IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 8ball Разгледай мнение
    Прогнозирам, че ще се окъкаш за 8ми път.
    Ето за това си трол ,без извинение..... защото мислещите казват защо няма да пада а не лични обиди.....
    чао....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
      Смилянски боб..... а той не греши в 90% от случайте....
      както дадох прогноза за 60 ст на Петрол ,БТН на 35 ,така и в тези позиции.....
      Сбърках два,три месеца ама стана.....
      Сега и в Тим ,Биовет до 9- 10 лв ,бедо до 70- 80 ст и т.н.
      Не е препоръка....
      Прогнозирам, че ще се окъкаш за 8ми път.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Това са новинарски шумове. На никой не му пука за това, стига да не засяга печалбите на компаниите. Кога ще се научите че на медиите - включително на икономическите такива бизнеса е в създаване на емоции, не в даването на факти
        Не го приемам лично - просто вярвам (разчитам) едни "шумове" а ти други , наречени отчети
        И кое те кара да вярваш, че виждаш "одитирана истина"
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          монтьо абе ти тия нива с каква леща ги определяш - смилянска или лещенска
          Смилянски боб..... а той не греши в 90% от случайте....
          както дадох прогноза за 60 ст на Петрол ,БТН на 35 ,така и в тези позиции.....
          Сбърках два,три месеца ама стана.....
          Сега и в Тим ,Биовет до 9- 10 лв ,бедо до 70- 80 ст и т.н.
          Забравих застрахователите и там ще има яко падане....
          Не е препоръка....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
            айде оракуле кажи сега накъде кът си такъв оракул . веднъж ще ти се случи на късмет и размириса форума това за монтьо
            Още не е познал, дори не е близо.

            За размирисването обаче, ти позна.

            Коментар


            • ако бях нервен от отдавна нямаше да съм на борсата
              Last edited by SOFIX; 26.05.2015, 12:24.

              Коментар


              • къде е изнервено бе монтьо напротив идват хубави дни в които ти ще се скриеш понеже ще има изненадващи ръстове , които ти разбира се пак ще си хванал на дъното въпреки твойте прогнози за нови дъна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Ще ти дам храна за ума:
                  1. тази година в ЕС ще си подреждат къщичката:
                  - с Украйна - най-вероятно ще им замразят амбициите...
                  - решават въпроса с Гърция - компромис 2.0 или EXIT
                  - решават въпроса с дефлацията - ако трябва увеличават печатарката
                  - ще обърнат по-сериозно внимание и на изоставащите (напр. БГ), за да не станат двойкаджии като маляките ...
                  2.следващата година ще има влакче на ужасите - избори в САЩ, дългоочакваното вдигане на лихвите, рефИрендум в UK ....
                  Така, че трябва да смениш стратегията- мисли си за тази година като по-добрата от следващите две-три .
                  Това са новинарски шумове. На никой не му пука за това, стига да не засяга печалбите на компаниите. Кога ще се научите че на медиите - включително на икономическите такива бизнеса е в създаване на емоции, не в даването на факти

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                    монтьо абе ти тия нива с каква леща ги определяш - смилянска или лещенска
                    Според мен на стар фасул с гъгрици .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Във форума е изнервено до последно ,но за теб наздраве...и няма да го видиш или усетиш....
                      защото за сега нищо не може да спре спад на борсата....
                      Ти може и да си нервен, но не и аз

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        само за протокола ,тези не са мой прогнози ,но тези цени вече са се случили......

                        А това че не знаеш си е твой проблем.....
                        мойте прогнози са ХИМ 1,30 ,ЗХБГ на 30 ст и ССВ на 80 ст.....до няколко месеца....
                        Не е препоръка...
                        Това ти е СЕГАШНАТА прогноза.
                        СЪЩАТА я изпрогнозира и преди 6, 12 и 18 месеца и НЕ СЕ СЛУЧИ.
                        лЕЕКинко вече прави впечатление, че не уцелваш за пореден пети шести път.

                        Същото това ти го писах в първото си мнение за деня, без грам обида и бях наречен трол. Лошо..! Лошо за Монти.

                        Коментар


                        • монтьо абе ти тия нива с каква леща ги определяш - смилянска или лещенска

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                            Днес във форума е по-весело отколкото на борсата

                            Във форума е изнервено до последно ,но за теб наздраве...и няма да го видиш или усетиш....
                            защото за сега нищо не може да спре спад на борсата....

                            Коментар


                            • айде оракуле кажи сега накъде кът си такъв оракул . веднъж ще ти се случи на късмет и размириса форума това за монтьо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                На България и Румъния и влияят едни и същи външни фактори. От вътрешно политическа гледна точка единствената разлика беше хунтата която издигна Орешарски за министър председател. Нея вече я няма и можем да предположим, че ще се движим около година, година и половина след тях. Следвателно към края на годината е много вероятно да кажеш, че и процеса в България е започнал.

                                В момента има компании, които имат реална дейност, добри парични потоци и слаба задлъжнялост на фоуърд П/Е под 5. Кое е по-вероятно да се случи при възходяща икономика, да имаме намаление или увеличение на показателя?

                                Мога ли да приема, че искаш да влезеш в Българският пазар със широк портфейл но цените не те удовлетворяват. Тоест си бик, който дебне за да купи. При тази ситуация дали е възможно да се структурира и в момента печеливш портфейл на БФБ?
                                Масовото ПЕ не е под 5

                                Към момента не смятам, че е възможно да се конструира подобен портфейл, поне не без доста сериозен риск от корекция и дори спад следващите месеци. Има отделни компании, които ми харесват, но аз вярвам че приливите и отливите засягат всички компании. И не искам да влизам на 100% поради простата причина, че 30% спад се наваксва с почти 42% растеж. А 30% спад според мен си е напълно реалистичен.

                                В същото време потенциалния растеж - дори и на тези компании които ми харесват е ограничен. Не виждам сценарии при който в следващите 1-2 години да порастнат с над 50%. За мен 5/3 не е добро съотношение риск доходност. Мога да намеря без проблеми на запад компании с доста по-добро, при доста по-нисък риск.

                                Коментар

                                Working...
                                X