IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • нещо интересно от Павката ...

    www.borsite.net

    Той каза, че се надява тази година да постигнем ръст от 4,5% на икономиката. Три процента не ни задоволяват. Така каза Той. Но не го каза на нас, просто искаше да чуе как звучи. Той го каза на Кой, защото само Кой може да постигне този ръст. Не защото е добър предприемач, очевидно Кой мрази частния бизнес. Намира го за дейност на будалите. Кой обича особен вид дейност. Такава, от която взимаш от Държавата заем, с който купуваш държавни активи на ниски държавни цени, после заема го връщат данъкоплатците, като е задължително активът, който работи за един успял млад мъж, е да не бъде облаган данъчно. Не само това, но и чрез търговските му операции, ако може да се издърпа нещо допълнително под формата на държавни поръчки, субсидии, акцизи, данъци, няма значение, важното е келепир да има, както казваше Учителят му Бай Ганя.
    Но да се върнем на ръста и защо само Кой може да превърне думите на Бащицата в реалност.
    Помните ли прословутата Пенсионна реформа на министър Горанов!? Да, черешовият министър, същият е. Това е чиновникът, който сравни БФБ с черешовата борса в Кюстендил, намеквайки за размерите им и сходния оборот. Очевидно Кюстендил е най-богатия град в България, оборотът му се равнява на около 8% от БВП на България. Не, моля ви, не му се смейте, той има богата програма и тепърва започва своята кариера на сцената
    .................................................. ................................................
    има и още в блога .......

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      Като позеленее, тука ще къртим мивки направо
      +1
      нищо чудно да се окажеш прав
      Не е Препоръка!!!
      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

      Коментар


      • Оптимистично погледнато може да прегледате списъка на прехвърлените вземания след затварянето на КТБ.

        http://dif.bg/bankruptcy-general-inf...62-para12-lci/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
          Целия свят червен ние растем до кога ли
          Като позеленее, тука ще къртим мивки направо

          Коментар


          • Трябва да си сваля дребните офертички купува още по надоло да не вземат да ме напълнят докато мисля

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
              Целия свят червен ние растем до кога ли
              Наваксваме

              Коментар


              • Целия свят червен ние растем до кога ли

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Равновесие, ще ми е интересно да дадеш EV/EBITDA на тези компании които изброяваш.
                  Айде аз вместо него че ги гледах.
                  Между 6.4 до 8.2, средно 7.5 ев/ебитда за трите, при 5.7% дивидент.
                  Тя и фибрия е някъде там, на 8 ебитда при над 8% дивита. Аз за нея се ослушвам, най лоу кост продюсър и маркет лидер, дано ситуацията в Бразилия да я свали още.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vigilant Разгледай мнение
                    да бе при Bref с 10к. ако те накарат да пушиш , ако някой вкара 100 бона какво правиш
                    Чакай и гледай само

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      Направо ще пропуша пак- от кеф!
                      да бе при Bref с 10к. ако те накарат да пушиш , ако някой вкара 100 бона какво правиш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение


                        Готино!!!
                        Направо ще пропуша пак- от кеф!

                        Коментар




                        • Готино!!!

                          Коментар


                          • Нещата се раздвижват лека-полека

                            Arco се приближава към борсов дебют
                            http://www.investor.bg/bylgariia/451...debiut-208939/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Имах предвид след отчета за Q1 2016 година. Тоест периода Q2 2015 - Q1 2016. За този период си въобразявам, че чистата печалба ще е около 1 лев. Възможно е да бъркам някъде в сметките. Времето ще покаже.
                              Да, да - към Q1. Аз 22 - 23млн лв я виждам по-скоро, ако не се случи нещо непредвидено. Но дано си прав!

                              На нас не ни е проблем компанията и резултатите ѝ, а пазарът ни е проблема.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                dddd, Свилоза е супер и може доста да ни радва в бъдеще. Но както знаеш печалбата далеч не е единственото за гледане, а ти много се фокусираш върху нея в случая. Според мен имаш нереалистични очаквания за печалбата. П/Е при тази цена не мисля че ще падне под 4 и нещо, последното тримесечие не е като другите - имат повечко престои и разходи покрай профилактиката. С което не казвам че 5 или 4 е много разбира се

                                Равновесие, ще ми е интересно да дадеш EV/EBITDA на тези компании които изброяваш.
                                Имах предвид след отчета за Q1 2016 година. Тоест периода Q2 2015 - Q1 2016. За този период си въобразявам, че чистата печалба ще е около 1 лев. Възможно е да бъркам някъде в сметките. Времето ще покаже.

                                Коментар

                                Working...
                                X