IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

    Други хора могат единствено тази да отварят . Ами чистене на кеш, кукита и т.н не съм сигурен до колко ще помогне обаче. Чак затрих и преинсталирах браузъра за да мога да ги виждам темите
    Добър съвет. мерси!
    Не препоръчвам никому нищо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Nikodim Разгледай мнение
      Приятел пита: "защо не мога да отворя тази страница. излиза ми съобщение:"страницата не може да бъде намерена" "
      Други хора могат единствено тази да отварят . Ами чистене на кеш, кукита и т.н не съм сигурен до колко ще помогне обаче. Чак затрих и преинсталирах браузъра за да мога да ги виждам темите

      Коментар


      • Приятел пита: "защо не мога да отворя тази страница. излиза ми съобщение:"страницата не може да бъде намерена" "
        Не препоръчвам никому нищо.

        Коментар


        • И в петък никви не са купували. само не разбирам по принцип сетълмента на дяловете колко време е защото тия 40К ги тътрят от 21ви. Айде хаирлия да е тая седмица.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

            ще следват - дедовия
            купуват скъпо и продават евтино, това е съдбата им
            Те си го знаят.....
            да му мислят пенсионерите....
            Ама и те не са глупави....ако излъжат някой чужденец ,това ще е тяхното упражнение да прехвърлят горещия картоф.....
            та оставя да му мислят последните останали.....
            Но дотогава има много време....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              [ATTACH=CONFIG]n3144991[/ATTACH]

              Да снимки от собствения комп - крива работа!
              Ползвам графиката на един сайт който не е обновяван от 10г и пак е по-добре от нашия....
              Наистина с толкова кеш ще им е трудно да следват. Например ако тръгнат СФАРМ и МБАТ, които са с големи тегла в СОФИКС, а те не са допълнили от тях - ще се усети.
              ще следват - дедовия
              купуват скъпо и продават евтино, това е съдбата им

              Коментар


              • Click image for larger version

Name:	Screenshot (05h 52m 45s).jpg
Views:	1
Size:	14.6 КБ
ID:	3144991


                Да снимки от собствения комп - крива работа!
                Ползвам графиката на един сайт който не е обновяван от 10г и пак е по-добре от нашия....
                Наистина с толкова кеш ще им е трудно да следват. Например ако тръгнат СФАРМ и МБАТ, които са с големи тегла в СОФИКС, а те не са допълнили от тях - ще се усети.

                Коментар


                • Дааа, ама като беше с 2 млн.лв беше на същите цени като и при 22 млн.лв, какво точно се случва, ще има ли ръст или ще гризнем (те), отново дръвчето!!! ??

                  Къде е инфраструктурата на капиталовия ни пазар, къде е реалността!!?? Какви са мажоритарите, на 90% боклук(junk), нищо общо с реална борса!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                    Затова писах, че не са длъжни нищо да правят с парите в момента. Имат от всички акции копират софикс
                    Доколко го копират е въпросът

                    п.п. Това със снимките си е яко извън пътя!
                    Last edited by BSEtrader; 28.11.2016, 01:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Наложих акциите на 5 милиона на 5,55 на всички който не са попълнени и получих хубави цени за покупка.....
                      какви суми трябва да държи в кеш такъв фонд....?
                      И още за последно ,скоро говорих с един от великите менинджъри на ИП ....той каза следното
                      Нека балансира акциите и коефицентите ,па ще видим ако пуснат Софикс на късо дотогава.....?
                      Според документите фонда трябва да има най-малко 5% кеш и най-много 30%. Затова писах, че не са длъжни нищо да правят с парите в момента. Имат от всички акции копират софикс, освен ако ПФ не искат да продадат акции на по-високи цени и да накарат фонда с техните пари да купят пак техни акции ама на по-високи цени. Не съм се замислял дали има полза от подобна гимнастика. А иначе иам 4-5 дружества които са по-добри за продажба от фонда и така ще могат да бъдат гъвкави иначе си излизат от регулацията които сами са си наложили и трябжа да дават обяснение на КФН със срокове до кога това ще бъде раьрешено като проблем.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Моделирах Фонда при 100% купени акции и балансирани по тегло....
                        Може и да греша но разликата е някъде около милион....и то при покупки при днешните цени....а те не бяха най високите ...
                        Така че ако няма нов кеш.....
                        А ако има тегления...
                        Не е препоръка...
                        Тук причината за влизане не е толкова максимална доходност. Ако искаш максимална доходност има и по-рискови активи за инвестиране. Когато почне да пада обаче тук скоростта ще е по-малка от тази на отделните акции или поне по-ниска от тази на най-силно подскочилите, пък и ще може да се излезе.


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Моделирах Фонда при 100% купени акции и балансирани по тегло....
                          Може и да греша но разликата е някъде около милион....и то при покупки при днешните цени....а те не бяха най високите ...
                          Така че ако няма нов кеш.....
                          А ако има тегления...
                          Не е препоръка...
                          Докато смятате SOFIX си расте ...
                          мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Eй това можеш ли да го обясниш, щото аз не можах да те разбера.
                            Моделирах Фонда при 100% купени акции и балансирани по тегло....
                            Може и да греша но разликата е някъде около милион....и то при покупки при днешните цени....а те не бяха най високите ...
                            Така че ако няма нов кеш.....
                            А ако има тегления...
                            Не е препоръка...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              На мен пазара ми харесва. Расте без участие на фонда. Тоест вече има достатъчно самостоятелна сила. Така погледнато воя на няколко дребни спекуланти играещи за рейднж е без значение. Даже ми харесва. Добре е дребосъците да са на кеш. Не само фонда ще подкрепя пазара при неговият ръст.
                              В момента повечето са на акции от поите познати...
                              А тези който не са гледат как ще действа фонда при максимум цени за купуване а минимум цени на фонда....
                              софикса е 550 а фонда е 1,078 ...
                              расте защото няколко хитреци чакат фонда да играе дойна крава......
                              Или другата седмица ще влязат много кеш във фонда или минаваме в режим всеки се спасява самосиндикално и тези хитреците който качват маркета ще бъдат първите продали..........
                              А това дали реват за рейндж ,не аз гледам коба и чакам момент за влизане в Коба/комерсбанк/след като съм продал 10% отгоре на днешните цени....основния пакет ...
                              Ти какво чакаш....Софикс 700...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Наложих акциите на 5 милиона на 5,55 на всички който не са попълнени и получих хубави цени за покупка....
                                Eй това можеш ли да го обясниш, щото аз не можах да те разбера.

                                Коментар

                                Working...
                                X