IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
    Не са изнесли а ги върнаха !

    Както написах в момента оперират с местен ресурс .

    БНБ може да спира транзакции и депозити , както и да назначава квестори !

    Ако не си сигурен не пиши глупости !
    Както казах и аз до колкото знам БНБ ги спира. Но няма нищо официално за това. А без официална информация приемам че свободното движение на капитали си важи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Аре стига глупости а, 2009 -2010-2011 изнесоха няколко милиарда от България. сега до колкото знам БНБ ги спира но това все пак е само слух на който поне аз трудно разчитам.
      Не са изнесли а ги върнаха !

      Както написах в момента оперират с местен ресурс .

      БНБ може да спира транзакции и депозити , както и да назначава квестори !

      Ако не си сигурен не пиши глупости !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
        Гръцките банки в БГ оперират с местен привлечен ресурс .

        А да почнат да подкрепят майките с ликвидност от тук може да се роди само в глава с голяма фантазия . Опитат ли се да го правят им спират транзакциите от БНБ и за един час са им назначили квестори .

        Равния да измисли нещо друго да плаши гаргите .
        Аре стига глупости а, 2009 -2010-2011 изнесоха няколко милиарда от България. сега до колкото знам БНБ ги спира но това все пак е само слух на който поне аз трудно разчитам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Вдъхновение имат, нямат парЕ.
          Тук вече си в голЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕма грешка!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Вдъхновение имат, нямат парЕ.
            Е то това с парите ми е ясно че го нямат.Иначе щяхме ли толкова много да се надлъгват.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
              В крайна сметка Гръцките заеми не са такъв проблем за Германия и Еврозоната, а ако оставят Гърция да фалира ще се стигне до много по големи грижи не мислиш ли. Спекулантите ще вземат да натискат цялата Еврозона и най вече Италия, Испания..... а там са големите проблеми. Да не говорим и за геополитически рискове от това Русия да привлече тези страни към себе си.

              Мисля че страните много добре осъзнават тези рискове и Гърците умело ще си договорят нови по добри условия. Това да имаш да взимаш пари от Гърци не е лесна задача

              Равен не е добре да спекулираш за техните банки в България. Това са Български дружества и нямат големи позиции с Гърция. А ако се стигне до Гръцки фалит, големите банки могат набързо да ги погълнат с намесата на БНБ.


              Не е препоръка!
              Гръцките банки в БГ оперират с местен привлечен ресурс .

              А да почнат да подкрепят майките с ликвидност от тук може да се роди само в глава с голяма фантазия . Опитат ли се да го правят им спират транзакциите от БНБ и за един час са им назначили квестори .

              Равния да измисли нещо друго да плаши гаргите .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Подценяваш глупостта на обикновените гърци. Те смятат че могат да изнудят Германия. За това избраха Сириза и за това още одобрението за тях е високо. Решили са че не могат да живеят повече като последните години, искат промяна и са склонни да рискуват. Сириза знае това и не иска да отстъпи. Германците си мислят че Гърция няма как да са толкова тъпи и че ще отстъпят. И в крайна сметка карат бързо един срещу друг и залагат кой ще мигне пръв. Германците са сигурни че ще се гърците, но ако Сириза мигне тя става безсмислена като партия.

                В крайна сметка вероятността за неконтролиран фалит все повече се увеличава.

                В крайна сметка Гръцките заеми не са такъв проблем за Германия и Еврозоната, а ако оставят Гърция да фалира ще се стигне до много по големи грижи не мислиш ли. Спекулантите ще вземат да натискат цялата Еврозона и най вече Италия, Испания..... а там са големите проблеми. Да не говорим и за геополитически рискове от това Русия да привлече тези страни към себе си.

                Мисля че страните много добре осъзнават тези рискове и Гърците умело ще си договорят нови по добри условия. Това да имаш да взимаш пари от Гърци не е лесна задача

                Равен не е добре да спекулираш за техните банки в България. Това са Български дружества и нямат големи позиции с Гърция. А ако се стигне до Гръцки фалит, големите банки могат набързо да ги погълнат с намесата на БНБ.


                Не е препоръка!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                  Повече оптимизъм очаквах.Предпазливи ми се виждат оптимистите.Има напредък но липсва вдъхновение както би казал незабравимия Велко Кънев .
                  Вдъхновение имат, нямат парЕ.

                  Коментар


                  • Повече оптимизъм очаквах.Предпазливи ми се виждат оптимистите.Има напредък но липсва вдъхновение както би казал незабравимия Велко Кънев .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Интересен завършек на сесията заради ребалансирането при индексния фонд.
                      Отдавна не беше ми се случвало този екшън - едновременно да участвам като купувач в един аукцион и продавач в друг, за да вържа в края на сесията паричния си баланс
                      Тръпка си е БФБ в определени моменти и заради тях сме все още на нея де
                      Купуваше на аукциона при ПИБ ли ?
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Интересен завършек на сесията заради ребалансирането при индексния фонд.
                        Отдавна не беше ми се случвало този екшън - едновременно да участвам като купувач в един аукцион и продавач в друг, за да вържа в края на сесията паричния си баланс
                        Тръпка си е БФБ в определени моменти и заради тях сме все още на нея де

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                          Големите спестявания отдавна не са в Гърция (познайте къде са депозирани ). Реално всички лични активи, които могат да се защитят, гърците са ги защитили. Сега стоят с огромни дългове към банките и фиска и се молят СИРИЗА да направи чудото. Както добре знаем, чудеса в реалния живот обаче не се случват. В цялата игра гърците залагат на това, че нямат какво да губят. Истината е обаче тъкмо обратната - само и единствено те имат какво да загубят. Ако не мигнат. И затова ще мигнат, но ще го представят като намигване в името на европейската идея и пр. булшит. Стоим и гледаме...
                          Много точен оптимистичен анализ..... а къде е кеша - в Германия А ще напуснат ли еврозоната -не, а ще си плащат ли - да , с отсъпки ли - да частични.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                            Големите спестявания отдавна не са в Гърция (познайте къде са депозирани ). Реално всички лични активи, които могат да се защитят, гърците са ги защитили. Сега стоят с огромни дългове към банките и фиска и се молят СИРИЗА да направи чудото. Както добре знаем, чудеса в реалния живот обаче не се случват. В цялата игра гърците залагат на това, че нямат какво да губят. Истината е обаче тъкмо обратната - само и единствено те имат какво да загубят. Ако не мигнат. И затова ще мигнат, но ще го представят като намигване в името на европейската идея и пр. булшит. Стоим и гледаме...
                            За големите спестявания ясно, те и при нас ги бяха защитили, дори за по-сигурно бяха си изтеглили огромни кредити. Но нали банките все още работят с нещо, а и балъци винаги ще има, като им сложат едни 15% лихви по депозита в драхми, гледай какво става.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
                              Има логика. Преминава към драхмата, заформя една здрава инфлация и така намалява вътрешния дълг, падат заплати и пенсии е разбира се това ще бъде за сметка на спестяванията на хората /ако са в драхми/. Така се прави реформа по балкански тертип.
                              Големите спестявания отдавна не са в Гърция (познайте къде са депозирани ). Реално всички лични активи, които могат да се защитят, гърците са ги защитили. Сега стоят с огромни дългове към банките и фиска и се молят СИРИЗА да направи чудото. Както добре знаем, чудеса в реалния живот обаче не се случват. В цялата игра гърците залагат на това, че нямат какво да губят. Истината е обаче тъкмо обратната - само и единствено те имат какво да загубят. Ако не мигнат. И затова ще мигнат, но ще го представят като намигване в името на европейската идея и пр. булшит. Стоим и гледаме...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Подценяваш глупостта на обикновените гърци. Те смятат че могат да изнудят Германия. За това избраха Сириза и за това още одобрението за тях е високо. Решили са че не могат да живеят повече като последните години, искат промяна и са склонни да рискуват. Сириза знае това и не иска да отстъпи. Германците си мислят че Гърция няма как да са толкова тъпи и че ще отстъпят. И в крайна сметка карат бързо един срещу друг и залагат кой ще мигне пръв. Германците са сигурни че ще се гърците, но ако Сириза мигне тя става безсмислена като партия.

                                В крайна сметка вероятността за неконтролиран фалит все повече се увеличава.
                                И аз виждам нещата в голямата си част като теб, но все пак считам че Ципрас е голям лъжец, а не голям глупак. Времето ще покаже.

                                Коментар

                                Working...
                                X