IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Абе те разчистиха корупцията и вървят напред, бе човек, многобройното по-обедеинено общество успява да надделее над корумпураните играчори
    "Разчистили" "надделяли" над корупцията, да ве, как не

    Коментар


    • Румъния се движи по друга динамика само защото няма валутен борд. Иначе е същият шит кат бг, и фалира към МВФ през няколко години..
      Нямам препоръки
      Custodite sortem vestram

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Написах малко под румънският ръст. Обективно е поради големината на икономиката им да имат малко по-голям ръст. Но нормалната разлика не е между 4,8 и 2,2 процента. Според мен ще се свие до около 0,50 процента, като това няма да е в следствие на забавяне на Румъния. Отделно поради конвергенцията е невъзможно сумарната разлика да е прекалено голяма, така че с годините ефекта на голямото население ще отслабва. Ние имахме КТБ и банкова паника. Това оказва влияние за продължителен период от време. Чак сега започва да отшумява и вътрешните фактори за растеж ще могат да се включат.
        Долу горе се заяждате по същият начин, както миналата година когато прогнозирах бавно ускоряване на ръста на икономиката и достигане на растеж не по-малък от 2,5 процента. Тогава ми избухнахте с железният аргумент, че всички уважавани икономисти давали прогноза между 0,8 и 1,1 процента. Кой съм бил аз да мисля различно? Това определено не беше аргумент.
        Явно наистина е време да спра да пиша. Лека и доходна.
        Абе те разчистиха корупцията и вървят напред, бе човек, многобройното по-обедеинено общество успява да надделее над корумпураните играчори, тук сме малко и затова донякъде разпиляни, та ние заради корупцията хапнахме дървото с ктб. Да виждаш някакви промени да се правят срещу корупция !?!? Та ти дори не споменаваш,. че трябва да се правят на всяка цена, доволен си от натъкмяването на %-тите. Добре, сега ще ги натъкмяваш, догодина пак и после разликата ще е такава, че няма да можеш нито да ги обясниш, нито да ги натъкмиш за сравняване... Да гледаме колкото може по-обективно, защото след като сме от една черга нека да видим защо започваме да изоставаме от "чергата"
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Blackhat Разгледай мнение
          Далавера има само в комповете ,фирмите на ДПС обичат компенсаторки...
          Всичко друго ще пада.
          Недей така бре.Дай шанс на оптимистите .

          Коментар


          • Далавера има само в комповете ,фирмите на ДПС обичат компенсаторки...
            Всичко друго ще пада.

            Коментар


            • Айде бе няма ли да има пак див оптимизъм?Време е вече.

              Коментар


              • През второто тримесечие на 2015 г. брутният вътрешен продукт (БВП) нараства с 2.2% спрямо съответното тримесечие на предходната година и с 0.4% спрямо първото тримесечие на 2015 г. според сезонно изгладените данни.

                http://www.nsi.bg/sites/default/file...q2_5OG2QEF.pdf

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Сериозно, какво му е непредвидимото точно на Неохим? Ясно изразена сезонност, ясна структура на разходите, лесна работа за всеки взел микроикономиката в първи курс.
                  На мен ми изглежда че властта нещо взе да натиска собственика на Неохим.

                  Коментар


                  • Написах малко под румънският ръст. Обективно е поради големината на икономиката им да имат малко по-голям ръст. Но нормалната разлика не е между 4,8 и 2,2 процента. Според мен ще се свие до около 0,50 процента, като това няма да е в следствие на забавяне на Румъния. Отделно поради конвергенцията е невъзможно сумарната разлика да е прекалено голяма, така че с годините ефекта на голямото население ще отслабва. Ние имахме КТБ и банкова паника. Това оказва влияние за продължителен период от време. Чак сега започва да отшумява и вътрешните фактори за растеж ще могат да се включат.
                    Долу горе се заяждате по същият начин, както миналата година когато прогнозирах бавно ускоряване на ръста на икономиката и достигане на растеж не по-малък от 2,5 процента. Тогава ми избухнахте с железният аргумент, че всички уважавани икономисти давали прогноза между 0,8 и 1,1 процента. Кой съм бил аз да мисля различно? Това определено не беше аргумент.
                    Явно наистина е време да спра да пиша. Лека и доходна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                      И това точно за неохим !?!?
                      "Паживьом увидем". (Цитат на Пепи)
                      Мине не мине време и не спира да ме изненадва ентусиазма по някои позиции. Това и е едно от хубавите неща на борсата )
                      Сериозно, какво му е непредвидимото точно на Неохим? Ясно изразена сезонност, ясна структура на разходите, лесна работа за всеки взел микроикономиката в първи курс.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                        Хайде да не бъркаме непостоянство с непредвидимост
                        Иначе аргументите ми за Неохим са горе-долу същите като на 4Д за Свилоза, разни бакалски сметки за бъдещото П/Е.
                        И това точно за неохим !?!?
                        "Паживьом увидем". (Цитат на Пепи)
                        Мине не мине време и не спира да ме изненадва ентусиазма по някои позиции. Това и е едно от хубавите неща на борсата )
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          дай за Гагарин но не ми пей какъв мажо е Прасето.....,че и останалите 90 % не са цвете на БФБ....заедно с държавната БФБ....
                          И от този шит имам, вероятно дори ще купя още, но не сега. Ако продължават да вадят печалбата на светло вероятно ще расте, не за друго, а защото нямаме много читави компании за търговия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                            Никакви 12-18 месеца и никакви "пакети" няма тук. Растежът на БВП при двете страни е коренно различен като динамика и никаква зависимост не може да се извлече. Данните за това са достъпни в мрежата и всеки може сам да провери. По-притеснителното, че по размер на БВП на човек от населението, Румъния ни е изпреварила още преди десет години и продължава да се откъсва напред.
                            GDP per capita
                            Защо се вързваме на празни приказки !? (понякога и аз го правя да си призная)
                            Съществува доказателство от нобелов лауреат, че при равни (или почти равни) условия в които за сравнение са поставени две икономики, дългосрочно винаги печели тази с ... по-многобройното население. Това напълно изчерпва въпроса доколко и дали изобщо сме в пакет с румънците, което ще е все по-видно занапред щом се потвърди и от задълбочаващата се разлика в числата А това че дддд може да си позволява да витае в облака на собствените мисли е съвсем отделен въпрос. Може да не е осведомен човека с някои доказани вече достижения на икономическата наука.
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Хайде да не бъркаме непостоянство с непредвидимост
                              Иначе аргументите ми за Неохим са горе-долу същите като на 4Д за Свилоза, разни бакалски сметки за бъдещото П/Е.
                              дай за Гагарин но не ми пей какъв мажо е Прасето.....,че и останалите 90 % не са цвете на БФБ....заедно с държавната БФБ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Защо мислиш, че точно неохима ще е ракета. По непостоянство в отчетите може да са и пред биовет
                                Хайде да не бъркаме непостоянство с непредвидимост
                                Иначе аргументите ми за Неохим са горе-долу същите като на 4Д за Свилоза, разни бакалски сметки за бъдещото П/Е.

                                Коментар

                                Working...
                                X