IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
    Не съм икономист, но смятам че тези данни (депозитите) им трябват за други сметки които не излизат без да се твърди че те ръстат.
    Лично мнение
    Не, нямате право на мнение!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от siko13 Разгледай мнение
      А това, как ще го коментирате?
      "Данните на БНБ за февруари показват, че депозитите на неправителствения сектор са достигнали 58.1 млрд. лв. Те се покачват с 2.5% на годишна база, като единствено банките намаляват влоговете си. При тях спадът е с 10%.

      Както гражданите, така и бизнесът изглежда нямат алтернативи за това, къде да вложат парите си, и ги депозират въпреки рекордно ниските лихвени нива.

      Депозитите на компаниите се повишават с 0.4%, до 15.5 млрд. лв., а тези на домакинствата нарастват с 4.6%, до рекордните 40.2 млрд. лв."
      Моето мнение е че БНБ манипулират отдавна данните с този непрекъснат ръст на депозитите
      Не съм икономист, но смятам че тези данни (депозитите) им трябват за други сметки които не излизат без да се твърди че те ръстат.
      Лично мнение

      Коментар


      • А това, как ще го коментирате?
        "Данните на БНБ за февруари показват, че депозитите на неправителствения сектор са достигнали 58.1 млрд. лв. Те се покачват с 2.5% на годишна база, като единствено банките намаляват влоговете си. При тях спадът е с 10%.

        Както гражданите, така и бизнесът изглежда нямат алтернативи за това, къде да вложат парите си, и ги депозират въпреки рекордно ниските лихвени нива.

        Депозитите на компаниите се повишават с 0.4%, до 15.5 млрд. лв., а тези на домакинствата нарастват с 4.6%, до рекордните 40.2 млрд. лв."

        Коментар


        • Аз като си погледна портфейла съм +7,5% за един месец, не е кой знае колко, при положение че има позиции които направиха м/у 15 и 25% ръст. Въпреки всичко съм ок, защото за тези проценти ще чакам две години Лихвите от банките. Така че съм доволен към момента. Имам и инв. имот който ми носи 5,5% нетна доходност и мисля че нещата са ударили дъното и ако тъпите ни политици престанът с тъпите си идеи, ще ни чака бавен, но устойчив растеж в следващите месеци, докато е това правителство на власт.
          Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Тук сме единодушни. Аз правя точно това. Затова за последните 12 месеца портфейла ми на БФБ е +7,5 процента. При това през цялото време бях в акции.
            Между другото философията ти за БФБ е приложима само за миниатюрен портфейл. Дори е препоръчителна за дребните играчи, които не знаят какво правят. След всяко корпоративно събитие има малък брой акции на същата цена, но като минат и цената реагира. Така погледнато когато човек няма очаквания и следва пазара с малко закъснение може да сполучи само с портфейли до 20-30К. Тъй като казваш, че държиш 2-3 процента от портфейла си на БФБ, то вероятно попадаш в тази графа и стратегията ти е успешна. За по-големи портфейли би било тотален провал. Има много пътища към успеха. Всеки следва своят.
            Ти купуваш тотално неликвидни парчета. Аз до тях не бих се докосвал дори само заради това. Парил съм се с неликвидни вече който иска да ги търгува, аз нямам излишни нерви за губене.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petergos Разгледай мнение
              http://clubz.bg/16513-prodajbata_na_...posle_zapochva а дано тоя път да стане!
              време беше и дори закъсняхме доста

              .................. аз ти оправих линка - оправи си го и ти - махни "двете точки и р" накрая

              Коментар


              • Първоначално изпратено от педро леон Разгледай мнение
                Е то кои български инвеститори купиха дълг за 1.5 млрд лева? Не са ли основно ПФ дето чакаме да дигнат борсата?
                Е излезе някаква информация че Горанов не им е дал да купуват дълг.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Софикс е 6% нагоре само и то от последното дъно. А колко са купували на това дъно - съмнява ме да са много и съмнява ме това да са им целите покупки. А за тренда надолу си продължава. Ако преди 3 месеца човек е купил Софикс е още на минус. Преди 6 месеца е още на минус, преди една година е много на минус. За какви плюсове може да се говори, след като това са само плюсове от последното локално дъно. Много ясно че спада няма да е без корекции. Но това са корекции на спад.
                  ок , разбрах те

                  чакаме софикс 400 на първо време, а после ще чакаме да кажеш накъде ще задуха вятъра

                  Коментар


                  • http://clubz.bg/16513-prodajbata_na_...posle_zapochva а дано тоя път да стане!
                    Last edited by petergos; 24.03.2015, 15:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Аз да попитам кои точно компании от Софикс /понеже само за него говорите/ очаквате да се вдигнат толкова след ПФ, след Гърция и т.н.? Сфарм, МСХ, Атера, Монбат , ЕУБГ ли? И на колко П/Е примерно очаквате да се търгуват те, след като сегашните им нива са ниски според вас? По мое мнение има потенциал само в Хим групата и ПИБ, но аз лично /като човек, обичащ спокойния сън / не бих заложил повече от сегашните си пари на тях, че съм ги виждал да се търгуват на П/Е 2 .
                      От изброените- единствено Монбат. МЦХ е възможно да дръпне, но засега няма такива индикации, Атера е ок, ако търгуваш за едноцифрена годишна възвръщаемост.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Е той за това го взе сега този дълг, защото се отказа да взима парите на ПФ
                        Е то кои български инвеститори купиха дълг за 1.5 млрд лева? Не са ли основно ПФ дето чакаме да дигнат борсата?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          А не ме кефи да купувам надценени акции, защото потенциалната загуба от тях се засилва доста. А мен не ме кефи да губя.
                          Тук сме единодушни. Аз правя точно това. Затова за последните 12 месеца портфейла ми на БФБ е +7,5 процента. При това през цялото време бях в акции.
                          Между другото философията ти за БФБ е приложима само за миниатюрен портфейл. Дори е препоръчителна за дребните играчи, които не знаят какво правят. След всяко корпоративно събитие има малък брой акции на същата цена, но като минат и цената реагира. Така погледнато когато човек няма очаквания и следва пазара с малко закъснение може да сполучи само с портфейли до 20-30К. Тъй като казваш, че държиш 2-3 процента от портфейла си на БФБ, то вероятно попадаш в тази графа и стратегията ти е успешна. За по-големи портфейли би било тотален провал. Има много пътища към успеха. Всеки следва своят.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Е той за това го взе сега този дълг, защото се отказа да взима парите на ПФ
                            той видя, че никакви пари няма да вземе от ПФ и затова взе по-голям дълг отколкото беше предвидено

                            .................. но то при тези лихви как да не вземеш дълг вместо да разбуниш кошера с пчели

                            Коментар


                            • Аз да попитам кои точно компании от Софикс /понеже само за него говорите/ очаквате да се вдигнат толкова след ПФ, след Гърция и т.н.? Сфарм, МСХ, Атера, Монбат , ЕУБГ ли? И на колко П/Е примерно очаквате да се търгуват те, след като сегашните им нива са ниски според вас? По мое мнение има потенциал само в Хим групата и ПИБ, но аз лично /като човек, обичащ спокойния сън / не бих заложил повече от сегашните си пари на тях, че съм ги виждал да се търгуват на П/Е 2 .
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Е той за това го взе сега този дълг, защото се отказа да взима парите на ПФ

                                Коментар

                                Working...
                                X