IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
    Хубавото на възходящия тренд е, че когато не си купил на дъното пак печелиш пари. Виж, при низходящия тренд дори да си купил под върха все губиш. Е, точно там е разликата между такива, които купуваха и държаха акции през 2015 г. и такива, които ще купят тепърва. Пък нека да не купят дъното
    Гетоф, гледам да се сдържам от несмислени коментари, но като съм пийнал ми е трудно ! На темата - аз съм един от тези, които държаха и купуваха акции през 2015 г. Към днешна дата съм на минус 7%, т.е. ти имаш предимство от 7%! Пиши моля те в деня на покупките си, за да видим колко много съм сбъркал и с колко ще поведеш! Доста вярна е мисълта, че който не притежава акции докато падат, той няма да ги има и като се качват. За БФБ специално, според мен това правило е умножено х 5 примерно
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
      Хубавото на възходящия тренд е, че когато не си купил на дъното пак печелиш пари. Виж, при низходящия тренд дори да си купил под върха все губиш. Е, точно там е разликата между такива, които купуваха и държаха акции през 2015 г. и такива, които ще купят тепърва. Пък нека да не купят дъното
      Въобще не мога да се съглася с теб. Ти да не мислиш, че всички песимисти ще станат оптимисти, когато пазара се вдигне с 5-10%? Не, това няма да стане така. Те ще станат оптимисти, когато пазара е направил повече от половината си движение нагоре Аз затова съм си вечен оптимист. Поне съм сигурен, че ще хвана повишението от начало

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
        С нетърпение чакам момента, в който пазарът ще тръгне нагоре и най-големите песимисти ще ни убеждават че са купили на дъното. Това разбира се няма да е така, ама ние ще се правим че им вярваме
        Хубавото на възходящия тренд е, че когато не си купил на дъното пак печелиш пари. Виж, при низходящия тренд дори да си купил под върха все губиш. Е, точно там е разликата между такива, които купуваха и държаха акции през 2015 г. и такива, които ще купят тепърва. Пък нека да не купят дъното

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          С нетърпение чакам момента, в който пазарът ще тръгне нагоре и най-големите песимисти ще ни убеждават че са купили на дъното. Това разбира се няма да е така, ама ние ще се правим че им вярваме
          мдаааа, сладък момент беше когато джипса и мисирката се караха коя е купила ЦКБ на 1,50 ................. беше минала сделка за 1 000 бройки и всяка една от тях твърдеше, че тя ги е купила

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            4 д, а не ли притеснява тези непрекъснати бичи капани и последния кеш който отива да се купуват скъпи хартии....
            Непрекъснатите репа вече взети и от стари играчи ,както продажбата на други активи за да се намалеят загубите от бичите капани....
            Изобщо не ме притеснява. Надявам се, че си изкарал повече пари от мен. Борсата е с интересна психология. През годините приех концепцията на Сорос за тестовете на парадигмите и за това, че при успешен тест цената може да продължи да се отклонява от равновесната си точка. Тоест цената може да продължи да пада до Ев/Ебитда и фоърд П/Е 2-3 примерно. Може да ходи и до 30. Никакъв проблем и за двете. Това са напълно нормални и естествени състояния намиращи се и през значителна част от времето отдалечаващи се от равновесната точка. Важното е докато се отдалечава да не правиш глупости за да си загубиш парите.
            Така погледнато имаме ръст на икономиката от 2,9 процента. Догодина към нетният износ ще се включат и рекордни за последните години инвестиции. Завод след завод има планове да вкара стотици милиони в разширяване на капацитета. Потреблението ще расте. Броят на заетите нараства с 40 000 годишно. Още другото лято ще има недостиг на работна ръка, което ще почне да качва заплатите. Успокоението при хората съчетано с по-ниски лихви при депозити и кредити ще качи потреблението. При текущата външна конюнктура на покачващи се лихви в САЩ и все по хлабава парична политика на ЕЦБ няма как да се влоши нетният износ. Всичко сочи допълнително засилване на ръста на БВП до над 3 процента. Тези външни фактори влияят не само върху нас а в целият регион. Вижте какъв ръст има в Румъния, Полша, Чехия, Словакия. При нас е малко по-нисък заради КТБ и предходната банда. Както виждате щетите от нея отминават. При покачващ се долар и продължаващ спад в цените на ресурсите ще има допълнителен отлив на капитали от изостаналите страни на Латинска Америка, Русия, и някои африкански суровнии икономики. Тези пари трябва да отидат някъде. Те ще търсят растеж и ще отидат в най-бързо растящият регион в света, което е централна Европа. Тогава ще видим самосбъдващи се прогнози. Икономиките на суровинните държави се влошават, което кара спекулантите да си изтеглят парите. Техните действия водят до нов спад, който се приема за потвърждение на правилните прогнози. Като резултат имаме ситуация на депресия преминаваща равновесната точка. При нас ще имаме обратната самоподдържаща се връзка. Централна Европа, включително България, се движи добре. Следователно е време да се насочат инвестиции насам. Вкарването на преки и портфейлни инвестиции на малките ни пазари ще води до допънително ускоряване, което ще се приема за потвърждение на прогнозата и ще води до нова серия инвестиции. Това ще се повтаря с години докато в даден момент силно ще задмине равновесната точка и ще имаме тотален балон. Вижда се как за периода 2000-2011 година смешните икономики на Русия и Бразилия бяха надути по тази схема. Затова аз не разбирам защо хората се притесняват в момента. Сега е само началото. Притеснявайте се за след десетина години. Тогава ако сега не сме си написали домашното ще се окажем в положението на днешна Русия. Провалена държава, която е имала шанса да стане богата. Затова ми са смешни притесненията на хората готови да се откажат от целият ръст заради страхове валидни чак след десетина години. Всичко, което говори Монти, Киро, Гетов и компания за проблеми в БГ е вярно, но към момента няма никакво значение. Много ме зарадва Гетов днес с израза, че икономиката била много добре и имал толкова работа, че нямал време да се занимава с борсата. Нещо такова беше.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
              Наздраве на оптимистите!
              наздраве!

              Коментар


              • Наздраве на оптимистите!

                Коментар


                • С нетърпение чакам момента, в който пазарът ще тръгне нагоре и най-големите песимисти ще ни убеждават че са купили на дъното. Това разбира се няма да е така, ама ние ще се правим че им вярваме

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                    Като се замисля и аз съм доволен. Годината е на плюс 1,37 процента. Това е нищожно на фона на надеждите ми, но съм спазил едно от най-важните правила да не се губят пари. До козирката съм в акции и когато започне ръста на пазара ще мога да се възползвам добре. Напоследък все повече си мисля, че има повече от един верен път към успеха. Разни хора разни пътечки. Всеки си е избрал своето връхче или хълмче и пъпли по стръмната или по-полегата пътечка. Важното е удоволствието от пътя. Пък като стигнеш до целта получаваш и удовлетворението. Пак се увлякох в глупости. Успешна търговия утре. Мен ме радва покачващият се брой сделки. Сякаш пазара бавно и мъчително започва да живва.
                    4 д, а не ли притеснява тези непрекъснати бичи капани и последния кеш който отива да се купуват скъпи хартии....
                    Непрекъснатите репа вече взети и от стари играчи ,както продажбата на други активи за да се намалеят загубите от бичите капани....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Прав си Гетофф, но трябва да си признаем, че когато правителството не знае и не се интересува от Борсата- няма как да сме големи оптимисти..Радвам се, че бях консервативен и всичките ми акции са дивидентни.
                      Като се замисля и аз съм доволен. Годината е на плюс 1,37 процента. Това е нищожно на фона на надеждите ми, но съм спазил едно от най-важните правила да не се губят пари. До козирката съм в акции и когато започне ръста на пазара ще мога да се възползвам добре. Напоследък все повече си мисля, че има повече от един верен път към успеха. Разни хора разни пътечки. Всеки си е избрал своето връхче или хълмче и пъпли по стръмната или по-полегата пътечка. Важното е удоволствието от пътя. Пък като стигнеш до целта получаваш и удовлетворението. Пак се увлякох в глупости. Успешна търговия утре. Мен ме радва покачващият се брой сделки. Сякаш пазара бавно и мъчително започва да живва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                        На теб нали ти казах да говориш с мен когато стигнеш на моето ниво
                        Е не мога да се върна в трети клас като теб.Ти си нискоинтелигентен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
                          Да не се оцапаш че голямото напъване води до голямо наси..е
                          На теб нали ти казах да говориш с мен когато стигнеш на моето ниво

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                            Първо ги напънахме а после ни опънаха,педе....ка работа.
                            Тя неговата работа постоянно такава.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Добре ги напънахме днес
                              Да не се оцапаш че голямото напъване води до голямо наси..е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Добре ги напънахме днес
                                Първо ги напънахме а после ни опънаха,педе....ка работа.Днес беше като в скотобойна,
                                всеки се заканваше да бастиса някого иначе беше един много вълнуващ и интересен
                                ден.За утре каква е прогнозата,слънчево и зрънчево или хладно и гладно?
                                Last edited by Grosss; 07.12.2015, 20:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X