IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
    Обърнали сте го на политика, но е разбираемо... Изборите идват, но избор няма. Ако подходим емоционално, сигурно не трябва да гласуваме за никого, защото на всички им знаем кусурите. Идеалният кандидат остава мираж. Но сигурно и това е нормално - няма идеални. Представителната демокрация предполага да гласуваш за този, който най-добре ще защити твоите интереси. Но кой е той? За съжаление, както казва Батя, имаме само две възможности - коалиции, оглавявани от ГЕРБ или БСП. Дали поради лидерска глупост или задкулисен политически инженеринг, дясното е разбито и ако гласуваш за него, гласът ти може да отиде не на вятъра, а да се разпредели пропорционално, включително и към тези, които не предпочиташ. В такава ситуация аз смятам да заложа на на по-малкото зло и се надявам, че след като Делян Добрев и Карина Караиванова поеха сектора от Черешаря, нещата ще тръгнат на добре!
    Ако прочетете какво сте писали през есента на 2014 г. ами същите хвалебствия и то За Реформаторския блок. и по малкото зло Герб.......
    Дълга колеги колко е.....
    Същите службогонци направиха най калпавата коалиция по интереси и две години стоят на Трапезата и бяха готови и Патриарх да станат само да са в управлението .....
    Две години по късно пак същите хвалебствия за Да България ....и по малкото зло Герб...
    А някоИ от тези с харесванията да излезе и Да каже Аз съм идиот че гласувах за Кунева и Москов и докарах Борисов и сега съм още по голям да гласувам за Партия без програма и идеИ с по малкото зло герб........
    Която даже няма и да влезе в НС и ще позволи на Борисов и Марешки да направят единия вариант на правителство........
    Щото много добро видяхме от предишните две.....
    За последно ....
    нито радан ,нито Христо Иванов са поели отношение че ще правят коалиция с Герб...
    Даже се кълнят в обратното...
    Нещо издишате политически ...
    Ама каквато ни е борсата ,такива са ни и инвеститорите и спекулантите и аз се слагам в тях....
    Нито четят нито вдяват.....
    А са фенове на мечките и биковете....

    Коментар


    • Обърнали сте го на политика, но е разбираемо... Изборите идват, но избор няма. Ако подходим емоционално, сигурно не трябва да гласуваме за никого, защото на всички им знаем кусурите. Идеалният кандидат остава мираж. Но сигурно и това е нормално - няма идеални. Представителната демокрация предполага да гласуваш за този, който най-добре ще защити твоите интереси. Но кой е той? За съжаление, както казва Батя, имаме само две възможности - коалиции, оглавявани от ГЕРБ или БСП. Дали поради лидерска глупост или задкулисен политически инженеринг, дясното е разбито и ако гласуваш за него, гласът ти може да отиде не на вятъра, а да се разпредели пропорционално, включително и към тези, които не предпочиташ. В такава ситуация аз смятам да заложа на на по-малкото зло и се надявам, че след като Делян Добрев и Карина Караиванова поеха сектора от Черешаря, нещата ще тръгнат на добре!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        Така е, но виждаш прогнозните резултати. Или коалиция около ГЕРБ или такава около БСП. Това са реалностите.. по-малкото зло се избира!
        Иначе аз ще гласувам за Христо Иванов, но надали са достатъчно умните и прозорливи хора които ще го направят за да стане премиер.
        И аз - все пак човек от нас е там - Влади Панев!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


          Вголяма грешка си МОНти !!! - имат си прекрасен иновативен млад икономически екип, но тава не е за тук в момента , отвори си капаците ....
          Капаци ,капаци ама са вътре в нещата ,питай Мартинчо Димитров какво е казал за тях , когато са отказали коалицията , но не е тук мястото ...
          Те няма да влезат в парламента.........
          Познаваеми са в София...
          Службашите на Кунева и Ненчев са по разпознаваеми....
          Гласувай за тЕх и те са иновативни ,с всяка власт по всяко време ....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

            Киро , за Черешаря сме на едно мнение ....
            Значи екипа на Христо Иванов е строго консОлидиран в дадена тема...
            Няма дясно ,няма ляво.....и съдебната реформа.
            Всеки има политически предпочитания но ако гледа бъдещото развитие на Борсата ,единствения който е работил катт мениджър и има желание да я развива е Проданов от АБВ...
            Съгласен съм с това че е Ренегат ,че е ляво ориентиран и мисля че няма да влезе в Парламента но търсите Човека...
            Аз също няма да гласувам за тях ...
            Но пък професионалната му нагласа е че ще бъде в полза на капиталовия ни маркет...?
            Системата е така направена ,че избираш партия ,а тя самата си избира човекът.Харесваш не харесваш това е положението.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              Киро , за Черешаря сме на едно мнение ....
              Значи екипа на Христо Иванов е строго консОлидиран в дадена тема...
              Няма дясно ,няма ляво.....и съдебната реформа.
              Всеки има политически предпочитания но ако гледа бъдещото развитие на Борсата ,единствения който е работил катт мениджър и има желание да я развива е Проданов от АБВ...
              Съгласен съм с това че е Ренегат ,че е ляво ориентиран и мисля че няма да влезе в Парламента но търсите Човека...
              Аз също няма да гласувам за тях ...
              Но пък професионалната му нагласа е че ще бъде в полза на капиталовия ни маркет...?

              Вголяма грешка си МОНти !!! - имат си прекрасен иновативен млад икономически екип, но тава не е за тук в момента , отвори си капаците ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Така е, но виждаш прогнозните резултати. Или коалиция около ГЕРБ или такава около БСП. Това са реалностите.. по-малкото зло се избира!
                Иначе аз ще гласувам за Христо Иванов, но надали са достатъчно умните и прозорливи хора които ще го направят за да стане премиер.
                +1111 , дори съм от първите....пасивен

                Коментар


                • Монти, за Проданов от АБВ съм съгласен , че е грамотен човек, но до каква степен е зависим от Гоце и Р.Петков и дали ще го оставят да направи нещо..Бих гласувал и за него, ако имам отговор на тези въпроси..Абе за всеки друг, но не за крадливата шайка и Черешаро- тиквите..
                  Аз не мисля, че нито милиционер - комунистите са десни , нито , че БСП на Гергов са леви..За нас е важно да не се вреди на борсата и да се намали корупцията, която много пречи на икономическата среда..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Само да припомня , че Черешарчето си е човек на Кой, който с Борисов си крадяха заедно..Тук избора е все между олигарси за съжаление, но за нас е важно кои са по грамотни за Борсата..За БМБ и Черешко се видя какви са - национализация на БФБ и Фондове, най бедни и най корумпирани в ЕС..Даже Румъния ни изпревари с много..Разбира се , че политиката и управлението са важни за икономиката и Борсата..
                    Аз също ще ще гласувам за Х.Иванов, само те заявиха ясно воля за борба с корупцията и съдебна реформа..За всеки друг да се гласува но не и за лицето на корупцията в огледалото на КОЙ- ГЕРБ..
                    Киро , за Черешаря сме на едно мнение ....
                    Значи екипа на Христо Иванов е строго консОлидиран в дадена тема...
                    Няма дясно ,няма ляво.....и съдебната реформа.
                    Всеки има политически предпочитания но ако гледа бъдещото развитие на Борсата ,единствения който е работил катт мениджър и има желание да я развива е Проданов от АБВ...
                    Съгласен съм с това че е Ренегат ,че е ляво ориентиран и мисля че няма да влезе в Парламента но търсите Човека...
                    Аз също няма да гласувам за тях ...
                    Но пък професионалната му нагласа е че ще бъде в полза на капиталовия ни маркет...?

                    Коментар


                    • Само да припомня , че Черешарчето си е човек на Кой, който с Борисов си крадяха заедно..Тук избора е все между олигарси за съжаление, но за нас е важно кои са по грамотни за Борсата..За БМБ и Черешко се видя какви са - национализация на БФБ и Фондове, най бедни и най корумпирани в ЕС..Даже Румъния ни изпревари с много..Разбира се , че политиката и управлението са важни за икономиката и Борсата..
                      Аз също ще ще гласувам за Х.Иванов, само те заявиха ясно воля за борба с корупцията и съдебна реформа..За всеки друг да се гласува но не и за лицето на корупцията в огледалото на КОЙ- ГЕРБ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Монти, стига политика. Софикс се срина до 260 при министър председател Станишев. Причините за ръст и срив на българският пазар имат малка корелация с политическите партии, които управляват. Движенията са бавни и дълги поради влиянието на местният и чуждестранен бизнес цикъл, както и на пазарната инфраструктура. Ликвидността е слаба и пазара не изпреварва а следва фундамента. Поради тази причина движенията на пазара днес са следствие на свършеното в компаниите и държавата преди една две години. Докато се започне един проект, докато се завърши и започне да дава резултати в отчетите минава доста време. После отчета излиза за предходен период с около месец закъснение след края му. После пазара бавно отчита промяната във фундамента. Така, че пазара се движи с доста изоставащ лаг от реалните действия. За първи път Делян Добрев и Карина Караиванова предизвикаха очаквания с това, което възнамеряват да направят и още не е свършено. Така, че тези двамата трябва да ги пазиш като рохко яйце.
                        Винаги с интерес съм ти чел икономическите анализи ,даже и да се разминаваме ,но хванеш ли се да правиш политически анализ ,тотално си в грешка....
                        Ама тотално с ГЛАВНА БУКВА....

                        Да сравняваш1950 до 280 за няколко дни при Станишев в предизборно време и в центъра на световната финансова криза и с 280-300 пункта при Борисов ,Дянков в интервала 2011-2013 г....когато световната икономика е бурен подем и се изправя с близо 80 % и производство и финаси а ние дълбаем дъното....
                        Знаеш ли коЙ изпрати жандармерията да пази черешите при Кюстендил и се изказа че от Черешовата борса за продажба на Череши има повече полза от колкото от БФБ.....там са били търтей и спекуланти ....а не производители....

                        Коментар


                        • Монти, стига политика. Софикс се срина до 260 при министър председател Станишев. Причините за ръст и срив на българският пазар имат малка корелация с политическите партии, които управляват. Движенията са бавни и дълги поради влиянието на местният и чуждестранен бизнес цикъл, както и на пазарната инфраструктура. Ликвидността е слаба и пазара не изпреварва а следва фундамента. Поради тази причина движенията на пазара днес са следствие на свършеното в компаниите и държавата преди една две години. Докато се започне един проект, докато се завърши и започне да дава резултати в отчетите минава доста време. После отчета излиза за предходен период с около месец закъснение след края му. После пазара бавно отчита промяната във фундамента. Така, че пазара се движи с доста изоставащ лаг от реалните действия. За първи път Делян Добрев и Карина Караиванова предизвикаха очаквания с това, което възнамеряват да направят и още не е свършено. Така, че тези двамата трябва да ги пазиш като рохко яйце.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                            Така е, но виждаш прогнозните резултати. Или коалиция около ГЕРБ или такава около БСП. Това са реалностите.. по-малкото зло се избира!
                            Иначе аз ще гласувам за Христо Иванов, но надали са достатъчно умните и прозорливи хора които ще го направят за да стане премиер.
                            А дали партията му, скована точно сега, не е спретната, за да разсее избиратели и свободомислещи личности от реалните, магистралните политически процеси. Част от създателите й може дори да не осъзнават това.
                            П.п. Манипулират ни, включително борсата.
                            Last edited by Trakatrak'; 28.02.2017, 10:28.

                            Коментар


                            • Голяма търговия пада, силно се надявам хората с кеш да си спомнят тези дни след време.
                              The strongest stand last.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Така е, но виждаш прогнозните резултати. Или коалиция около ГЕРБ или такава около БСП. Това са реалностите.. по-малкото зло се избира!
                                Иначе аз ще гласувам за Христо Иванов, но надали са достатъчно умните и прозорливи хора които ще го направят за да стане премиер.
                                Тия РБ недоразумения и техните люспи нямат никакъв шанс. Най много част от вота ти да иде към курнелия...
                                Аз виждам почти същото както досега, само че вместо РБ ще имаме марешки. Ако грабне 8-10% определено ще диктува и правилата на играта.
                                Ако разкарат и черешарчето - всичко ще е ОК с такова най малко зло.

                                Коментар

                                Working...
                                X