IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
    Забелязва се и друга тенденция: с увеличаване на печалбите на фирмите, желанието им за делистване се увеличава, тъй като някак си внезьапно се изчерпва желанието за разпределяне на дивидент към някакви си там ... Но няма как да бъде различно положението при липса на КФН. Чакам през 2017 още отписвания от борсата.
    Ако една компания не иска да е публична да не е публична. Аз не виждам причина да държим една камара точени от мажоритарите боклуци, които всъщност свалят оценките и на читавите компании защото създават лошо име на всички.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nyankov Разгледай мнение
      За книгите на акционерите - това може да се случи, ако в закона се каже, че акционерните книги на всички публични дружества стават публично достояние и Централен Депозитар е задължен да осигури онлайн достъп до тях. Иначе отиваме в някакъв криминален сериал, в който ние няма как да участваме. Но дори и при такава хипотеза човек трябва да похарчи доста ресурси, за да размаскира замаскираните свързани с мажоритарите лица. А взаимните услуги и уговорки между големите играчи от типа "аз държа твой пакет от 15% пък ти дръж мой пакет от 12%" изобщо няма как да се усетят.
      Нищо криминално няма ако ви ги дадат от самите компании. Допреди няколко години си бяха публични, и можеше директно да се свалят от търговския регистър около общи събрания. Поне аз като съм ги разглеждал е доста елементарно да се схване кой къде какво държи и не е реален фрий флоут. Е нещата не са на 100% точни но в края на краищата процент отгоре или отдолу нямат голямо значение.

      Коментар


      • Колко е актива на фонда след днес?
        Треперят ли ви мартинките на тези дето се разпродавахте последни месеци и години Да не вземат да скочат акциите дето продадохте без пари и после да ви е яд цял живот
        Bulls on BSE

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
          Забелязва се и друга тенденция: с увеличаване на печалбите на фирмите, желанието им за делистване се увеличава, тъй като някак си внезьапно се изчерпва желанието за разпределяне на дивидент към някакви си там ... Но няма как да бъде различно положението при липса на КФН. Чакам през 2017 още отписвания от борсата.
          А. не се оплаквайте от делиствания и отписвания, когато цените на акции са без пари и Мажо решава, че е сега е момента да си вземе и цялата компания и да не се занимава с борса. Ниските цени са възможност за Мажоротарите или подарък по-точно, който всички Вие правите като си продавате акциите за без пари Така, че не се сърдете на никой който иска да вземе без пари, нещо което му се предотавя от пазара за без пари Тук оправдания не може да има, нито сръдни, аз пак ви казвам, НЕ ПРОДАВАЙТЕ НА 5-10-15 Г. ДЪНА! и няма да имате проблеми с мажоритари правещи скуиз-аут
          Bulls on BSE

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
            Забелязва се и друга тенденция: с увеличаване на печалбите на фирмите, желанието им за делистване се увеличава, тъй като някак си внезьапно се изчерпва желанието за разпределяне на дивидент към някакви си там ... Но няма как да бъде различно положението при липса на КФН. Чакам през 2017 още отписвания от борсата.
            Някои от тези компании просто виждаха че няма пазар който да оцени бизнеса та какво да правят на такава борса. При силен тренд нагоре и добра ликвидност ще е друга картина. Този ЕТФ може да се окаже спасителният пояс за нашата борса!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              намерете си книги на акционерите Аз лично залагам на средно под 50% от регистрирания фрий флоут, но при компаниите за които съм се интересувал както ще да го смятам излиза и под 20%.

              Друг е въпроса че при някой пък компании фрийй флоута може доста бързо да скочи - стига да има кой да купува от мажоритаря
              Забелязва се и друга тенденция: с увеличаване на печалбите на фирмите, желанието им за делистване се увеличава, тъй като някак си внезьапно се изчерпва желанието за разпределяне на дивидент към някакви си там ... Но няма как да бъде различно положението при липса на КФН. Чакам през 2017 още отписвания от борсата.
              “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                намерете си книги на акционерите Аз лично залагам на средно под 50% от регистрирания фрий флоут, но при компаниите за които съм се интересувал както ще да го смятам излиза и под 20%.

                Друг е въпроса че при някой пък компании фрийй флоута може доста бързо да скочи - стига да има кой да купува от мажоритаря
                За книгите на акционерите - това може да се случи, ако в закона се каже, че акционерните книги на всички публични дружества стават публично достояние и Централен Депозитар е задължен да осигури онлайн достъп до тях. Иначе отиваме в някакъв криминален сериал, в който ние няма как да участваме. Но дори и при такава хипотеза човек трябва да похарчи доста ресурси, за да размаскира замаскираните свързани с мажоритарите лица. А взаимните услуги и уговорки между големите играчи от типа "аз държа твой пакет от 15% пък ти дръж мой пакет от 12%" изобщо няма как да се усетят.

                Коментар


                • Ехее, кой му скочи така на фонда бе момци.. и едни сочни бидове се наредили..
                  Ще има май нова атака по пазара

                  Коментар


                  • Инвеститор с по-малко от един милион може спокойно да го броим за малък
                    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                      Колкото и да ми се иска няма как да се съглася с теб. Ще ти кажа само едно - без ликвидност няма да привлечем нито чужди инвеститори, нито ПФ, нито ДФ. Просто ще си цъкаме ние малките и това е

                      Един въпрос: какво значи малки? Според мен ние тук сме "хипер малки", а разните му измислени фондове нямат ресурс равняващ се и на един нормален западен малък инвеститор.
                      Защо сме хипер малки ли? Защото не е нормално да не можеш да влезеш в една позиция с 50 к. за един ден и след това да я продадеш пак за един ден без да причиниш флуктуации от порядъка на +- 20-30%. Смешно е.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Колкото и да ми се иска няма как да се съглася с теб. Ще ти кажа само едно - без ликвидност няма да привлечем нито чужди инвеститори, нито ПФ, нито ДФ. Просто ще си цъкаме ние малките и това е

                        Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        Да се включа и аз в този час . Тотално не съм съгласен с всички, че ликвидността е хубаво нещо на БФБ. Ликвидността дава предимство на по-големите, по-богатите и т.н., поне според мен. Може би 70-80% от печалбите си съм направил от 3 сделки тук - първата бе при Булленд /преди Еврохолдци да сложат ръка/, втората при СФАРМ, третата при Хима /не им помня хронологичния ред/. До този момент /без ликвидност/, за мен БФБ е единственото място /ако някой ми посочи друго такова, в която и да е област ще му бъда благодарен/, което съм срещал през живота си, в което по-бедния има предимство! Защо ли, еми кога някой би продал Булленд на 50 ст. при почти гарантирани дивиденти от по 10 ст., кога Л.П. би продал СФАРМ на 2 лв при много по-добри погазатели, кога Артио/ Абърдийн или както се казваше фонда би продал Хима на 60 ст. също при много по-добри коефициенти, ако имаше ликвидност ?!?!?!
                        Идеята ми е, както може би сте разбрали, че ликвидността е враг №1 за всички инвеститори и спекуланти на БФБ с по-малко от милион да кажем!
                        Аз предлагам да няма никаква ликвидност и когато някой по-голям пожелае да излиза, да разпродава ВИНАГИ на аукциони, а когато поиска да влиза да се случва същото!


                        П.П. Съжалявам за откровеността си, но трябва да има и различна гледна точка
                        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                        Коментар


                        • Да се включа и аз в този час . Тотално не съм съгласен с всички, че ликвидността е хубаво нещо на БФБ. Ликвидността дава предимство на по-големите, по-богатите и т.н., поне според мен. Може би 70-80% от печалбите си съм направил от 3 сделки тук - първата бе при Булленд /преди Еврохолдци да сложат ръка/, втората при СФАРМ, третата при Хима /не им помня хронологичния ред/. До този момент /без ликвидност/, за мен БФБ е единственото място /ако някой ми посочи друго такова, в която и да е област ще му бъда благодарен/, което съм срещал през живота си, в което по-бедния има предимство! Защо ли, еми кога някой би продал Булленд на 50 ст. при почти гарантирани дивиденти от по 10 ст., кога Л.П. би продал СФАРМ на 2 лв при много по-добри погазатели, кога Артио/ Абърдийн или както се казваше фонда би продал Хима на 60 ст. също при много по-добри коефициенти, ако имаше ликвидност ?!?!?!
                          Идеята ми е, както може би сте разбрали, че ликвидността е враг №1 за всички инвеститори и спекуланти на БФБ с по-малко от милион да кажем!
                          Аз предлагам да няма никаква ликвидност и когато някой по-голям пожелае да излиза, да разпродава ВИНАГИ на аукциони, а когато поиска да влиза да се случва същото!


                          П.П. Съжалявам за откровеността си, но трябва да има и различна гледна точка
                          Last edited by 15%; 04.10.2016, 04:18.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nyankov Разгледай мнение
                            Някой знае ли всъщност колко е free-float-a на акциите от SOFIX? Без акциите в регистър A на Централен Депозитар, без участията на пасивни институционални играчи (като пенсионите фондове) и без свързани с мажоритарите лица, които са маскирани като несвързани? Бих платил за такава информация...
                            Поздравления за фонда и начинанието, което сте предприели!Малко по-малко раздвижва клетата ни борса Да се надяваме, че няма да е нещо посредствено, а нещо което ще остане в историята на БФБ!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nyankov Разгледай мнение
                              Някой знае ли всъщност колко е free-float-a на акциите от SOFIX? Без акциите в регистър A на Централен Депозитар, без участията на пасивни институционални играчи (като пенсионите фондове) и без свързани с мажоритарите лица, които са маскирани като несвързани? Бих платил за такава информация...
                              намерете си книги на акционерите Аз лично залагам на средно под 50% от регистрирания фрий флоут, но при компаниите за които съм се интересувал както ще да го смятам излиза и под 20%.

                              Друг е въпроса че при някой пък компании фрийй флоута може доста бързо да скочи - стига да има кой да купува от мажоритаря

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Това, просто така ли го казвате или наистина не знаете колко е free-float-а?
                                Някой знае ли всъщност колко е free-float-a на акциите от SOFIX? Без акциите в регистър A на Централен Депозитар, без участията на пасивни институционални играчи (като пенсионите фондове) и без свързани с мажоритарите лица, които са маскирани като несвързани? Бих платил за такава информация...

                                Коментар

                                Working...
                                X