IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

    Конфуций,
    Бях писал, че няма да коментираме събитията на ниво всяка сделка и всяка позиция.
    Форумът е полезен за нас. И интересен.
    В крайна сметка е важно, че в срокове изпълняваме всички регулации и фондът се движи по план. Нямаме никакви притеснения.
    Поздрави, Н
    Добро измъкване г-н Василев, но все пак може да кажете защо наистина казахте че сте влезли в ограничението от 40% след сделките със стара планина и м+с!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

      Нали беше пасивен фонда
      Питаш ме все едно че аз съм мениджър на фонда!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

        Г-н Васлиев, когато обавихте преди седмици, че сте влезнали в регулациите неволна грешка ли беше или нямахте идея за регулациите на ниво група (които покрихте сега)?
        Конфуций,
        Бях писал, че няма да коментираме събитията на ниво всяка сделка и всяка позиция.
        Форумът е полезен за нас. И интересен.
        В крайна сметка е важно, че в срокове изпълняваме всички регулации и фондът се движи по план. Нямаме никакви притеснения.
        Поздрави, Н

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

          Е това вече някой от фонда може да го каже, но те имат възможност да не инвестират във всички компании от софикс! Може да очакват проманя в индекса и така, може да кажат ликвидност и кой знае какво друго!
          Нали беше пасивен фонда

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение

            Ами могат - 4% в Трейс и 2% в Хика, както още няколко като са по-близо до границите..
            Е това вече някой от фонда може да го каже, но те имат възможност да не инвестират във всички компании от софикс! Може да очакват проманя в индекса и така, може да кажат ликвидност и кой знае какво друго!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              през септември и октовмри можеха да инвестират почти напълно а сега изведнъж държат почти 30% кеш...
              пп наистина трябва да разкарат това от сайта:

              "Фондът е пасивно управлявана колективна инвестиционна схема от отворен тип за следене на индекса SOFIX чрез метода на пълно физическо репликиране."

              не е нито пасивно, нито пълно физическо репликиране когато нарочно продаваш големи пакети и нарочно не купуваш определени компании от индекса
              Ами през септември и октомври инвестираха, сега е време да се вмъкнат в ограниченията, може да са очеквали да увеличат активите си, но не стана и сега е време да излизат при някои позиции на кеш! Няма нищо странно в това! А че не е пълно физическо репликиране е ясно, то не може да бъде пълно при така конструиран индекс!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                Определено обаче господата от Експат правят впечатление, че не са проучили нещата особено задълбочено като са се хванали да правят фонда.

                Отделно, аз ако правя индексен фонд, изобщо не бих се връзвал със Софикс, защото там има големи недоразумения както всички знаем...А заради едното име, което така или иначе не са го чували на запад, не знам защо се хванаха с индекса...
                Сега ще седнат и ще го оправят Софикса

                Коментар


                • Определено обаче господата от Експат правят впечатление, че не са проучили нещата особено задълбочено като са се хванали да правят фонда.

                  Отделно, аз ако правя индексен фонд, изобщо не бих се връзвал със Софикс, защото там има големи недоразумения както всички знаем...А заради едното име, което така или иначе не са го чували на запад, не знам защо се хванаха с индекса...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                    Не, наистина, защо се правиш че не разбираш къде е проблема! Нали говорехме че имат ограничения за инвестиране, които в 6-мес срок трябва да изпълнят! Сега, знам че Василев каза преди две седмици че са изпълнили изискването от 40%, но явно или се опитваше да ни заблуди или не е наясно със законовите изисквания! Тогава го питах, реши да не отговаря, а на следващия ден си купиха обратно пакетите на Стара планина и М+С!
                    Каква боксова круша, питаш все едно и също, няколко човека ти обясняват защо не могат да инвестират повече кеш, и ти пак продължаваш с едни и същи въпроси!
                    Ами могат - 4% в Трейс и 2% в Хика, както още няколко като са по-близо до границите..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                      обясняват защо не могат да инвестират повече кеш, и ти пак продължаваш с едни и същи въпроси!
                      през септември и октовмри можеха да инвестират почти напълно а сега изведнъж държат почти 30% кеш...
                      пп наистина трябва да разкарат това от сайта:

                      "Фондът е пасивно управлявана колективна инвестиционна схема от отворен тип за следене на индекса SOFIX чрез метода на пълно физическо репликиране."

                      не е нито пасивно, нито пълно физическо репликиране когато нарочно продаваш големи пакети и нарочно не купуваш определени компании от индекса
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Понеже имам стари отношения с една Банка , брокера на който е работил с амро ми е познат и той каза ...
                        Това ако е репликация на софикс аз съм реплика на Бъфет по успеваемост......
                        Другото си го спестявам за моя консумация...
                        ..
                        че те нещата са доста различни фонда на амро и ucits фонд...
                        може би освен трейдър/пм им трябва и адвокат
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                          Не, наистина, защо се правиш че не разбираш къде е проблема! Нали говорехме че имат ограничения за инвестиране, които в 6-мес срок трябва да изпълнят! Сега, знам че Василев каза преди две седмици че са изпълнили изискването от 40%, но явно или се опитваше да ни заблуди или не е наясно със законовите изисквания! Тогава го питах, реши да не отговаря, а на следващия ден си купиха обратно пакетите на Стара планина и М+С!
                          Каква боксова круша, питаш все едно и също, няколко човека ти обясняват защо не могат да инвестират повече кеш, и ти пак продължаваш с едни и същи въпроси!
                          Понеже имам стари отношения с една Банка , брокера на който е работил с амро ми е познат и той каза ...
                          Това ако е репликация на софикс аз съм реплика на Бъфет по успеваемост......
                          Другото си го спестявам за моя консумация...
                          ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Ама моля ти се ,недей да ми обясняваш на мен ,обясни го на Василев и Янков...
                            Аз цитирам само техни думи от разговорите до сега...
                            Нещо с Василев влезна в конфронтация и мен ме взе за боксова круша...
                            НалЕ....че може да не съм боксова круша а боксьор....
                            Не, наистина, защо се правиш че не разбираш къде е проблема! Нали говорехме че имат ограничения за инвестиране, които в 6-мес срок трябва да изпълнят! Сега, знам че Василев каза преди две седмици че са изпълнили изискването от 40%, но явно или се опитваше да ни заблуди или не е наясно със законовите изисквания! Тогава го питах, реши да не отговаря, а на следващия ден си купиха обратно пакетите на Стара планина и М+С!
                            Каква боксова круша, питаш все едно и също, няколко човека ти обясняват защо не могат да инвестират повече кеш, и ти пак продължаваш с едни и същи въпроси!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                              Добре де, приемаме, че са се усетили благодарение на форума за двете групи и затова бяха тези премятания насам натам (първо на М+С и Старата планина, а после Монбат, Адванс и Албена). Ами ако днес са купили Албена и Монбат обратно, същите които продадоха онзи ден, само че малко по-скъпо, какво ще обясняваме тогава. Не спират да ме изненадват експатци.
                              Е това вече няма как да се обясни.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                                Монти, стига де. Сто колеги ти казаха, че проблемът е в регулациите. Предполагам, че и от Експат не са знаели за тях. Явно наитина няма как да се получи този ETF.....
                                И какво като не са знаели....
                                Аз ли съм виновен..
                                Да излезнат и да си признаят...
                                Те и с Меком не са знаели НалЕ....

                                А за колегите ,в момента 100 колеги питат какво става....
                                А трима отговарят като оракули и врачки ...

                                Коментар

                                Working...
                                X