                              https://www.dnes.bg/business/2021/01...o-i-kak.477987
                              Last edited by dici; 28.01.2021, 19:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение

                                Има го на сайта им, но на бфб още не е качен май
                                закопаха SOFIX, сега искат и GOLD ...яко

                                Коментар

                                Working...
                                X