IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.economynews.bg/%D0%BF%D0%...news64048.html

    Коментар


    • нищо подобно!!!! достатъчно е да паднат добре акциите с най-голяма тежест в и ндекса Софикс пък тогава 415 ще ни се види добре.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
        Гетов ,за да стане Софикс 415 трябва поне половината от дружествата да поевтинеят с 20 - 25 % от текущите нива.
        не половината, а всички дружества включени в индекса ще трябва да поевтинеят с 20% за така бленувания от някои софикс 415 ..................... ако се чака само половината да поевтинеят, то тогава половината акции трябва да паднат с поне 40%, а другите да запазят нивата си...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
          За Албена АД ще ти кажа съвсем точно. Когато дружеството няколко години поред не може да намери качествена работна ръка в туризма (и сега положението е трагично), то това ще бъде косвена причина да намалее притока от туристи, с което и притока на капитали, с което няма да може да се инвестира в и без това остарялата леглова база. Да не говорим, че Албена АД не се слави точно с агресивна инвестиционна култура. Така спиралата ще доведе до логичното.

          Откликвам и на втория ти въпрос. Лихвите по депозитите и парите във фондовете са ок, но тези пари имат много по добри пазарни алтернативи към настоящия момент. Именно затова и борсата не расте. Няма нужда да бъдат инвестирани в дружества, които средносрочно ще отчитат намаляващи печалби при така или иначе високо П/Е. По добре да се наиграят там, където се наливат пари от централните банкери, а не от емигранти. После може да се върнат и у нас. Но дотогава има още известно време на спад. Равновесов беше обяснил фундаменталните зависимости.

          Иначе за БФБ какво да говорим. Аз съм казал каквото имам да казвам. Трендът е мечи и ще спре най-рано на 415.

          Гетов ,за да стане Софикс 415 трябва поне половината от дружествата да поевтинеят с 20 - 25 % от текущите нива. Имаш ли виждане кои са те ?
          Предната седмица индексния изсипа акции за над 8 мил.лв и Софикса падна от 500 на 485. Действително бяха изсипани акциите само на 2 дружества - ХИМ и ЦКБ и пазара ги пое . В останалите позиции институционалните инвеститори инстит. инвеститори ги изкупиха чрез договорени сделки. Така ,че всички дружества имат подкрепа и едва ли ще бъде допуснат срив на цената на което и да е от тях .Още повече ,че всички следят дейността на ПФ под лупа и те едва ли ще допуснат да излязат на загуба.
          Така че аз не виждам кое дружество може да потъне толкова и съотвенно не очаквам Софикс да отиде под 460 ( и то ако има Грексит ).
          По скоро Софикс ще върне към 500 другия месец.
          Аз виждам проблема по скоро в перманентната липса на ликвидност,която е породена от недоверието в управлението на БФБ,КФН ,политиците и голяма част от мажоритарите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
            Опитваш се да ме провокираш на лична основа, което е признак на ниска култура и както виждаш не си го позволявам с теб. Общо взето нямам намерение да прекарам съботната си вечер в елементарна дискусия с теб. Понеже си като форумен ковчежник можеш да провериш, че се върнах точно когато започнаха възходящите движения на БФБ и спрях да играя общо взето когато спряха. Толкова по темата за познаване на посоката. Всичко друго с времето си. А сега лека и приятна вечер.
            точно за това ти пиша и пак ще ти го повторя ................. когато се върна във форума пак пишеше за спад на индексите, пак пишеше колко зле е положението в "реалния сектор" (все едно компаниите от БФБ не са във реалния сектор на икономиката) и пазара пак те изненада ..................... вместо спадове започна възходящия тренд ....................... както винаги до сега нещата се случват на обратно на това което си очаквал

            какво те кара да си мислиш, че този път ще познаеш посоката? .............. единствено правилото на неработещия часовник е на твоя страна, налЕ

            защо преди 1 година не написа, че чакаш софикс от 620 пункта да падне на 480 като ги разбираш толкова нещата, а от НГ не спираш да дуднеш как от 480 софка щяла да падне на 415 пункта

            5 месеца вече ми стига да ти чета глупостите ................ ела обратно след 7 месеца и си изкарай темата от нафталина и кажи: "ето, казах, че софикс ще завърши годината на 415 пункта и познах" и ще получиш признанието на форума

            до тогава (до края на годината) на никой с нищо няма да помогнеш с глупостите си всеки ден които безспирно бълваш защото вече ги научихме наизуст ...................... всеки има граница на търпение и моето вече се изчерпва по отношение на теб

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
              Абе кой ли не изяде по някое друго дръвце тогава. Или ти не изпита болка? Със сигурност е била по-голяма от моята като се има предвид джобните пари, с които играех. Отдавна забравени пари и добре научен урок. А пък ако мислиш, че не съм полезен на форума, то си има едно копче игнор и готово. Времето ще покаже дали съм полезен с възгледите си или не. Дори и да не позная с вижданията си, то едно корективно и противоположно мнение винаги е добре дошло. Ако не си сългасен имате един "друг" форум, в който всички да сте на едно мнение и да се надъхвате.
              През 2009г и аз си мислех, че нещата заминаха. От настояща гледна точка - добре, че я имаше кризата !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                същите неща очакваше и преди 2 години и половина като се завърна във форума ................. тогава пак чакаше апокалипсис на БФБ, но като не позна посоката взе да се радваш като малко дете на печалбите от 100-150 лв., налЕ

                той спрелия часовник показва точно време два пъти в денонощието и в този ред на мисли ---> все някой ден и ти ще "познаеш" посоката, а след това няма да може да ти се затвори устата
                Опитваш се да ме провокираш на лична основа, което е признак на ниска култура и както виждаш не си го позволявам с теб. Общо взето нямам намерение да прекарам съботната си вечер в елементарна дискусия с теб. Понеже си като форумен ковчежник можеш да провериш, че се върнах точно когато започнаха възходящите движения на БФБ и спрях да играя общо взето когато спряха. Толкова по темата за познаване на посоката. Всичко друго с времето си. А сега лека и приятна вечер.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                  Абе кой ли не изяде по някое друго дръвце тогава. Или ти не изпита болка? Със сигурност е била по-голяма от моята като се има предвид джобните пари, с които играех. Отдавна забравени пари и добре научен урок. А пък ако мислиш, че не съм полезен на форума, то си има едно копче игнор и готово. Времето ще покаже дали съм полезен с възгледите си или не. Дори и да не позная с вижданията си, то едно корективно и противоположно мнение винаги е добре дошло. Ако не си сългасен имате един "друг" форум, в който всички да сте на едно мнение и да се надъхвате.
                  същите неща очакваше и преди 2 години и половина като се завърна във форума ................. тогава пак чакаше апокалипсис на БФБ, но като не позна посоката взе да се радваш като малко дете на печалбите от 100-150 лв., налЕ

                  той спрелия часовник показва точно време два пъти в денонощието и в този ред на мисли ---> все някой ден и ти ще "познаеш" посоката, а след това няма да може да ти се затвори устата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    В края на годината ще видим кой е крив и кой е прав
                    Ами и аз за това говоря през цялото време.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                      не чакай подобни неща от гетов ............... единственото с което той може да е полезен на форума е да разкаже колко дебел го яде през 2008 за да се види как вече 7 години болката му не намалява..
                      Абе кой ли не изяде по някое друго дръвце тогава. Или ти не изпита болка? Със сигурност е била по-голяма от моята като се има предвид джобните пари, с които играех. Отдавна забравени пари и добре научен урок. А пък ако мислиш, че не съм полезен на форума, то си има едно копче игнор и готово. Времето ще покаже дали съм полезен с възгледите си или не. Дори и да не позная с вижданията си, то едно корективно и противоположно мнение винаги е добре дошло. Ако не си сългасен имате един "друг" форум, в който всички да сте на едно мнение и да се надъхвате.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                        За Албена АД ще ти кажа съвсем точно. Когато дружеството няколко години поред не може да намери качествена работна ръка в туризма (и сега положението е трагично), то това ще бъде косвена причина да намалее притока от туристи, с което и притока на капитали, с което няма да може да се инвестира в и без това остарялата леглова база. Да не говорим, че Албена АД не се слави точно с агресивна инвестиционна култура. Така спиралата ще доведе до логичното.

                        Откликвам и на втория ти въпрос. Лихвите по депозитите и парите във фондовете са ок, но тези пари имат много по добри пазарни алтернативи към настоящия момент. Именно затова и борсата не расте. Няма нужда да бъдат инвестирани в дружества, които средносрочно ще отчитат намаляващи печалби при така или иначе високо П/Е. По добре да се наиграят там, където се наливат пари от централните банкери, а не от емигранти. После може да се върнат и у нас. Но дотогава има още известно време на спад. Равновесов беше обяснил фундаменталните зависимости.

                        Иначе за БФБ какво да говорим. Аз съм казал каквото имам да казвам. Трендът е мечи и ще спре най-рано на 415.
                        В края на годината ще видим кой е крив и кой е прав

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                          Абе в интерес на истината 2008 дебелия го ядохме всички
                          да, но за някои е бил толкова дебел, че вече 7 години още не могат да забравят болката ................. а други дори не си спомняме вече какво беше през 2008

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                            не чакай подобни неща от гетов ............... единственото с което той може да е полезен на форума е да разкаже колко дебел го яде през 2008 за да се види как вече 7 години болката му не намалява..
                            Абе в интерес на истината 2008 дебелия го ядохме всички

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Готов, как точно влияят на БФБ нещата които си посочил А още по-интересно ми е по какъв начин биха повлияли на дружество като Албена АД примерно
                              И защо показвате неща които на вас ви отърват? Защо не кажете нещо за лихвите по депозитите, парите във фондовете и други подобни неща?
                              За Албена АД ще ти кажа съвсем точно. Когато дружеството няколко години поред не може да намери качествена работна ръка в туризма (и сега положението е трагично), то това ще бъде косвена причина да намалее притока от туристи, с което и притока на капитали, с което няма да може да се инвестира в и без това остарялата леглова база. Да не говорим, че Албена АД не се слави точно с агресивна инвестиционна култура. Така спиралата ще доведе до логичното.

                              Откликвам и на втория ти въпрос. Лихвите по депозитите и парите във фондовете са ок, но тези пари имат много по добри пазарни алтернативи към настоящия момент. Именно затова и борсата не расте. Няма нужда да бъдат инвестирани в дружества, които средносрочно ще отчитат намаляващи печалби при така или иначе високо П/Е. По добре да се наиграят там, където се наливат пари от централните банкери, а не от емигранти. После може да се върнат и у нас. Но дотогава има още известно време на спад. Равновесов беше обяснил фундаменталните зависимости.

                              Иначе за БФБ какво да говорим. Аз съм казал каквото имам да казвам. Трендът е мечи и ще спре най-рано на 415.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Готов, как точно влияят на БФБ нещата които си посочил А още по-интересно ми е по какъв начин биха повлияли на дружество като Албена АД примерно
                                И защо показвате неща които на вас ви отърват? Защо не кажете нещо за лихвите по депозитите, парите във фондовете и други подобни неща?
                                не чакай подобни неща от гетов ............... единственото с което той може да е полезен на форума е да разкаже колко дебел го яде през 2008 за да се види как вече 7 години болката му не намалява..

                                Коментар

                                Working...
                                X