IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

    г-н Василев, явно ви извикаха на вечеря точно за моя въпрос, да опитам пак:
    Утре влизаме във втората "празнична" половина от последния месец на годината, та надявате ли се все още на подкрепа от останалите големи на БФБ?
    Защо Лондон точно пред брекзит и всички негативи след него? Надявате се БГ общността там да покаже носталгия? Останах с впечатление че г-н Янков бе по-навит за Германия....


    отговора може и на лични
    Уважаеми Тони,

    Защо Лондон? Това е намерението ни в момента, защото традиционно Лондон е най-големият център за търговия за глобалните развиващи се пазари. Ако намерим аргументи, може да се насочим към друга борса. Но към днешна дата е Лондон. Пък и пишат ли ни се документи на други езици...?

    Поздрави, Николай

    Коментар


    • Видяхте ли ! Пък вие само ривете ! Всичко ще си дойде на мястото

      Коментар


      • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
        HVAR
        Дали някой не освободи кинти за покупка ... ще наблюдавам едни две-три книжа днес-утре ...
        Кюфте и при Велграф ...
        Корекцията може и да се отложи ...
        Last edited by Protokol; 15.12.2016, 16:34.
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • HVAR

          Коментар


          • Опа, Холдинг Варна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

              Аз преставам да пиша в тази тема. Просто няма смисъл. Последно отговарям на теб и това не е заяждане.
              Точно ти няколко мнения надолу рева що фонда не репликирал Софикс напълно. Дадох ти пример, че и други фондове не репликират напълно индекса. Отделно при положение, че има 40% + 5% правило + наличности в кеш този фонд, как аджеба фонда да репликира СОФИКС напълно? Ти знаеш ли колко не знаешИли толкова знаеш, че всъщност нищо не знаеш, макар, че провила ти е на знаещ...

              Отделно тука има един трол - птицата, дет се изс*ра постоянно в няколко теми, ей така, има и други един лъки, да не изброявам. Изглежда това сте хора, дето нямате пукната акция и/или пари и ви е яд, че другите правят некой леф в момента. Друго обяснение нямам - проста човешка злоба + комбинация от селска простотия и липса на знания.

              Правете квото искате тролове. То верно най-правилната стратегия е да не отговаряш на такива селски субекти.
              Нямам представа, кое е толкова сложно за разбиране? Фондът е длъжен пасивно да репликира индекса в рамките на законовите ограничения, а той не прави това. Избрал си е едни в акции, в които е инвестиран много над необходимото по правилата на фонда и по законите, а в други почти не е инвестиран, незнайно защо. Това се нарича дискреция, а не пасивно управление. Това прави фонда от съвсем различен тип и като го купуваш ти купуваш нещо различно от Софикс.
              Обидите ти няма да ги коментирам. Дано си ме разбрал този път.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Птица Разгледай мнение
                тук информацията още не може да се оправи, та камо ли ефективност да се гони, какъв ще е ефекта от фонда,
                ще се наместят нещата ................ бях писал, че сме държава с ориенталска нагласа и нещата се случват бавно и постфактум...

                учудвам, че чак сега от фонда са изпратили запитване до "Европата" относно ограниченията и трябва ли да се спазват когато има ЕТФ върху индекс

                мисля, че тези уточнения трябва да се направят преди ЕТФ-а да стартира, а едва вчера никиту обяви, че сега направили запитване

                смятам, че от фонда едва сега се учат и е нормално те също да са неориентирани и да се лутат ................ слабата им подготовка наслагва напрежение...

                ще стане работата, ама не се знае кога и как
                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от _1912_ Разгледай мнение

                  напълно прав е знаещия

                  толерантен съм към ЕТФ върху софикс и не веднъж съм апелирал да се спрат нападките по фонда и личностите които го управляват (да не се припомнят постоянно техни стари грешни действия), но още от първия ден никитата трябваше ясно да заявят, че:

                  - ЕТФ-а върху софикс не е софикс и доходността ще се различава

                  гледаш, че фонда стана на почти 3 месеца, а

                  - още не могат да се изяснят сроковете в които ще се изразходва постъпилия кеш

                  - още не са обяснили от фонда, че доходността на ЕТФ няма да бъде такава каквато е на Софикс и респективно при спад на Софикс ЕТФ ще спада с по-малки темпове защото не го копира

                  - наличието на кеш изнервя шепата спекуланти които имат да продават там където фонда ще купува

                  не препоръка --- имам само ХИМ от акциите в ЕТФ-а
                  Даа, такива фондове са ефективни на развитите капиталови пазари, тук информацията още не може да се оправи, та камо ли ефективност да се гони, какъв ще е ефекта от фонда, след като не купува бъдеще, купува проценти на и тегла в един не развит и почти паразитен капиталов пазар !!!

                  характеристиките за да се квалифицира така този пазар са в учебника по финансово посредничество!!! И така !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                    Аз преставам да пиша в тази тема. Просто няма смисъл. Последно отговарям на теб и това не е заяждане.
                    Точно ти няколко мнения надолу рева що фонда не репликирал Софикс напълно. Дадох ти пример, че и други фондове не репликират напълно индекса. Отделно при положение, че има 40% + 5% правило + наличности в кеш този фонд, как аджеба фонда да репликира СОФИКС напълно? Ти знаеш ли колко не знаешИли толкова знаеш, че всъщност нищо не знаеш, макар, че провила ти е на знаещ...

                    Отделно тука има един трол - птицата, дет се изс*ра постоянно в няколко теми, ей така, има и други един лъки, да не изброявам. Изглежда това сте хора, дето нямате пукната акция и/или пари и ви е яд, че другите правят некой леф в момента. Друго обяснение нямам - проста човешка злоба + комбинация от селска простотия и липса на знания.

                    Правете квото искате тролове. То верно най-правилната стратегия е да не отговаряш на такива селски субекти.
                    напълно прав е знаещия

                    толерантен съм към ЕТФ върху софикс и не веднъж съм апелирал да се спрат нападките по фонда и личностите които го управляват (да не се припомнят постоянно техни стари грешни действия), но още от първия ден никитата трябваше ясно да заявят, че:

                    - ЕТФ-а върху софикс не е софикс и доходността ще се различава

                    гледаш, че фонда стана на почти 3 месеца, а

                    - още не могат да се изяснят сроковете в които ще се изразходва постъпилия кеш

                    - още не са обяснили от фонда, че доходността на ЕТФ няма да бъде такава каквато е на Софикс и респективно при спад на Софикс ЕТФ ще спада с по-малки темпове защото не го копира

                    - наличието на кеш изнервя шепата спекуланти които имат да продават там където фонда ще купува

                    не препоръка --- имам само ХИМ от акциите в ЕТФ-а
                    НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

                      Аз преставам да пиша в тази тема. Просто няма смисъл. Последно отговарям на теб и това не е заяждане.
                      Точно ти няколко мнения надолу рева що фонда не репликирал Софикс напълно. Дадох ти пример, че и други фондове не репликират напълно индекса. Отделно при положение, че има 40% + 5% правило + наличности в кеш този фонд, как аджеба фонда да репликира СОФИКС напълно? Ти знаеш ли колко не знаешИли толкова знаеш, че всъщност нищо не знаеш, макар, че провила ти е на знаещ...

                      Отделно тука има един трол - птицата, дет се изс*ра постоянно в няколко теми, ей така, има и други един лъки, да не изброявам. Изглежда това сте хора, дето нямате пукната акция и/или пари и ви е яд, че другите правят некой леф в момента. Друго обяснение нямам - проста човешка злоба + комбинация от селска простотия и липса на знания.

                      Правете квото искате тролове. То верно най-правилната стратегия е да не отговаряш на такива селски субекти.
                      О, аз имам много акции, само че не в ETF-a, повярвай ми хората тук ме познават от достатъчно време, за да знаят кой е трол и кой не. За парите няма да го коментирам - смешно ми е Самият факт, че давам практически съвети какво точно трябва да направи фонда, говори, че аз отлично познавам механизмите на такива фондове, именно защото инвестирам в такива. Не в България, разбира се!
                      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                      не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

                        Не знам с какво ни беше полезно това включване като си имаме правила на български на нашия ЕТФ и говорим за него, а не по принцип.
                        Аз преставам да пиша в тази тема. Просто няма смисъл. Последно отговарям на теб и това не е заяждане.
                        Точно ти няколко мнения надолу рева що фонда не репликирал Софикс напълно. Дадох ти пример, че и други фондове не репликират напълно индекса. Отделно при положение, че има 40% + 5% правило + наличности в кеш този фонд, как аджеба фонда да репликира СОФИКС напълно? Ти знаеш ли колко не знаешИли толкова знаеш, че всъщност нищо не знаеш, макар, че провила ти е на знаещ...

                        Отделно тука има един трол - птицата, дет се изс*ра постоянно в няколко теми, ей така, има и други един лъки, да не изброявам. Изглежда това сте хора, дето нямате пукната акция и/или пари и ви е яд, че другите правят некой леф в момента. Друго обяснение нямам - проста човешка злоба + комбинация от селска простотия и липса на знания.

                        Правете квото искате тролове. То верно най-правилната стратегия е да не отговаряш на такива селски субекти.
                        Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                          Кво става тук нали всичко бе ток и жица
                          Аз не мога за разбера критиките. Ограничения да инвестира над 5% и макс в една позиция 10% си го пише. Държат кеш което в момента не е лоша стратегия и имат малко от Холдинг Варна които са пътници най вероятно от Март. Имаме Добър ръст на БФБ и е хубаво да успокоим тренда малко.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                            Усещам нездравословен песимизъм и липса на доверие в управлението на фонда. Спрете се бе хора!
                            Кво става тук нали всичко бе ток и жица

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                              Усещам нездравословен песимизъм и липса на доверие в управлението на фонда. Спрете се бе хора!
                              това е най-характерната черта на българскина нека пишат хората, имат нужда от трибуна

                              Коментар


                              • Усещам нездравословен песимизъм и липса на доверие в управлението на фонда. Спрете се бе хора!
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X