IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При около по малко от 1 % загуба от началотото на годината при по-любимия ми BGTR30 не мисля че някой реално е спечелил или загубил за тези 3 месеца. Това е един от големите недостатъци на дяловия пазар, в който превърнаха борсата бюрократите от БФБ и инвестиционните посредници, които се префокусираха върху продажба на чужди инвестиционни продукти в последните години след срива 2009 година.
    На пазара са останали твърде малко инвеститори и преобладаващата част от тях са много дългосрочни. За това при горе долу справедливо оценен пазар няма кой да търгува. Спадовете също са трудни - дългосрочните не виждат промяна в очакванията си за бъдещето на компанията и не продават. Така всички процеси тук се развиват бавно.

    Няма инстумент с който да се търгуват дневните настоения - от години говоря едно и също - ако имаше примерно фючерси на трите индекса с лост 1 към 5 то тогава всичките спорове тук в темата щяха да са излишни. Мечетата щяха да го продават, бичетата да го купуват, а арбитражистите щяха да купуват примерно индекса и да продават пазара или обратно според това което е по-изгодно. Лостът щеше да превръща едни скучни движения от 1-2 процента за седмица в 5 -10 % което щеше да е интересно за спекулантите. От там ликвидността постъпателно щеше да расте. Обикновено като кажа това се започва - ще дойде някой с много пари и ще манипулира на където си реши и рисковете ще се увеличат. Всъщност при нарастване на ликвидността рисковете всъщност макар и големи всъщност са по-малки от сега, защото сега който купи акции има 100 % риск от дневна неликвидност. И второ, големите пари играят на големи пазари. Тоест първо нашият пазар ще порастне достатъчно и едва тогава те ще дойдат. Но въпреки всичко тук българските пари имат предимство, защото познават истинската същност на мажоритарите и като цяло при некоректен мажоритар няма логика да движиш акцията на горе и обратно. Така че следствието от една пазарна иновеция ще е многократно подобрена ликвидност и цени по-бързо достигащи реална оценка.

    Пример за доказателство на горната теза е ребалансирането на индексния фонд на всеки 6 месеца. Всеки път ликвидността по дадени позиции се увеличава както и колебанията в цените - а сега си представете, че това се случва всеки ден...

    Пожелавам успех на мечетата с другите пазари на които търгуват, а пропуснатите ползи на нашия пазар ако ги има за тях не са загуба, нали.
    Хубаво е някой да напомня за рисковете най-вече на начинаещите, но все пак тук е форум за това как да се СПЕЧЕЛЯТ пари от инвестиции и се надявам и от мечетата да има идеи за това...
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Това е насочено към Гетоф и Равновесното,в смисъл ,че в момента не са актуални.Монти
      го разбра явно и си кротува.
      Благодаря за информацията, ама от мен да знаеш, че Краси се появява във форума винаги на време

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Krasimir Nikolov Разгледай мнение
        Това е насочено към Гетоф и Равновесното,в смисъл ,че в момента не са актуални.Монти
        го разбра явно и си кротува.

        Коментар


        • http://banks.dir.bg/2015/03/25/news18738971.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
            Това е отборна игра. Мислите ли, че Влади няма с какво да ви запука.
            Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
            Приходите в бюджета към 24 март 2015 година са с 820 млн. лева повече спрямо същия период на 2014 година, отчете финансовият министър Владислав Горанов по време на Министерския съвет днес.
            .

            Коментар


            • Гледам ДАХ тази суртин един широк гап надолу, викам ние да почнем с един такъв нагоре?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                И с какво ще ни запукате С пожелания? Вие нали си хвърлихте книгите.
                Това е отборна игра. Мислите ли, че Влади няма с какво да ви запука. Същото е като твоята сопа: И ти все налагаш, ама друг трябва да купува акциите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                  Аз правя най-големите грешки на борсата. Всяка моя прогноза и действие се оказва голяма грешка. Винаги удрям греда. Вече 13-14 години само греди удрям, но все още не съм се фалирал. Надявам се и за напред само греди да удрям.

                  Гетоф и Равновесие признах си всичко. Надявам се да сте доволни
                  Не става въпрос дали ти правиш грешки, а че поне до момента не чувстваме ние да сме направили такива. Какво ти правиш си е за тебе и не ме касае. Каквото и да кажеш са собствените си успехи и неуспехи няма да ме направиш повече или по-малко доволен, защото не вкарвам емоция в това, което ти или някой друг тук прави. Което не означава, че не пожелавам успех на теб и на другите бици. Вие ако спечелите аз няма да загубя, така че с рогата напред

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    И с какво ще ни запукате С пожелания? Вие нали си хвърлихте книгите.
                    Със слово !

                    Коментар


                    • Къде е Монти да каже какво ще стане с Петрол..... Синдиците на КТБ ще имат ли някакво отношение....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        ...Даваме ви още 10 пункта преди да ви запукаме.
                        И с какво ще ни запукате С пожелания? Вие нали си хвърлихте книгите.

                        Коментар


                        • Днес ще има ли бой..бой..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                            Аз правя най-големите грешки на борсата. Всяка моя прогноза и действие се оказва голяма грешка. Винаги удрям греда. Вече 13-14 години само греди удрям, но все още не съм се фалирал. Надявам се и за напред само греди да удрям.

                            Гетоф и Равновесие признах си всичко. Надявам се да сте доволни
                            аз съм по камъните - за толкова години само две добри прогнози, всичко останало - в коша
                            не сме правили агне - затова е така

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Аз правя най-големите грешки на борсата. Всяка моя прогноза и действие се оказва голяма грешка. Винаги удрям греда. Вече 13-14 години само греди удрям, но все още не съм се фалирал. Надявам се и за напред само греди да удрям.

                              Гетов и Равновесие признах си всичко. Надявам се да сте доволни
                              Това с гредата ме кефи, звучи сякаш вместо удар в десетката да бъде уцелено 9,5, което за борсата не си е никак малко, ако си използвал 95% от възможностите, които ти е дала А съм почти сигурен, че е така

                              Коментар


                              • Добро утро!!!! Всеки, който е тук е правил грешки.... Важното е, че ни чакат хубави времена!!!!!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X