IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добре де, приемаме, че са се усетили благодарение на форума за двете групи и затова бяха тези премятания насам натам (първо на М+С и Старата планина, а после Монбат, Адванс и Албена). Ами ако днес са купили Албена и Монбат обратно, същите които продадоха онзи ден, само че малко по-скъпо, какво ще обясняваме тогава. Не спират да ме изненадват експатци.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

      Монти, пак ли да ти обяснявам, че няма как този фонд да е с по малко от 30% кеш, ако иска да отговаря на законовите ограничения по отношение на експозициите над 5%!
      Ама моля ти се ,недей да ми обясняваш на мен ,обясни го на Василев и Янков...
      Аз цитирам само техни думи от разговорите до сега...
      Нещо с Василев влезна в конфронтация и мен ме взе за боксова круша...
      НалЕ....че може да не съм боксова круша а боксьор....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Така де...
        Господин Янков обяви че няма да държат много кеш,повече от 5%....през есента ..
        Господин Василев обяви че няма да имат повече от 20 % кеш .,преди 10 дни...
        Само че фонда изобщо не отговаря на Софикс ...
        ама никак ...
        В момента над 50 % от позициите не са балансирани....
        А вие задавате въпроси що да се балансират....
        Ами що да се балансират ,къде пише че требва....
        В малките букви пише че може и без някой позиции ,някой да не са пълни ,някой пък свръхпълни,други днес пълни ,утре празни , ....
        Монти, стига де. Сто колеги ти казаха, че проблемът е в регулациите. Предполагам, че и от Експат не са знаели за тях. Явно наитина няма как да се получи този ETF.....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

          Монти е прав!!!! Всъщност нарушение е ако имат над 30% кеш! и понеже си доказваме тука с цитати, ето един и от мен - Правила на фонда: i) Във всеки един момент 70% от активите на Фонда да бъдат в акции и права, съставляващи Референтния индекс, освен в следните случаи:
           При диспропорционално голямо записване на нови дялове на Фонда срещу парични средства на първичен пазар;
           При диспропорционално голямо обратно изкупуване на нови дялове на Фонда срещу парични средства на първичен пазар;
          Така де...
          Господин Янков обяви че няма да държат много кеш,повече от 5%....през есента ..
          Господин Василев обяви че няма да имат повече от 20 % кеш .,преди 10 дни...
          Само че фонда изобщо не отговаря на Софикс ...
          ама никак ...
          В момента над 50 % от позициите не са балансирани....
          А вие задавате въпроси що да се балансират....
          Ами що да се балансират ,къде пише че требва....
          В малките букви пише че може и без някой позиции ,някой да не са пълни ,някой пък свръхпълни,други днес пълни ,утре празни , ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

            Колеги,
            Не съм сигурен, че успявам в дълбочина да прозра във всичките ви разсъждения. Но ви уверявам, че не сме правили никакви нарушения от рода на да инвестираме в непозволени инструменти и т.н. Или пък да имаме конфликт на интереси.
            Поздрави, Н
            Г-н Васлиев, когато обавихте преди седмици, че сте влезнали в регулациите неволна грешка ли беше или нямахте идея за регулациите на ниво група (които покрихте сега)?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

              Монти, пак ли да ти обяснявам, че няма как този фонд да е с по малко от 30% кеш, ако иска да отговаря на законовите ограничения по отношение на експозициите над 5%!
              Монти е прав!!!! Всъщност нарушение е ако имат над 30% кеш! и понеже си доказваме тука с цитати, ето един и от мен - Правила на фонда: i) Във всеки един момент 70% от активите на Фонда да бъдат в акции и права, съставляващи Референтния индекс, освен в следните случаи:
               При диспропорционално голямо записване на нови дялове на Фонда срещу парични средства на първичен пазар;
               При диспропорционално голямо обратно изкупуване на нови дялове на Фонда срещу парични средства на първичен пазар;
              IM d best

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                Всичко е нормално ,господин Василем ,приемаме вашите думи ,че колежката си изпълни перфектно задачата ,само че има след това някакви сделки по няколко милиона ,без причина...гледам атерата е на полувина продадена ,монбат , албенката ...и кеша на почти 30%...
                После какво ще правиме....ще купуваме пак същите акции за да не стоИте без работа...
                Монти, пак ли да ти обяснявам, че няма как този фонд да е с по малко от 30% кеш, ако иска да отговаря на законовите ограничения по отношение на експозициите над 5%!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                  Колеги,
                  Не съм сигурен, че успявам в дълбочина да прозра във всичките ви разсъждения. Но ви уверявам, че не сме правили никакви нарушения от рода на да инвестираме в непозволени инструменти и т.н. Или пък да имаме конфликт на интереси.
                  Поздрави, Н
                  Всичко е нормално ,господин Василем ,приемаме вашите думи ,че колежката си изпълни перфектно задачата ,само че има след това някакви сделки по няколко милиона ,без причина...гледам атерата е на полувина продадена ,монбат , албенката ...и кеша на почти 30%...
                  После какво ще правиме....ще купуваме пак същите акции за да не стоИте без работа...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                    последно по темата... причинно-следствени връзки

                    ЕТФ-а успява ли да се движи в рамките на 5% от Софикс? Да...защо? ->Има разбиране и съдействие от играчите от които зависи това.. кои са те? -> КФН, големи играчи (пенсионни фондове и т.н.), МФ...

                    и сега искаш да ми кажеш, че ти имаш повече експертни познания от тях и това няма как да стане на база написаното от теб... е те са намерили начин... може и да не е описания от мен, но са намерили такъв
                    Едно нещо което исках да ви го спестя...
                    Връщането на НДСВ на властови и икономически позиции... Но то ще бъде до тогава ,докогато Герджиков е на власт...
                    Контролиращите органи ще си затварят очите ,но после ако дойде баце....
                    ще има изгорели бушони....
                    В момента почва да се заформя кампания за преяждане с власт , тези който не го заслужават...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                      последно по темата... причинно-следствени връзки

                      ЕТФ-а успява ли да се движи в рамките на 5% от Софикс? Да...защо? ->Има разбиране и съдействие от играчите от които зависи това.. кои са те? -> КФН, големи играчи (пенсионни фондове и т.н.), МФ...

                      и сега искаш да ми кажеш, че ти имаш повече експертни познания от тях и това няма как да стане на база написаното от теб... е те са намерили начин... може и да не е описания от мен, но са намерили такъв
                      Извинявай, но наистина не разбирам! "Има разбиране от ...... КФН" Да не се опитваш да кажеш, че КФН си затваря очите за някои нарушения, защото са преценили, че може в този случай да се нарушава закона и да не се спазват правилата в проспекта на фонда?
                      IM d best

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                        Това, което съм подчертал, е предпоставка за много проблеми.
                        Първо, сделката е със свързано лице и може да влезе в полезрението на КФН във връзка с потенциален конфликта на интереси.
                        Второ, ако уговорката е "писана", тя трябва да е под формата на извънборсов дериват - форуърд, опция и др. - с насрещна страна свързано лице. Виж горния проблем. Освен това, ЕТФ-а може да няма право да инвестира в такива инсрументи по проспект. Дори да може, експозицията към насрещната страна по сделката може да не решава нито един от проблемите, с които уж трябва да се справи.
                        Трето, ако уговорката е "неписана", да се молят КФН да не разбере....
                        Четвърто - когато дойде датата да се изпълни ангажимента и "да си ги купи", активите може да не позволяват подобна сделка и да стане една....

                        Та така.
                        Колеги,
                        Не съм сигурен, че успявам в дълбочина да прозра във всичките ви разсъждения. Но ви уверявам, че не сме правили никакви нарушения от рода на да инвестираме в непозволени инструменти и т.н. Или пък да имаме конфликт на интереси.
                        Поздрави, Н

                        Коментар


                        • последно по темата... причинно-следствени връзки

                          ЕТФ-а успява ли да се движи в рамките на 5% от Софикс? Да...защо? ->Има разбиране и съдействие от играчите от които зависи това.. кои са те? -> КФН, големи играчи (пенсионни фондове и т.н.), МФ...

                          и сега искаш да ми кажеш, че ти имаш повече експертни познания от тях и това няма как да стане на база написаното от теб... е те са намерили начин... може и да не е описания от мен, но са намерили такъв
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                            Ама кое е нарушението в случая? Той купува и продава с единствената цел да не се отклонява повече от 5%. И фактът, че успява не ти ли говори за едно разбирателство и съдействие от всички участници...
                            Даваш ли си сметка, че току що описа много точно понятието "извършване на привидни сделки" Не ми се рови в закона да си сверявам часовника, но мисля, че глобите стигаха до 20 мил. лв
                            IM d best

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                              тук в момента се разглежда една хипотеза и се измества фокуса от основната идея, затова спирам да пиша по въпроса... ако някой му е интересно да обсъдим да ми пише на лични съобщение
                              Разбира се една хипотеза ...
                              Но тя ми прозвуча малко нестандартно ...
                              Вместо брокери и аналитици ,да наемат врачки и медиуми и разни порчета гадатели......

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение
                                Благодаря. Добронамерен е. Давам ти следния пример. ЕТФ-а продава на Експат акции като има писана или неписана уговорка после да си ги купи. Къде тук се нарушава закона?
                                Това, което съм подчертал, е предпоставка за много проблеми.
                                Първо, сделката е със свързано лице и може да влезе в полезрението на КФН във връзка с потенциален конфликта на интереси.
                                Второ, ако уговорката е "писана", тя трябва да е под формата на извънборсов дериват - форуърд, опция и др. - с насрещна страна свързано лице. Виж горния проблем. Освен това, ЕТФ-а може да няма право да инвестира в такива инсрументи по проспект. Дори да може, експозицията към насрещната страна по сделката може да не решава нито един от проблемите, с които уж трябва да се справи.
                                Трето, ако уговорката е "неписана", да се молят КФН да не разбере....
                                Четвърто - когато дойде датата да се изпълни ангажимента и "да си ги купи", активите може да не позволяват подобна сделка и да стане една....

                                Та така.

                                Коментар

                                Working...
                                X