IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • (преди два месеца премиерът открито говореше за държавен фалит!),

    И какво се е променило оттогава?

    Заема отменя ли фалита?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Гетов, пазара е подходящ само за дългосрочни инвеститори, които разбират от фундаментален анализ. За спекуланти не става. Аз съм някакъв хибрид между двете. Избирам активите като дългосрочен, но непрекъснато оптимизирам портфейла без да ги държа с години. Когато нещо се доближи до потенциала си аз си заминавам и влизам в друго подценено. Считам, че на външните пазари не бих се справил толкова добре. Тук системно бия всички индекси. От нова година портфейла ми е на +6,16 процента. Говоря за широк и диверсифициран портфейл. На нашата борса има необятни възможности, но не всеки е способен да ги види. В това няма нищо лошо защото пътищата към успеха са много и за всеки влак си има пътници. Реално погледнато при тази инфраструктура на пазара няма мечки. Има само бици и кибици. При липса на къси първите реални мечки ще бъдат мажоритарите, но те не продават акции. Вероятно според тях оценките са безумно ниски и не си струва. Имаме все още обратният процес. Търгови предлагания с които мажо се опитва да си прибере оставащите акции. Имаме обратни изкупувания, които сочат ясно мнението на мажоритарите за цената. Според тях е ниска. Аз ще се притесня за пазара, когато започнат ИПО и увеличения на капитала. Тогава ще се съглася с равновесие, че пазара е станал скъп. На този етап не се вижда на хоризонта.

      Аз не се притеснявам за акциите на читавите компании. Дори съм сложил пари за един апартамент в една от тях. Като цяло теоретично си прав за тях. Ала НЕчитавите компании на тази борса са мнозинство и при един по-сериозен ръст няма да мине много време да ти "поискат" членски внос чрез увеличения на капитала, дивидент от безплатни акции и т.н.. Рисковете в държавата са също налице (преди два месеца премиерът открито говореше за държавен фалит!), икономическият и социален потенциал клони към нула, а геополитическата и икономическа обстановка около нас е всичко друго, но не и спокойна. На тази база фундаменталният ми анализ за дългосрочното развитие на България се разминава с твоя, но нека имаме различни мнения. В това няма нищо лошо. Що се отнася до БФБ: Мисля, че всичко може да се случи, защото борсите вече не са това, което бяха. Залагам на моето логично, без да го натрапвам на никого. Твоето логично също е логично и може да бъде успешно. По въпроса за бици-кибици. Прав си. Не мога да бъда мечка в истинския смисъл на думата. Ако можех надали щях да променя нещо, но нещо на този пазар щеше да се промени. Това в същото време би променило вашето густо на тази борса. Затова бици-кибици е идеалният за вас вариант. Което веднага ме кара да се замисля. Защо всъщност искате да я приватизират?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
        Сигурен съм, че се справяш по-добре от индекса и не съм го поставял на съмнение. Няма нужда да ми пращаш графика. Ала нека приключим с тази детинщина. Ако сбъркам ще си призная и няма как да не го направя. Нали затова самият аз направих прогноза в отделна тема и помолих всички други да я направят. Най-късно на 31.12.2015 когато играта Бикове vs. Мечки свърши, някой - ако са пичове - ще си признаят грешките и ще поздравят. До момента си оставам верен на убежденията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          обаче много интересно тука във форума винаги има едно дежурно мече да спори. като падаме бици които да спорят нямаме ама виж мечета имаме . хмммммммммммммм . каквиз ли са тези хора
          Ами не ме оставяте на мира да си отида бе хора. Не виждаш ли как и ти ме налазваш в момента. Как да не ти отговоря? Ей сега ще пиша на дддд и отивам да си върша работата, а пък вие трошете кинтите...

          Коментар


          • обаче много интересно тука във форума винаги има едно дежурно мече да спори. като падаме бици които да спорят нямаме ама виж мечета имаме . хмммммммммммммм . каквиз ли са тези хора

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX
              Гетоф, ето и графика на портфейла ми.

              Сигурен съм, че се справяш по-добре от индекса и не съм го поставял на съмнение. Няма нужда да ми пращаш графика. Ала нека приключим с тази детинщина. Ако сбъркам ще си призная и няма как да не го направя. Нали затова самият аз направих прогноза в отделна тема и помолих всички други да я направят. Най-късно на 31.12.2015 когато играта Бикове vs. Мечки свърши, някой - ако са пичове - ще си признаят грешките и ще поздравят. До момента си оставам верен на убежденията.

              Коментар


              • Гетов, пазара е подходящ само за дългосрочни инвеститори, които разбират от фундаментален анализ. За спекуланти не става. Аз съм някакъв хибрид между двете. Избирам активите като дългосрочен, но непрекъснато оптимизирам портфейла без да ги държа с години. Когато нещо се доближи до потенциала си аз си заминавам и влизам в друго подценено. Считам, че на външните пазари не бих се справил толкова добре. Тук системно бия всички индекси. От нова година портфейла ми е на +6,16 процента. Говоря за широк и диверсифициран портфейл. На нашата борса има необятни възможности, но не всеки е способен да ги види. В това няма нищо лошо защото пътищата към успеха са много и за всеки влак си има пътници. Реално погледнато при тази инфраструктура на пазара няма мечки. Има само бици и кибици. При липса на къси първите реални мечки ще бъдат мажоритарите, но те не продават акции. Вероятно според тях оценките са безумно ниски и не си струва. Имаме все още обратният процес. Търгови предлагания с които мажо се опитва да си прибере оставащите акции. Имаме обратни изкупувания, които сочат ясно мнението на мажоритарите за цената. Според тях е ниска. Аз ще се притесня за пазара, когато започнат ИПО и увеличения на капитала. Тогава ще се съглася с равновесие, че пазара е станал скъп. На този етап не се вижда на хоризонта.

                Коментар


                • мани мани, я метни един поглед на платформата, че почна да позеленява...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Getoff, голямо окопаване, ама нещо май става и сам войнът е войн
                    Ей като бичи въшки сте. Налазихте ме отвсякъде.

                    Коментар


                    • Gettoff, голямо окопаване, ама нещо май става и сам войнът е войн

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        Моята доходност е доста над тази на индекса. И за какви пропуснати ползи ми говориш, след като портфейла ми нараства
                        Еми на хаир да е, както се казва Тогава защо се оплакваш, че мечетата говорили разни "глупости" ?

                        Коментар


                        • Момчета хайде натискайте педалите на ралито.......Аз съм презаредил резервоара......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            Bigbear е прав, но от друга страна съм се адаптирал толкова добре към този пазар, че чак не ми се иска да се променя.
                            Разбира се. Именно затова си един от радикално-фундаменталните оптимисти. Всяка промяна на статуквото ще те постави в нова ситуация, а новото е несигурно. Но което е добре за теб не е задължително да е добре за останалите.

                            Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                            В момента са направо златни години. Гледам портфейла си и не разбирам всеобщият ви песимизъм.
                            [/QUOTE]

                            Вярно е. В момента наистина са златни години. Вече цяла петилетка. Въпросът е какво общо има това с портфейла ти и защо трябва да залагаме с такова убеждение, че и следващите пет ще са такива.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                              На БФБ със сигурност бих имал. И то само ако парите ми стояха на пачки или депозит. Ала при мен те винаги се въртят. Така, че и пропуснатите ползи са нещо относително. За мен пропуснати ползи имат по-скоро такива като теб, които можеха за три месеца да завъртят пари някъде другаде вместо да киснат на 1.7% доходност от индекса.
                              Моята доходност е доста над тази на индекса. И за какви пропуснати ползи ми говориш, след като портфейла ми нараства

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                А пропуснати ползи ще имаш ли?
                                На БФБ със сигурност бих имал. И то само ако парите ми стояха на пачки или депозит. Ала при мен те винаги се въртят. Така, че и пропуснатите ползи са нещо относително. За мен пропуснати ползи имат по-скоро такива като теб, които можеха за три месеца да завъртят пари някъде другаде вместо да киснат на 1.7% доходност от индекса.

                                Коментар

                                Working...
                                X