IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

    Хаха, така е, Алианц излезнаха на 1.10 лв.
    Мда, а Доверие на 1,50 лв., а ликвидацията отиде до 2,45 или се лъжа? После ПФ били професионалисти.. а да, и корупцията е вариант. Да са бутнали нещо на шефовете да продадат на тези цени...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
      ликвидацията на еларг, един определен фонд може само да мечтае да му слагат етикет наивник във въпросната ситуация
      Хаха, така е, Алианц излезнаха на 1.10 лв.

      Коментар


      • ликвидацията на еларг, един определен фонд може само да мечтае да му слагат етикет наивник във въпросната ситуация
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

          Вие сериозно ли смятате че ПФ са били омаяни с празни приказки? И са се съгласили? Защото парите не са лично техни а "наши"? Не мога да го повярвам, отделно ако някои от ПФ-тата иска да излезе може да го направи по всяко време срещу 2%. Не защитавам никой ама ги изкарвате наивници в тия ПФ-та като моите хлапета. Искаш ли близалка и те директно да я вземат без да питат?!? Мисля, че подценявате хората работещи там, ако пък се окажа в грешка и ПФ-тата са пълни с наивници и тия вложения потънат някъде значи всичко може да се повтаря в годините и всички го смятат за легално, всички обичат да бъдат лъгани и да носят розови цайси защото истината не им харесва.
          Възможно е със едно листване в Лондон и едно покачване на Софикс със още едни 30% за 2017 ПФ-тата да излязат и да остават "Черния Петър" на някой друг, може и това да е опция . Не е препоръка за нищо написаното от мен просто си разсъждавам.
          Definition: Moral hazard is a situation in which one party gets involved in a risky event knowing that it is protected against the risk and the other party will incur the cost. It arises when both the parties have incomplete information about each other.
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

            Май и ти и Монти объркахте темата! Фиктивните сделки са на Експат, НЕ на пенсионните фондове! Подкрепям идеята за по-висока доходност, че то и аз ще съм пенсионер някой ден /ако доживеем, че както я качват до 70 ще се работи/, но как да "подкрепят" пенсионните фондове пазара, като той стана за 5 лева маркет кап целия, а техните активи растат с милиони на година? В какво да се инвестира? Ето затова си мисля, че пен. фондове инвестираха във фонда, но май объркаха, защото това не ги експоузва към СОФИКС, а ги експоузва към номерата и финансовата комбинаторика и игрички на Ники Василев и Никола Янков, което си е друго!?!?!?
            Вие сериозно ли смятате че ПФ са били омаяни с празни приказки? И са се съгласили? Защото парите не са лично техни а "наши"? Не мога да го повярвам, отделно ако някои от ПФ-тата иска да излезе може да го направи по всяко време срещу 2%. Не защитавам никой ама ги изкарвате наивници в тия ПФ-та като моите хлапета. Искаш ли близалка и те директно да я вземат без да питат?!? Мисля, че подценявате хората работещи там, ако пък се окажа в грешка и ПФ-тата са пълни с наивници и тия вложения потънат някъде значи всичко може да се повтаря в годините и всички го смятат за легално, всички обичат да бъдат лъгани и да носят розови цайси защото истината не им харесва.
            Възможно е със едно листване в Лондон и едно покачване на Софикс със още едни 30% за 2017 ПФ-тата да излязат и да остават "Черния Петър" на някой друг, може и това да е опция . Не е препоръка за нищо написаното от мен просто си разсъждавам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
              Тия ПФ-та ни цакат прекалено много и това го знаем много добре. Трябва дори много по стабилно да подкрепят нашият пазар и фонда че да ни е малко по малко яд за тези такси които взимат за никаква доходност. Фондът е много нужен но да не прекаляват с играта
              Май и ти и Монти объркахте темата! Фиктивните сделки са на Експат, НЕ на пенсионните фондове! Подкрепям идеята за по-висока доходност, че то и аз ще съм пенсионер някой ден /ако доживеем, че както я качват до 70 ще се работи/, но как да "подкрепят" пенсионните фондове пазара, като той стана за 5 лева маркет кап целия, а техните активи растат с милиони на година? В какво да се инвестира? Ето затова си мисля, че пен. фондове инвестираха във фонда, но май объркаха, защото това не ги експоузва към СОФИКС, а ги експоузва към номерата и финансовата комбинаторика и игрички на Ники Василев и Никола Янков, което си е друго!?!?!?
              IM d best

              Коментар



              • Тия ПФ-та ни цакат прекалено много и това го знаем много добре. Трябва дори много по стабилно да подкрепят нашият пазар и фонда че да ни е малко по малко яд за тези такси които взимат за никаква доходност. Фондът е много нужен но да не прекаляват с играта
                Last edited by SoHo; 17.02.2017, 21:53.

                Коментар


                • Балансите на застрахователите и пенсионните фондове ще минат външна проверка

                  Последна промяна в 15:19 на 17 фев 2017, 903 прочитания, 7 коментара

                  Комисията за финансов надзор (КФН) реши да възложи на независими външни експерти да проверят балансите на застрахователите и презастрахователите и на пенсионни фондове към 31 декември 2016 г.


                  Комисията за финансов надзор (КФН) реши да възложи на независими външни експерти да проверят балансите на застрахователите и презастрахователите и на пенсионни фондове към 31 декември 2016 г.

                  Последният преглед на балансите - към 30.06.2016 г., беше публикуван на 3 февруари 2017 г. Затова КФН очаква независимите външни експерти да отчетат настъпилите промени в периода между 30 юни и 31 декември 2016 г.

                  Резултатите от проверката за застрахователите на индивидуална основа следва да бъдат представени в КФН до 22 май 2017 г. За застрахователите на ниво група срокът е 3 юли 2017 г. Резултатите за пенсионните фондове трябва да са готови до 31 март 2017 г....

                  Като гледам тези фиктивни сделки като вносител за втора пенсия в Алианц който е дал над 5 милиона лева в Софикс фонда и партидата ми е над 18 к в лева , ми става едно приятно ,веднъж да ме точат там и веднъж тука..... ами и водеща акция на Алианц не е попълнена за разлика на конкурентни фондове

                  Като крава рекордьорка ли да се чувствам..... или като коледна пуйка....ша взема да попитам....






                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от NikolayVassilev Разгледай мнение

                    Забравяте, че по света има и брокерски комисиони.
                    Забележката е много основателна! Оттеглям си коментара за годишната доходност от 50+ процента. При 0.45%, разделено на 2 сделки /напред и после акциите назад/ излиза 0.225% в едната посока, от които 0.10% за борсата и нещо около 0.10% за посредника и нещо около 0.025% за лихва или там каквото и да е обезпечение на отсрещната страна. Така звучи по-приемливо!
                    IM d best

                    Коментар


                    • 1
                      Last edited by Black and white cat-foot; 17.02.2017, 20:00.
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        честито на акционерите тогава, ей така се прави доходност
                        Забравяте, че по света има и брокерски комисиони.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                          Ами те хората го казаха преди време, че за тях не са важни таксите за УД
                          Сутрешните сделки минаха на 0,4%, 0,5% и 0,45% лихва за периода, т.е. средно 0,45 за 3 дни или 54,75% годишна доходност за този, който е насрещна страна на фонда! - който и да е той, добре се е договорил!
                          IM d best

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                            По-добре не се занимавай! Тук някои хора са като счупени грамофони, други пък чуват само, това което искат да чуят. Не се хаби.
                            Може да си пишете каквото искате ама на цирка не можете да кажете че е трагедия...
                            Бях се притеснил за 30 К Брефа ама и те са минали отново...

                            Коментар


                            • Ситуацията започва да прилича малко ала "Тръмп vs fake media".

                              Което не е много лошо, защото там има яко рали

                              Добавка - Моя коментар увисна, защото си наложиха автоцензора от Експат
                              Last edited by maretoff; 17.02.2017, 16:08. Причина: изтриване на предходен коментар

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                                в какъв смисъл да го правят ако им се наложи?
                                По-добре не се занимавай! Тук някои хора са като счупени грамофони, други пък чуват само, това което искат да чуят. Не се хаби.

                                Коментар

                                Working...
                                X