IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nyankov Разгледай мнение
    ETF-ът няма мандат да купува "евтино" или "скъпо", а да репликира максимално близко структурата на индекса.
    Сигурно мандата му е да купува скъпо и да продава евтино. С такова изказване няма да си докарате подкрепа.

    Коментар


    • Уважаеми Г-н Василев,
      Наскоро си спомних един идиом ("Put money where mouth is!"), та във връзка с него имам един въпрос лично към вас: Колко дяла на Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF имате вие лично и семейството Ви? Благодаря Ви предварително и желая да кажа, че не се съмнявам ни най-малко в успеха на фонда Ви.
      С Уважение,
      Alee

      ПС: Нямам.
      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

      Коментар


      • Мисля, че е ребалансиране. Вижте и другите покупки. А чух и мнение, че е възможно още някоя замяна на СФАРМ->БГХ от ПФ.

        Коментар


        • А може и да са купили а някой ПФ да е продал

          Защото тея пари за 20млн дяла трябва да дойдат от някъде

          А и само софарми минаха - нищо друго - или поне не в такива големи обеми

          Коментар


          • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
            Хехе вчера купувахте на 7 мцх при положение че можехте и на по ниска цена днес продавахте на 6-6.3 как да са купи дялове от вас човек. Ама така то като не ви интересува цената на която купувате а само теглата. Да видим как ще следвате като извадят една и вкарат друга компания в индекса ми е много интересно.
            ще следват, с някой друг милион назад - що да не следват?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
              оборота по софарма бе над 5 млн лв, няма как да е само този фонд
              абе изтъргува се 1,6% от капитала покрай тоз пакет ... играха и много спекуланти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivivanov.bg Разгледай мнение
                май някой разтовари .... 1/2 от записаните преди дни дялове
                E ще видите кое как е, ама нали най мразя израза "Аз казах ли Ви?!".

                Най-много ми харесва покупката и продажбата на гише как се оформя на NAV, а останалите след мен да го ду...
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Хехе вчера купувахте на 7 мцх при положение че можехте и на по ниска цена днес продавахте на 6-6.3 как да са купи дялове от вас човек. Ама така то като не ви интересува цената на която купувате а само теглата. Да видим как ще следвате като извадят една и вкарат друга компания в индекса ми е много интересно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    той е ,кой друг?
                    оборота по софарма бе над 5 млн лв, няма как да е само този фонд

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от realista Разгледай мнение
                      По важния въпрос е ако е той, защо е продал? Може и да не е той.
                      той е ,кой друг?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        Никиту купи на 2.80 и продаде на 2.51 - 600 хилки назад - ама не той, а фонда.
                        Тази схема на този фонд не е за нас - който иска да държи там дялове.
                        По важния въпрос е ако е той, защо е продал? Може и да не е той.

                        Коментар


                        • Никиту купи на 2.80 и продаде на 2.51 - 600 хилки назад - ама не той, а фонда.
                          Тази схема на този фонд не е за нас - който иска да държи там дялове.

                          Коментар


                          • май някой разтовари .... 1/2 от записаните преди дни дялове

                            Коментар


                            • 10,000 дяла разлика

                              Първоначално изпратено от Dimov Разгледай мнение
                              Аз искам само да попитам от къде идва разликата в броя на дяловете в сайта на БФБ и тези на Експат. Има разминаване от 10 000 бр.
                              Благодаря предварително
                              Някой инвеститор е с временно закъснял сетълмънт. Не е проблем.

                              Коментар


                              • И тук ще постна мнението си от темата за Сфарм :

                                Според мен, това което се случва е, че ЕТФ промени доста играта на БФБ.

                                Тъй като темата е за Сфарм - преди дни теглото и в индекса бе по-голямо.
                                Но по-малки компании като Хика, Ст планина, Мсх ...., поради неликвидност и липса на големи пакети нараснаха с доста проценти като цена - съответно и теглото им в индекса. И понеже ЕТФ трябва механично да следва Софикс, той непрекъснато ще трябва да ребалансира.

                                И ако доскоро беше малък като активи, сега вече ще бъде основен играч на пазара.
                                Той не се интересува от фундамент, отчети и т.н.
                                Занапред всяко движение на цените ще се мултиплицира и в двете посоки.
                                Искахме ликвидност на БФБ - ще я получим

                                И според мен това се случва сега при Сфарм и Хим - ако не намери кой да им купи излишните пакети, ЕТФ започва да ръси на пазар.

                                А я си представете ако активите му станат 100 млн....

                                Това е нова реалност на БФБ и играта вече е друга.

                                Коментар

                                Working...
                                X