IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нашите ПФ-та такъв ще го ядат на запад и това тримесечие, че не знам какво ще правят

    Коментар


    • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
      А не съм съгласен. Зависи колко е падащ. Ти си мислиш така, защото не си видял истински падащ, както когато индекса изтри 20% за един януарски ден, мисля 22-ри.
      Ето тогава ми кажи, че ще го надбориш - абсурд. Просто сега падаме много леко и незабележимо и затова все още върви играта тук-там при някои обезценени.
      Сурне ли се над 5-7% стой и гледай само как се издрусват неликвидните круши, които (само за пример) може да имаш яко в портфейла. Колкото по-неликвидно - толкова повече на играчорите им слизат сърцата в петите и хвърлят на поразия, само и само да се доберат до някакъв кеш. Всякакви коефициенти, перспективи., активи и тем подобни хоругви са забравени и дори анатесмосани. Става страшно. Магарето също летяло в торнадото. А няма кой да подпре неликвидното, там няма и фондове, става още по-лошо... но да не говорим, а да се молим да не идва това време повече на бфб.
      пак е възможност

      Slim started out as a stockbroker, with the founding of Grupo Financiero Inbursa in 1965. One of his biggest opportunities – even beyond the privatization of Telmex – was the peso crisis in the early 1980s, coupled with a steep decline in oil prices. Capital was fleeing the country, and Slim bought a number of companies at depressed valuations.

      Read more: How Carlos Slim Built His Fortune (amx,amov,tkagy,gpfoy) http://www.investopedia.com/articles...#ixzz3jSkUCvFa
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        Индекса изобщо не го гледам, важното е мойте компании да вървят добре и да показват силни резултати. И при падащ пазар могат да се правят пари, просто е по-трудно
        А не съм съгласен. Зависи колко е падащ. Ти си мислиш така, защото не си видял истински падащ, както когато индекса изтри 20% за един януарски ден, мисля 22-ри.
        Ето тогава ми кажи, че ще го надбориш - абсурд. Просто сега падаме много леко и незабележимо и затова все още върви играта тук-там при някои обезценени.
        Сурне ли се над 5-7% стой и гледай само как се издрусват неликвидните круши, които (само за пример) може да имаш яко в портфейла. Колкото по-неликвидно - толкова повече на играчорите им слизат сърцата в петите и хвърлят на поразия, само и само да се доберат до някакъв кеш. Всякакви коефициенти, перспективи., активи и тем подобни хоругви са забравени и дори анатесмосани. Става страшно. Магарето също летяло в торнадото. А няма кой да подпре неликвидното, там няма и фондове, става още по-лошо... но да не говорим, а да се молим да не идва това време повече на бфб.

        Коментар


        • Нашето БФБ и с месеци да не го поглеждаш нищо няма да те изненада защото на него нищо хубаво не се случва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
            Това е добре. Браво, Дано и другите са така, но ме съмнява, защото май става тая идея на Ташунеца - индекс към 450 ((
            Индекса изобщо не го гледам, важното е мойте компании да вървят добре и да показват силни резултати. И при падащ пазар могат да се правят пари, просто е по-трудно
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Сега погледнах че борсата пак поузряла.Така ще още доста време играта.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                Тази година направо ги нокаутирам
                Това е добре. Браво, Дано и другите са така, но ме съмнява, защото май става тая идея на Ташунеца - индекс към 450 ((

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  Тази година направо ги нокаутирам

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                    биете ли ги?
                    Тази година направо ги нокаутирам
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • биете ли ги?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Наложи 3 годишните графики от предната гръцка криза насам и ще видиш.
                        виж сега дакса с дедо ти дау джоунс как си вървят за ръчичка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          С подчертаното съгласен. Ала с другото не.
                          Наложи 3 годишните графики от предната гръцка криза насам и ще видиш.
                          2013 и до пролетта на 2014 как се е надувал балоня на бфб в много по голяма степен отколкото отвъд локвата.
                          А 3г доходност ни е еднаква с тях към момента.
                          изобщо не съм съгласен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            С дакса корелираме много по добре, а и си е нормално да е така.
                            последната година и половина ми се струва, че нямаме голяма корелация на софикса с дакса

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                              Индекса ни е бил винаги корелиран значително при спад от щатския, докато при ръстове там, ние не реагирахме.
                              Неприятна работа. Мисля, че набелязаните покупки ще ги отложа за по-ниски нива.
                              С подчертаното съгласен. Ала с другото не.
                              Наложи 3 годишните графики от предната гръцка криза насам и ще видиш.
                              2013 и до пролетта на 2014 как се е надувал балоня на бфб в много по голяма степен отколкото отвъд локвата.
                              А 3г доходност ни е еднаква с тях към момента.
                              С дакса корелираме много по добре, а и си е нормално да е така.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Мечките яко са се развихрили на чуждите пазари
                                Да, това е по-скоро неприятна новина.
                                Много дълго време летяха само нагоре - от 2009 досега и може да се очаква продължителна корекция. Ще се усили допълнително от евентуално разбалончване в Китай, спирането на печатницата в щатите и вдигане лихвите от фед. Лоша работа. Индекса ни е бил винаги корелиран значително при спад от щатския, докато при ръстове там, ние не реагирахме.
                                Неприятна работа. Мисля, че набелязаните покупки ще ги отложа за по-ниски нива.
                                Сирмата и рубаровете май ще извадят най-късата клечка. Нито в едното ще участвам, нито в другото
                                Не е препоръка
                                Last edited by padre Bonaventura; 21.08.2015, 10:57.

                                Коментар

                                Working...
                                X